dnes je 22.09.2020 a svátek má Darina

Britská modelingová agentura bojuje proti předsudkům

Přidat na Seznam.cz
Britská modelingová agentura vyhlásila válku všem předsudkům, které na poli módy panují. Vyhlásila tak boj proti "body fascism". Míří tak na více příležitostí pro modelky a modely s postižením.

Modelingová agentura ve Velké Británii tento měsíc zveřejnila speciální editorial, na jehož stránkách se objevili modelové a modelky, které by klasicistní svět módy vyloučil ze světa modelingu. Modelingová agentura tak vyhlásila konec "body fascism" neboli fašismu těla. Diversita prý již neprodává, ale modelingová agentura věří hlubšímu poslání a není sama. Na začátku letošního roku například značka Gucci nafotila speciální kolekci s modelkou, která trpí Downovým syndromem, který bývá společností nejméně pochopitelnou chorobou. Na facebookovém postu s její fotografií pak měla stránka Gucci desetkrát více reakcí, než je průměr.

Zdroj: Vogue

Zakladatelkami této agentury jsou sestry Johnsonovy z Velké Británie. S postiženými jsou jako sociální pracovnice ve styku denně a dokážou si tak představit, jak špatně se těmto lidem uplatňuje na britském trhu práce, a zvláště pak u takových profesích, jako je právě modeling. Ačkoli je v tomto odvětví viděn nějaký posun, například, když na NYFW předváděla modely modelka Jillian Mercado na vozíčku, agentura by ráda marginalizovala těmto lidem větší perspektivu.

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI POSTIŽENÍ MODELING MODELINGOVÁ AGENTURA

Související články

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek

Zahradní architektka Dana Makrlíková: Zahradu zahradou dělá láska majitelů k ní

Začínala jako redaktorka a moderátorka zpráv na ČT1, na Nově i v hlavních zprávách TV Prima. I když již nemoderuje, dodnes pomáhá s pořadem Polopatě. To hlavní, co ji baví a živí, jsou však zahrady a jejich design. Jaké to je být zahradním architektem a co vše to obnáší?

Celý článek

Jděte k volbám! Vyzývají americké módní značky

Silná prohlášení provázejí americké volby od nepaměti. Polarizující se společností se však ke slovu dostávají i módní značky, designéři i retaileři. Mají totiž pro voliče jeden důležitý vzkaz: „Jděte volit!"

Celý článek

Kožedělník Jan Planička: Jakékoliv činnosti musíte věnovat deset tisíc hodin, abyste v ní byli skutečně dobří

Umíte si představit, že zabalíte práci v kanceláři a začnete se věnovat klasickému řemeslu? A co víc, že budete muset k práci používat vlastní ruce? Honza Planička do toho šel a nyní je z něj kožedělník se slibnou kariérou, prací, která ho baví a spokojenou duší.  

Celý článek

Brad Pitt v podzimní kampani značky Brioni jako neodolatelný elegán

V úterý byla představena nová kampaň značky Brioni, v jejíž popředí stojí herec a producent Brad Pitt. Lehké strniště, polodlouhé vlasy a svůdný pohled berou ženy po celém světě.

Celý článek