dnes je 05.12.2022 a svátek má Jitka

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Přidat na Seznam.cz
Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Zdroj: Vogue.com

Návrhářka je známá hlavně svými ženskými a elegantními večerními šaty, ale v posledních několika sezonách se zaměřuje spíše na univerzálnější kousky a denní oblečení. V poslední pre-fall kolekci Ferretti nabídla od všeho trochu. Denní looky zahrnují dlouhé trenčkoty, široké kalhoty, sukně, barevné košile, kožené bundy v hnědých odstínech, pletené svetry nebo tzv. bucket čepice. Pro večerní události vytvořila zase elegantní šaty, ale také kalhoty, halenky nebo saka. „Dnes mohou ženy sladit drahou halenku s kalhotami a vypadat perfektně na noční akci,” řekla Ferretti v rozhovoru pro Vogue.com.

Paleta odstínů celé kolekce je laděna spíše do zemitých tónů, což nápaditě koresponduje s venkovním prostředím. Pro nafocení večerních outfitů se tým Alberty Ferretti přesunul do interiérů a za zmínku rozhodně stojí vypuštěný bazén, na jehož dně se nachází mozaika ve tvaru plavčice. Outfity díky tomu hezky vynikly a fotografie působily zajímavěji. Ferretti se zároveň sbírkou snažila ukázat optimismus, který by měl každý v této koronavirové době mít. To se jí určitě podařilo.


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

Přidat na Seznam.cz
ALBERTA FERRETTI PRE-FALL MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA

Související články

Time to shine / city light

V životě ženy přichází chvíle, kdy skončí s předstíráním, že je někým, kým není a rozhodne se být co nejautentičtější. Nastal čas jejího znovuzrození. A jakmile se setmí, skutečná diva ožije.

Celý článek

PUMA představila v rámci newyorského týdne módy strhující přehlídku s názvem FUTROGRADE

Módní přehlídka značky PUMA propojila svou minulost, současnost i budoucnost. Brand představil v metaverzu také unikátní módní přehlídku nazvanou Black Station.

Celý článek

Radost, lehkost a velkorysost vyobrazila v rámci své nové kolekce Liběna Rochová na MBPFW

Liběna Rochová během tradiční podzimní edice Mercedes-Benz Prague Fashion Weeku představila svou novou kolekci s názvem Inside 23. Inspirovala se obrazem Petra Kvíčaly.

Celý článek

Vanda Janda opakovaně ohromila módní publikum na Mercedes-Benz Prague fashion weeku

RethinkFashion přístup je iniciativa, která spojila Vandu Jandu společně se značkou Perwoll. Láska k módě, udržitelnost materiálů i po několik generací a více rozmyslu v oblékání dalo vzniknout kolekci SS23, kterou návrhářka včera představila v rámci MBPFW.

Celý článek

Jakub Polanka předvedl na pražském fashion weeku pořádnou bouři

STORM COMES je velmi úderný a přesný název kolekce, která byla včera k vidění v rámci Mercedes-Benz Prague fashion weeku. Jako vždy nám návrhář Jakub Polanka naložil velkou dávku elegantně extravagantní módy.

Celý článek

Zmodernizované prostředí módního domu zachytil Versace ve své nové kampani

Výrazné a barevné potisky provází kampaň od začátku až do konce. S nimi také sandály na platformě a sluneční brýle, které dodávají outfitům kompletní výraz.

Celý článek

Letní kolekce šperků Pandora přináší esenci léta, mladistvou nespoutanost i motivy oblíbených postav od Disney

Na trhu se šperky vznikla nová unikátní spolupráce. Společnou kolekci vytvořila značka Pandora a Disney. V letní kolekci můžete sbírat pro své unikátní náramky přívěsky oblíbených Disney postav.

Celý článek

Spojení věhlasných módních domů dalo vzniknout něčemu neopakovatelnému

Fendace je pro módu neopakovatelným okamžikem. Nejde o spolupráci, ale spíš o výměnu rolí a charakteristických prvků značek Versace a Fendi.

Celý článek