dnes je 28.10.2020

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

zdroj: Optiqa.cz

Pánské trio Ondřej Vicena, Michal Pavlát, a Mark Ther miluje vintage brýle. Původní myšlenka sbírat a repasovat staré obruby se postupem času rozrostla do další touhy, a to brýle vyrábět. Značka Optiqa představí na letošním Designbloku, který se uskuteční v říjnu 2020, kolekci obrub, která volně navazuje na dlouhodobý výzkum v oblasti československého designu brýlí. A rozhodně bude o co stát!

zdroj: Optiqa.cz

„Vzniklé modely brýlových obrub budou stavět na tom nejlepším, co se v souvislosti s tímto řemeslem u nás kdy objevilo,“ říkají zakladatelé značky. S tím je spojena i myšlenka vyrábět brýle podobné těm, které nosili Josef Čapek, Naďa Urbánková, Jan Werich, Milada Horáková či Saskia Burešová.

zdroj: Optiqa.cz

„Zkrátka každý máme vlastního hrdinu s tvarem brýlí, který už je dnes jen na fotografii a nikdo jiný než my ty brýle nevyrobí. Navazujeme tím na zapomenutou dílnu pana Hochwalda v pražské Libni, která v minulosti tvořila individuální brýle pro české bohémy, inteligenci a významné osobnosti,“ říká Ondřej Vicena a doplňuje: „V této dílně se brýlařskému řemeslu vyučili naši přední a dnes již neznámí návrháři brýlí, kteří navrhovali celou plejádu československých brýlí putujících na východ a západ, a které jsme šťastnou náhodu pro publikum objevili v rámci přípravy publikace o československém brýlařském designu CZECHOSLOVAK EYEWEAR EAST.“

zdroj: Optiqa.cz

Mladá značka Optiqa si klade za cíl představit širšímu publiku kolekci brýlí inspirovanou lidmi minulosti spjojenými s brýlemi. V tuto chvíli s tradičním českým výrobcem Okula představuje v mnoha prodejnách po celé České republice loňské kolekce brýlí OV3 a OV4 s připínacími slunečními klipy, které vychází z klasických celuloidových obrouček.

Designéři ze studia Optiqa zároveň dodávají: „V přípravě spuštění naší dílny na individuálně zhotovované brýle nám také velmi pomohlo vedení nýrské Okuly v čele s ředitelem brýlařské sekce Martinem Šůsem, bez jejich pomoci bychom se tolik neposunuli". 

Optiqa se v letošním roce ocitla mezi finalisty cen Czech Grand Design s kolekcí upcyklovaných brýlí DISTORTED, které představila i ve spolupráci se známou televizní hlasatelkou Saskií Burešovou.

zdroj: Optiqa.cz

zdroj: Optiqa.cz

zdroj: Optiqa.cz

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY DESIGN NÁKUPY A OBCHOD OPTIQA OPTIQA.CZ BRÝLE DIOPTRICKÉ BRÝLE SLUNEČNÍ BRÝLE OBROUČKY OBRUBY VINTAGE BRÝLE

Související články

Jak chce značka H&M změnit fast fashion?

Fast fashion a pracovní podmínky zaměstnanců v textilních fabrikách - to jsou žhavá témata posledních měsíců, které jsou problémem především velkých globálních řetězců, jako je H&M. Značka v čele s novou výkonnou ředitelkou představuje ambiciózní plány, jak změnit celý fast fashion průmysl udržitelným směrem. 

Celý článek

Móda dává každé ženě neomezené možnosti vyjádřit sebe samu

Na módě mám ráda její hravost a možnost ukázat naši individualitu a krásu, říká venezuelská módní návrhářka žijící v Praze a zakladatelka značky Gianni di Leo.

Celý článek

Kašmír: na jedné straně luxusní svetry, na straně druhé ekologická katastrofa

Koza kašmírská dává lidem tu nejkvalitnější a nejjemnější vlnu ze všech. Kašmír byl ještě donedávna symbolem luxusu a jen málokdo si ho mohl dovolit. Když se ale dnes podíváme do kolekcí fast-fashion řetězců, můžeme v nich toto zázračné přírodní vlákno objevit za zlomek někdejší ceny. Jak je to možné? A má smysl si něco takového pořídit?

Celý článek

Nejluxusnější rouška na světe má 3 040 diamantů a je od značky Jacob & Co

Roušky jsou momentálně součástí života nás všech. Jak ale vypadá ta nejluxusnější? Zdobí ji 3040 diamantů a představuje ji značka Jacob & Co, špičkový prodejce luxusních dámských i pánských hodinek a šperků. 

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Nové fitness hodinky HONOR Watch ES – soukromý trenér na vašem zápěstí

S druhou vlnou epidemie koronaviru jsou i návštěvy fitness center pasé. Čím dál tím větší riziko nákazy, by nás mělo motivovat k pohybu venku, v přírodě, a to i přes nevlídné podzimní počasí.

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek