dnes je 10.08.2020 a svátek má Vavřinec

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

zdroj: Optiqa.cz

Pánské trio Ondřej Vicena, Michal Pavlát, a Mark Ther miluje vintage brýle. Původní myšlenka sbírat a repasovat staré obruby se postupem času rozrostla do další touhy, a to brýle vyrábět. Značka Optiqa představí na letošním Designbloku, který se uskuteční v říjnu 2020, kolekci obrub, která volně navazuje na dlouhodobý výzkum v oblasti československého designu brýlí. A rozhodně bude o co stát!

zdroj: Optiqa.cz

„Vzniklé modely brýlových obrub budou stavět na tom nejlepším, co se v souvislosti s tímto řemeslem u nás kdy objevilo,“ říkají zakladatelé značky. S tím je spojena i myšlenka vyrábět brýle podobné těm, které nosili Josef Čapek, Naďa Urbánková, Jan Werich, Milada Horáková či Saskia Burešová.

zdroj: Optiqa.cz

„Zkrátka každý máme vlastního hrdinu s tvarem brýlí, který už je dnes jen na fotografii a nikdo jiný než my ty brýle nevyrobí. Navazujeme tím na zapomenutou dílnu pana Hochwalda v pražské Libni, která v minulosti tvořila individuální brýle pro české bohémy, inteligenci a významné osobnosti,“ říká Ondřej Vicena a doplňuje: „V této dílně se brýlařskému řemeslu vyučili naši přední a dnes již neznámí návrháři brýlí, kteří navrhovali celou plejádu československých brýlí putujících na východ a západ, a které jsme šťastnou náhodu pro publikum objevili v rámci přípravy publikace o československém brýlařském designu CZECHOSLOVAK EYEWEAR EAST.“

zdroj: Optiqa.cz

Mladá značka Optiqa si klade za cíl představit širšímu publiku kolekci brýlí inspirovanou lidmi minulosti spjojenými s brýlemi. V tuto chvíli s tradičním českým výrobcem Okula představuje v mnoha prodejnách po celé České republice loňské kolekce brýlí OV3 a OV4 s připínacími slunečními klipy, které vychází z klasických celuloidových obrouček.

Designéři ze studia Optiqa zároveň dodávají: „V přípravě spuštění naší dílny na individuálně zhotovované brýle nám také velmi pomohlo vedení nýrské Okuly v čele s ředitelem brýlařské sekce Martinem Šůsem, bez jejich pomoci bychom se tolik neposunuli". 

Optiqa se v letošním roce ocitla mezi finalisty cen Czech Grand Design s kolekcí upcyklovaných brýlí DISTORTED, které představila i ve spolupráci se známou televizní hlasatelkou Saskií Burešovou.

zdroj: Optiqa.cz

zdroj: Optiqa.cz

zdroj: Optiqa.cz

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY DESIGN NÁKUPY A OBCHOD OPTIQA OPTIQA.CZ BRÝLE DIOPTRICKÉ BRÝLE SLUNEČNÍ BRÝLE OBROUČKY OBRUBY VINTAGE BRÝLE

Související články

Těsný náhrdelník, který vzbuzuje sexappeal? Choker!

Jak jej nosit a proč je stále žhavým trendem každého léta? Tlusté, tenké, kožené, krajkové, látkové nebo perlové. Kombinací je mnoho a muži je milují. Těsný náhrdelník kolem krku, který vzbuzuje sexappeal, ale také odhalí i zajímavou historii.

Celý článek

Značka Burberry v letní kampani na sluneční brýle zachytila svobodného ducha

Svobodný duch i optimismus jsou průvodci letní kolekce #TBSummerMonogram značky Burberry. Nadnesené pojetí, éterická pouštní krajina i surrealismus v digitálním zpracování vás budou bavit.

Celý článek

Kabelky od českých značek, se kterými rozhodně nesplynete s davem

Možná vám k dokonalému outfitu chybí už jen parádní kabelka. Taková, kterou ručně vyrobila některá z českých návrhářek. Taková, kterou pokaždé s chutí vystavíte na odiv…

Celý článek

Jsou krásné, zdobí naše těla a ukazují víc než jen osobní styl. Kam až sahá historie šperků

Šperky jsou součástí našeho života mnohem déle, než by se mohlo zdát. Jsou krásné, zdobí naše těla, a navíc jejich pomocí můžeme ukázat náš styl, vyznání i postoj k životu. Do kdy až sahá doba prvních šperků a jak jsou na tom dnes?

Celý článek

Nový robotický vysavač Rowenta Explorer Serie 60 vám usnadní práci

Zvířecí chlupy, prach a chmoury nebo třeba rozsypaná čočka, saze a šmouhy… Nepořádek, který je třeba uklidit. Pro ten nejpohodlnější úklid domácnosti vyvinula značka Rowenta nejtenčí a zcela intuitivní robotický vysavač Explorer Serie 60. Takže se už jednou pro vždy obejdete bez kouzel či něčí pomoci.

Celý článek

Jaké jsou výhody nošení čoček a kdy zvolit brýle, radí odborník

Dvě třetiny české populace trpí problémy se zrakem. Pravděpodobně i proto roste poptávka po kontaktních čočkách nebo alespoň v kombinaci s brýlemi. Jaké výhody skýtají čočky a kdy raději nosit brýle, radí Kristýna Štěbetáková, optometristka společnosti Alensa.

Celý článek

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Cara Delevingne a šťastná kouzla v podání Dior

Nová kolekce šperků značky Dior nese jméno „Lucky Charms“. A kouzla rozhodně předvádí i známá modelka Cara Delevingne se svými výrazy pro fotografa Mario Sorrenti.

Celý článek