dnes je 20.10.2020 a svátek má Vendelín

Brýle inspirované lidmi z historie Československa navrhuje mladá česká značka Optiqa

Přidat na Seznam.cz
Nová kolekce obrub studia Optiqa bude představena na podzimním Designbloku, již teď má ale značka Optiqa otevřenou vlastní brýlařskou dílnu a obchod s vintage brýlemi, ve kterém si budete moct koupit brýle, jaké nosil Josef Čapek, Jaroslav Ježek, Jan Werich či Milada Horáková.

zdroj: Optiqa.cz

Pánské trio Ondřej Vicena, Michal Pavlát, a Mark Ther miluje vintage brýle. Původní myšlenka sbírat a repasovat staré obruby se postupem času rozrostla do další touhy, a to brýle vyrábět. Značka Optiqa představí na letošním Designbloku, který se uskuteční v říjnu 2020, kolekci obrub, která volně navazuje na dlouhodobý výzkum v oblasti československého designu brýlí. A rozhodně bude o co stát!

zdroj: Optiqa.cz

„Vzniklé modely brýlových obrub budou stavět na tom nejlepším, co se v souvislosti s tímto řemeslem u nás kdy objevilo,“ říkají zakladatelé značky. S tím je spojena i myšlenka vyrábět brýle podobné těm, které nosili Josef Čapek, Naďa Urbánková, Jan Werich, Milada Horáková či Saskia Burešová.

zdroj: Optiqa.cz

„Zkrátka každý máme vlastního hrdinu s tvarem brýlí, který už je dnes jen na fotografii a nikdo jiný než my ty brýle nevyrobí. Navazujeme tím na zapomenutou dílnu pana Hochwalda v pražské Libni, která v minulosti tvořila individuální brýle pro české bohémy, inteligenci a významné osobnosti,“ říká Ondřej Vicena a doplňuje: „V této dílně se brýlařskému řemeslu vyučili naši přední a dnes již neznámí návrháři brýlí, kteří navrhovali celou plejádu československých brýlí putujících na východ a západ, a které jsme šťastnou náhodu pro publikum objevili v rámci přípravy publikace o československém brýlařském designu CZECHOSLOVAK EYEWEAR EAST.“

zdroj: Optiqa.cz

Mladá značka Optiqa si klade za cíl představit širšímu publiku kolekci brýlí inspirovanou lidmi minulosti spjojenými s brýlemi. V tuto chvíli s tradičním českým výrobcem Okula představuje v mnoha prodejnách po celé České republice loňské kolekce brýlí OV3 a OV4 s připínacími slunečními klipy, které vychází z klasických celuloidových obrouček.

Designéři ze studia Optiqa zároveň dodávají: „V přípravě spuštění naší dílny na individuálně zhotovované brýle nám také velmi pomohlo vedení nýrské Okuly v čele s ředitelem brýlařské sekce Martinem Šůsem, bez jejich pomoci bychom se tolik neposunuli". 

Optiqa se v letošním roce ocitla mezi finalisty cen Czech Grand Design s kolekcí upcyklovaných brýlí DISTORTED, které představila i ve spolupráci se známou televizní hlasatelkou Saskií Burešovou.

zdroj: Optiqa.cz

zdroj: Optiqa.cz

zdroj: Optiqa.cz

Přidat na Seznam.cz
DOPLŇKY A ŠPERKY DESIGN NÁKUPY A OBCHOD OPTIQA OPTIQA.CZ BRÝLE DIOPTRICKÉ BRÝLE SLUNEČNÍ BRÝLE OBROUČKY OBRUBY VINTAGE BRÝLE

Související články

Kašmír: na jedné straně luxusní svetry, na straně druhé ekologická katastrofa

Koza kašmírská dává lidem tu nejkvalitnější a nejjemnější vlnu ze všech. Kašmír byl ještě donedávna symbolem luxusu a jen málokdo si ho mohl dovolit. Když se ale dnes podíváme do kolekcí fast-fashion řetězců, můžeme v nich toto zázračné přírodní vlákno objevit za zlomek někdejší ceny. Jak je to možné? A má smysl si něco takového pořídit?

Celý článek

Nejluxusnější rouška na světe má 3 040 diamantů a je od značky Jacob & Co

Roušky jsou momentálně součástí života nás všech. Jak ale vypadá ta nejluxusnější? Zdobí ji 3040 diamantů a představuje ji značka Jacob & Co, špičkový prodejce luxusních dámských i pánských hodinek a šperků. 

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Nové fitness hodinky HONOR Watch ES – soukromý trenér na vašem zápěstí

S druhou vlnou epidemie koronaviru jsou i návštěvy fitness center pasé. Čím dál tím větší riziko nákazy, by nás mělo motivovat k pohybu venku, v přírodě, a to i přes nevlídné podzimní počasí.

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Podzimní lenošení ve stylu hygge!

Teplá deka, horký čaj ve stylovém hrníčku, poutavá kniha a pocit pohody a štěstí mohou naplno provázet vaše podzimní dny. Zkuste si tohle roční období udělat klidné, krásné a pohodové, jednoduše ve stylu hygge.

Celý článek

Fashion must have: říjen ve znamení osobitého designu

Říjnové plískanice svádí k tomu, abychom alespoň část měsíce strávili v pohodlí domova s knížkou v ruce. Pořiďte si k tomu stylovou knihovnu, fajn křeslo nebo pohodlné pončo a oddejte se chvílím jen pro sebe.

Celý článek