dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Buďte letos na Vánoce originální a zkuste něco jiného než santovskou čapku

Přidat na Seznam.cz
Také se vám zdá klasická vánoční čepice ála Santa Claus poněkud ohraná? Pokud ano, máme pro vás novou inspiraci v podobě vánočních vlasových doplňků!

Santa Clausova čepice je jedním z nejoblíbenějších vánočních doplňků. Vlastní ji většina z nás. Má sice mnoho podob, ale někdy je na čase se maličko odvázat, odlišit se, prostě být ORIGINÁLNÍ!

Typicky vánoční účes asi jen tak nevykouzlíte, ale můžete mu vdechnout vánoční vzhled už jen malým doplňkem inspirovaným tímto kouzelným svátečním obdobím.

Nejdecentnější jsou sponky a ozdobná pérka. Ty jsou opravdu kouzelné, především na malých princeznách. Ale i ve vašich vlasech bude krásným detailem, připomínající blížící se čas vánoční. Zdá se to možná nemožné, ale takovéto kousky si můžete vytvořit i sama, záleží jen na vaší fantazii, zručnosti a trpělivosti.


Malým i velkým dlouhovláskám jistě padnou do oka vánoční gumičky. Ty vypadají ve vlasech také nesmírně zajímavě a k tomu jsou skutečně funkční. Stejně jako u sponek si vytvoříte zvlášť nějaký pěkný motiv či mašličku a nalepíte na obyčejnou sponku, větší klipsnu či přišijete na gumičku. Nebo můžete mašličku rovnou navazovat na gumičku a následně sešít v uzlu, aby se nerozvázala.

Nejpraktičtější jsou ovšem čelenky, ty si doma vyrobíte asi nejsnáze. Stačí posbírat nějakou tu vánoční dekoraci, nebo prostě jen to, co je vám blízké či sympatické a nalepit či přidrátkovat na nějakou obyčejnou čelenku, kterou posléze omotáte stuhou vhodné barvy. Rázem máte originální doplněk třeba na vánoční párty, pod stromeček nebo prostě jen k navození vánoční atmosféry.

Další krásnou inspiraci můžete načerpat z naší fotogalerie níže. A pokud si na domácí tvorbu netroufáte, nezoufejte. Dnes podobné jednodušší kousky seženete například u Lindexu, v obchodech Swarovski nebo třeba v Takko a jistě i u mnohých dalších.

Obrázky: pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY VLASOVÉ DOPLŇKY SPONKY GUMIČKY ČELENKY VÁNOČNÍ OZDOBY VÁNOCE

Související články

Připravte své vlasy na podzimní radovánky

Vrátily jste se z letní dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim dopřát zaslouženou péči.

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Skřipce a sponky do vlasů, žhavý trend a všestranný doplněk

Jestli existuje nějaký vlasový trend, který je praktický i stylový zároveň, pak jsou to vlasové sponky, gumičky a skřipce. Využijete je nejen při každodenní praktické úpravě svých vlasů, ale také pro dokonalé vlasové kreace při mimořádných příležitostech.

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek