dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Bydlete hypermoderně – natřete stěny na fialovo a pořiďte si bílý nábytek!

Přidat na Seznam.cz
Milujete fialovou? Nebojte se jí použít jako dominující barvu i ve svém moderním interiéru

Fialová barva v sobě nese protiklad a napětí červené a modré, dynamismus a statečnost, impulsivní výboje a laskavé oddání a nese podtóny tajemství a mystiky, potenciální dramatičnosti. Symbolizuje důstojnost, povýšenost, mystickou tajemnost a utlumenou vášeň.

Může dobře vyjádřit citlivost a skrytou touhu. (Podle knihy  Jiří Kulka: Psychologie umění. Státní pedagogické nakladatelství, 1990. Str. 141.) Moderní interiér pracuje s barvami. Nemusíte se bát ani barev tmavších odstínů. Prosvětlíte je jednoduchým světlým nábytkem nebo bytovými doplňky. I trochu netradiční barva pro interiér, fialová, která bývá dost často hanlivě považována za barvu bláznů, a proto také v interiérech opomíjená, se hodí pro váš byt. Je krásná jako doplňková, ale naprosto úžasná jako hlavní barva interiéru. Nebojte se ji aplikovat na velké plochy a směle sáhněte po tmavých odstínech. Fialová je krásná v  kombinacích.

My jsme pro vás vybrali naprosto úchvatné ukázky moderních interiéru fialové a bílé barvy. K fialové však můžete kombinovat také žlutou nebo oranžovou. Zajímavá je také kombinace se světle trávově zelenou barvou. Stylová bude i trojkombinace tmavé fialové, tmavé červené a šedé. Bílo fialové kombinace jsou perfektní pro současné hypermoderní interiéry. Nemusíte se jich vzdávat, ani pokud rekonstruujete svůj panelákový byt. Dbejte však na to, abyste interiér zbytečně neproplnili nábytkem. Vybírejte jen ten skutečně potřebný a sáhněte po několika designových a technologických perlách. Pokud milujete dřevo a nemíníte se jej vzdát, kombinujte tmavě fialovou se světlými odstíny dřeva. Například s narůžovělým bukem nebo bělostnou břízou.

Obývací pokoj
Atmosféra obýváku s dominující fialovou bude neodolatelnou. To není barva lákající k aktivitám. Je to barva plná mystiky a důstojnosti, podněcující kreativitu i vášeň.

Ložnice
Zapomeňte na pro ložnice tak zprofanovanou modrou nebo nudnou béžovou. Vybijte si z hlavy i bílou, která je důkazem naprosté absence kreativity. Vsaďte na fialovou plnou citů a skryté vášně!

Koupelna
Dost bylo komerčních vzorovaných kachliček, kýčových bordur nebo zprofanovaných barevných kombinací. Vaši koupelnu ponořte do „fialové noci“ a rozsviťte ji „měsíčním světlem“ doplňkové bílé.

 

Zdroj fotografií: Fotolia.com

Přidat na Seznam.cz
INTERIÉR BYTOVÉ DOPLŇKY BYTOVÝ DESIGN BYDLENÍ

Související články

Kolekce Diane von Furstenberg x H&M HOME

Pozvěte do svého domova svět inspirovaný Diane von Furstenberg a oživte svůj interiér touto exkluzivní kolekcí.

Celý článek

Bytové doplňky: Jak jednoduše a levně oživit váš domov

Posledních pár měsíců jsme trávili doma mnohem více času než kdykoli předtím, a tak spousta z nás začala o svůj domov mnohem více pečovat. Zvelebovat a upravovat.

Celý článek

5 nadčasových kousků nábytku a doplňků, které nevyjdou z módy

Výběr nábytku je vždy záležitostí vkusu, přesto existuje několik interiérových kousků, které má doma skoro každý. Máte je i vy? Bez čeho se váš trendy domov neobejde, který nábytek se dá nazvat nadčasovým a domácnosti jsou jimi vybaveny již od nepaměti? Zjistíte v našem článku.

Celý článek

Ušetřete místo v domácnosti pomocí praktických úložných prostorů

V domácnosti se často setkáváme s jedním velkým problémem. Nemáme dostatek místa na všechny naše věci. Problém nemusí být jen v jejich množství nebo v malých rozměrech bytu. Kamenem úrazu může být nesprávné využití místa. Namísto velkých a masivních skříní vyzkoušejte praktické úložné prostory.

Celý článek

Designový speciál: V ložnici si dejte záležet zejména na osvětlení

V druhém dílu designového speciálu jsme si pro vás připravili pár tipů, jak změnit vaši ložnici k nepoznání. Nebo také rady, jak ji postavit od základů, na čem si dát záležet a na co nezapomenout.

Celý článek
Jarní odměna

Od sebe pro sebe. Je čas na odměnu!

Je čas na jarní odměnu! Zasloužíte si ji vy, vaše tělo i pleť, ale také váš šatník a domov. Velikonoční čas volá po změně, tak ji nechte dveře dokořán.

Celý článek

Stylový interiér v bílé barvě zimy

Chcete mít krásný interiér? Pak zvolte bílou barvu. Opticky zvětšuje prostor a vše vypadá mnohem více čistější a vzdušnější. Bílá přináší zajímavou harmonii v celém domě či bytu a vytváří tak krásný domov. Pojďte se s námi inspirovat.

Celý článek

Největší trendy v oblasti interiéru pro rok 2020

Stejně jako ve světě módy, tak i v jiných oblastech se trendy mění každou sezónu. Jinak tomu není ani u trendů spojených s designem a interiérem. Jak tomu bude tento rok?

Celý článek