dnes je 14.06.2021 a svátek má Roland

Calvin Klein má novou designérskou posilu

Přidat na Seznam.cz
V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Willy Chavarria, NYFW 2017, foto @Willy Chavarria

Senior viceprezident pro design CK a pánské oblečení Global Essentials je jeho novou funkcí u značky Calvin Klein. Designér Willy Chavarria v roce 2015 spustil vlastní značku pánského oblečení, navíc se ale od února zodpovídá Jessice Lomax, výkonné viceprezidentnce a globální vedoucí designu Calvin Klein.

„Módní věc“, jak ji Chavarria sám nazývá, ho zasáhla až v jeho dvaceti letech, kdy studoval grafický design na Akademii umění v San Francisku a pracoval na částečný úvazek v oddělení logistiky módní značky Joe Boxer, která se zabývá zejména spodním prádlem. Mezi krabicemi na zabalení a odeslání zůstával Chavarria v kanceláři pozdě do večera, kde pracoval na svých náčrtech. „Snažil jsem se udělat cokoliv, abych upoutal pozornost designérského týmu,“ říká návrhář. A vyplatilo se mu to! Všiml si ho Nick Graham, zakladatel značky, který vzal Chavarria pod svá křídla. Možná právě tam se rozjel rychlík, který se s Willym doposud nezastavil.

Spousta velkých osudových zvratů přišla ráz naráz, od spolupráce s Ralphem Laurenem a stěhováním do New Yorku, kde byl jmenován hlavním kreativním ředitelem značky, až po otevření vlastního obchodu v SoHo s názvem Palmer Trading Company, který kromě oblečení naplnil i doplňky a americkým nábytkem. Obchod postupně rozšiřoval o různé značky, až přišel s vlastní řadou košil a doplňků.

Obchodu v Japonsku se dařilo, a tak přišlo na řadu udělat si vlastní značku. „Ach, to byl můj splněný sen,“ říká s láskou Chavarria. Značka pojmenovaná po něm samotným se zrodila na podzim 2015 a jen o pár měsíců později přejmenoval návrhář i svůj obchod na „Willy Chavarria“, kde už najdete jen oblečení a doplňky.

I přesto, že má své práce nyní dost, nemohl odmítnout lukrativní nabídku značky Calvin Klein. A možná právě pro osudové zvraty a změny, které mu život chystá, se již nyní těšíme, kam spolupráce s populární značkou povede.

Přidat na Seznam.cz
CALVIN KLEIN ZE SPOLEČNOSTI WILLI CHAVARRIA RALPH LAUREN NÁVRHÁŘ

Související články

Když prodáme klavír ze special collection, je to pro nás, jako by odešlo dítě, říká Zuzana Ceralová Petrofová

Přinášíme vám další exkluzivní rozhovor s jednou z našich nejvlivnějších žen v Česku. Tentokrát jsme kladli otázky Zuzaně Ceralové Petrofové, majitelce světoznámé firmy Petrof.

Celý článek

Módní styl bollywoodských manželek

Život v Indii je krásný, když jste bollywoodskou manželkou. Kromě štěstí, lásky, peněz a vlastního seriálu na Netflixu mají tyto dámy také styl.

Celý článek

Dior do své kampaně vybral transgender celebritu Jin Xing

Jin Xing je bývalým plukovníkem v armádě, aktuálně úspěšnou tanečnicí a významnou transgender osobností v Číně. Od čtvrtka je také součástí kampaně módního domu Dior.

Celý článek

Perlové týdny Halada jsou zpět a s nimi stovky překrásných perlových šperků

Největší a nejkrásnější přehlídka perlových šperků putuje napříč Českou republikou a Slovenskem, finále bude mít opět v Praze, tentokrát v klenotnictví HALADA Na Příkopě.

Celý článek

Hospoda a čepované pivo je u nás kulturní fenomén, říká Pavlína Kalousová, ředitelka komunikace Plzeňského Prazdroje

Přinášíme vám další ze série inspirativních rozhovorů s nejvlivnějšími ženami, tentokrát s Pavlínou Kalousovou, ředitelkou firemních vztahů a komunikace Plzeňského Prazdroje.

Celý článek

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek