dnes je 02.07.2022 a svátek má Patricie

Calvin Klein má novou designérskou posilu

Přidat na Seznam.cz
V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Willy Chavarria, NYFW 2017, foto @Willy Chavarria

Senior viceprezident pro design CK a pánské oblečení Global Essentials je jeho novou funkcí u značky Calvin Klein. Designér Willy Chavarria v roce 2015 spustil vlastní značku pánského oblečení, navíc se ale od února zodpovídá Jessice Lomax, výkonné viceprezidentnce a globální vedoucí designu Calvin Klein.

„Módní věc“, jak ji Chavarria sám nazývá, ho zasáhla až v jeho dvaceti letech, kdy studoval grafický design na Akademii umění v San Francisku a pracoval na částečný úvazek v oddělení logistiky módní značky Joe Boxer, která se zabývá zejména spodním prádlem. Mezi krabicemi na zabalení a odeslání zůstával Chavarria v kanceláři pozdě do večera, kde pracoval na svých náčrtech. „Snažil jsem se udělat cokoliv, abych upoutal pozornost designérského týmu,“ říká návrhář. A vyplatilo se mu to! Všiml si ho Nick Graham, zakladatel značky, který vzal Chavarria pod svá křídla. Možná právě tam se rozjel rychlík, který se s Willym doposud nezastavil.

Spousta velkých osudových zvratů přišla ráz naráz, od spolupráce s Ralphem Laurenem a stěhováním do New Yorku, kde byl jmenován hlavním kreativním ředitelem značky, až po otevření vlastního obchodu v SoHo s názvem Palmer Trading Company, který kromě oblečení naplnil i doplňky a americkým nábytkem. Obchod postupně rozšiřoval o různé značky, až přišel s vlastní řadou košil a doplňků.

Obchodu v Japonsku se dařilo, a tak přišlo na řadu udělat si vlastní značku. „Ach, to byl můj splněný sen,“ říká s láskou Chavarria. Značka pojmenovaná po něm samotným se zrodila na podzim 2015 a jen o pár měsíců později přejmenoval návrhář i svůj obchod na „Willy Chavarria“, kde už najdete jen oblečení a doplňky.

I přesto, že má své práce nyní dost, nemohl odmítnout lukrativní nabídku značky Calvin Klein. A možná právě pro osudové zvraty a změny, které mu život chystá, se již nyní těšíme, kam spolupráce s populární značkou povede.

Přidat na Seznam.cz
CALVIN KLEIN ZE SPOLEČNOSTI WILLI CHAVARRIA RALPH LAUREN NÁVRHÁŘ

Související články

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Královna Alžběta II. má svou vlastní panenku Barbie. Se svým pravnukem Louisem tento týden oslavila hned několik událostí

Na počest královniných 96. narozenin vznikla originální panenka Barbie od Mattela. Nejdéle panující britská monarcha letos nebude mít o pocty nouzi. V červnu uběhne 70 let od jejího usednutí na trůn.

Celý článek

Karel Diviš, český dvojník Richarda Geera sází na klasiku

I čeští muži mají styl! Podnikatel nápadně podobný hollywoodskému herci, Karel Diviš, sází na klasiku. Do společnosti vyráží zásadně v obleku. Klasické kousky však kombinuje netradičním způsobem.

Celý článek

Jarní kousky, které by neměly chybět stylovým gentlemanům

Vyšlápněte si za jarními zážitky a obklopte se novinkami pro všechny stylové gentlemany. Připravili jsme pro vás výběr z trendy obuvi, bund, zavazadel, ale i ponožek.

Celý článek

Co jsme se dozvěděli o manželce nejbohatšího fotbalisty světa Georgině Rodríguez z nového seriálu Netflix

V únoru zveřejnil Netflix sérii s názvem I am Georgina. Úspěšná minisérie pojednává o ženě nejbohatšího fotbalisty světa. Takže kdo je vlastně opravdová Georgina Rodríguez?

 

Celý článek