dnes je 17.05.2021 a svátek má Aneta

Calvin Klein má novou designérskou posilu

Přidat na Seznam.cz
V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Willy Chavarria, NYFW 2017, foto @Willy Chavarria

Senior viceprezident pro design CK a pánské oblečení Global Essentials je jeho novou funkcí u značky Calvin Klein. Designér Willy Chavarria v roce 2015 spustil vlastní značku pánského oblečení, navíc se ale od února zodpovídá Jessice Lomax, výkonné viceprezidentnce a globální vedoucí designu Calvin Klein.

„Módní věc“, jak ji Chavarria sám nazývá, ho zasáhla až v jeho dvaceti letech, kdy studoval grafický design na Akademii umění v San Francisku a pracoval na částečný úvazek v oddělení logistiky módní značky Joe Boxer, která se zabývá zejména spodním prádlem. Mezi krabicemi na zabalení a odeslání zůstával Chavarria v kanceláři pozdě do večera, kde pracoval na svých náčrtech. „Snažil jsem se udělat cokoliv, abych upoutal pozornost designérského týmu,“ říká návrhář. A vyplatilo se mu to! Všiml si ho Nick Graham, zakladatel značky, který vzal Chavarria pod svá křídla. Možná právě tam se rozjel rychlík, který se s Willym doposud nezastavil.

Spousta velkých osudových zvratů přišla ráz naráz, od spolupráce s Ralphem Laurenem a stěhováním do New Yorku, kde byl jmenován hlavním kreativním ředitelem značky, až po otevření vlastního obchodu v SoHo s názvem Palmer Trading Company, který kromě oblečení naplnil i doplňky a americkým nábytkem. Obchod postupně rozšiřoval o různé značky, až přišel s vlastní řadou košil a doplňků.

Obchodu v Japonsku se dařilo, a tak přišlo na řadu udělat si vlastní značku. „Ach, to byl můj splněný sen,“ říká s láskou Chavarria. Značka pojmenovaná po něm samotným se zrodila na podzim 2015 a jen o pár měsíců později přejmenoval návrhář i svůj obchod na „Willy Chavarria“, kde už najdete jen oblečení a doplňky.

I přesto, že má své práce nyní dost, nemohl odmítnout lukrativní nabídku značky Calvin Klein. A možná právě pro osudové zvraty a změny, které mu život chystá, se již nyní těšíme, kam spolupráce s populární značkou povede.

Přidat na Seznam.cz
CALVIN KLEIN ZE SPOLEČNOSTI WILLI CHAVARRIA RALPH LAUREN NÁVRHÁŘ

Související články

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek