dnes je 24.04.2019 a svátek má Jiří

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Přidat na Seznam.cz
Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Nohama na zemi

Gigantická americká značka Calvin Klein se rozhodla být více ve spojení s realitou než být luxusním snem. A to tak, že jde s dobou a ustupuje od klasických přehlídek. Podle kreativního týmu je potřeba posunout se dál. Značka si bude vybírat vlivné influencery a ty dávat do svých reklam a prezentací kolekcí. Tento vzorec se ukázal být velmi efektivním zejména v 90. letech, kdy se v reklamě objevovaly celosvětově oblíbené hvězdy. Poslední roky se úspěch opakoval, ale reklamy byly jen nárazové.

O krok vpřed

Zářným příkladem a pravděpodobně i testovacím projektem pro značku byla minulý rok spolupráce se setrami Kardashianovými. Ty přinesly značce v digitální i tištěné reklamě obrovskou klientelu. Převážně mladá generace znovu objevila kouzlo tradiční americké značky. Díky vhodnému výběru populárních influencerů se podařilo uspět. Calvin Klein byl vždy napřed ve svých vizích a způsobu reklamy. Nyní jde s dobou a myslí hlavně na to, že lidé jsou nepřetržitě přítomní na sociálních sítích.

Stará i nová identita značky

Calvin Klein oznámil, že ustupuje od luxusní konfekce a soustředí se jen na masovou produkci. Na tu se poslední dekádu zapomínalo. Chce se vrátit o krok zpátky do období své největší slávy v 90. letech, vytvořit novou CK ikonu s vlastní silnou identitou a tu představit světu. Půjde i o dva kroky vpřed, protože jde v první řadě o digitální kampaň. Nový módní koncept, kde jde především o neformální oděv na skutečných lidech, a ne o luxusní nedosažitelné modely na dokonalých modelkách, je možná právě to, co svět módy nyní potřebuje. 

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CALVIN KLEIN BEZ PŘEHLÍDKY DIGITÁLNÍ NOVINKA

Související články

Nová kampaň Pre-Fall značky Gucci přinesla antiku

Kreativní ředitel Alessandro Michele nás s novou kolekcí Pre-Fall 2019 módního domu Gucci zavedl do daleké řecké antiky. Ve sbírce nechybí zajímavé vzory a materiály.

Celý článek

Nová capsule kolekce od Victoria Beckham je plná šatů inspirovaných minulostí

Návrhářka vybrala do nové kolekce 11 šatů, které celý život nosila a milovala. Historické modely přizpůsobila svým zákaznicím dneška. Capsule kolekce je plná elegantních, ale i svůdných střihů vhodných na celý rok.

Celý článek

Španělská návrhářka Melanie Freire na MBPFW představila hru s asymetrií a vzory

Mladý talent ze Španělska prezentoval formou přehlídky svou autorskou tvorbu na pražském týdnu módy. Něžná i elegantní kolekce byla plná rozverných vzorů!

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek

Alberta Ferretti vykročila s podzimní kolekcí 2019 ze své komfortní zóny

Bílé komplety, asymetrie, přemíra kůže i večerní róby pokryté kovovými odlesky do posledního centimetru. I taková je poslední kolekce italské módní návrhářky. 

Celý článek

Premiéra Bruna Sialelli pro francouzský módní dům Lanvin

Nová éra, dlouho očekávaný debut a také korunovace nového prince. To vše definuje posledních několik dní, které uplynuly od prezentace nejnovější kolekce značky Lanvin, jejímž kreativním ředitelem se teprve před několika týdny stal módní návrhář Bruno Sialelli.

Celý článek

Poslední přehlídka Chanel ve vzpomínkách na zesnulého Karla Lagerfelda skončila v slzách

Přehlídka značky Chanel podzimní kolekce ready-to-wear 2019 se topila ve smutku po zesnulém návrháři Karlu Lagerfeldovi. Jeho poslední návrhy vás vezmou na procházku zasněženou krajinou.

Celý článek

Projděte se zimní Rajskou zahradou s Givenchy

Nápadité konstrukce květinových šatů a vynalézavá krejčovina vás jistě osloví. Představte si úžasně pestrou flóru zahrady Eden a nadcházející noc v ní. 

Celý článek