dnes je 22.02.2020 a svátek má Petr

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Přidat na Seznam.cz
Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Nohama na zemi

Gigantická americká značka Calvin Klein se rozhodla být více ve spojení s realitou než být luxusním snem. A to tak, že jde s dobou a ustupuje od klasických přehlídek. Podle kreativního týmu je potřeba posunout se dál. Značka si bude vybírat vlivné influencery a ty dávat do svých reklam a prezentací kolekcí. Tento vzorec se ukázal být velmi efektivním zejména v 90. letech, kdy se v reklamě objevovaly celosvětově oblíbené hvězdy. Poslední roky se úspěch opakoval, ale reklamy byly jen nárazové.

O krok vpřed

Zářným příkladem a pravděpodobně i testovacím projektem pro značku byla minulý rok spolupráce se setrami Kardashianovými. Ty přinesly značce v digitální i tištěné reklamě obrovskou klientelu. Převážně mladá generace znovu objevila kouzlo tradiční americké značky. Díky vhodnému výběru populárních influencerů se podařilo uspět. Calvin Klein byl vždy napřed ve svých vizích a způsobu reklamy. Nyní jde s dobou a myslí hlavně na to, že lidé jsou nepřetržitě přítomní na sociálních sítích.

Stará i nová identita značky

Calvin Klein oznámil, že ustupuje od luxusní konfekce a soustředí se jen na masovou produkci. Na tu se poslední dekádu zapomínalo. Chce se vrátit o krok zpátky do období své největší slávy v 90. letech, vytvořit novou CK ikonu s vlastní silnou identitou a tu představit světu. Půjde i o dva kroky vpřed, protože jde v první řadě o digitální kampaň. Nový módní koncept, kde jde především o neformální oděv na skutečných lidech, a ne o luxusní nedosažitelné modely na dokonalých modelkách, je možná právě to, co svět módy nyní potřebuje. 

Zdroj; vogue.com, pinterest.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA CALVIN KLEIN BEZ PŘEHLÍDKY DIGITÁLNÍ NOVINKA

Související články

MFW: JIL SANDER OSLAVUJE ŽENSKOST

Milánský týden módy je v plném proudu a další kolekci, která zde byla k vidění, budou milovat všechny ženy. Řeč je o módní přehlídce Jil Sander.

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek

Michael Kors spojil country s městskou modernou ve své podzimní kolekci 2020

Módní návrhář Michael Kors našel inspiraci pro svou novou podzimní kolekci ready-to-wear 2020 v country, a tak i svou přehlídku na newyorském týdnu módy přenesl do dřevěných stájí country baru.

Celý článek

Sázka na ženskou rafinovanost v kolekci Proenza Schouler

Podzimní kolekce značky Proenza Schouler je pro nás příjemným překvapením. Mísí se v ní moderní styl, elegance, trocha vášně, a především prvky ženskosti.

Celý článek