dnes je 23.10.2017 a svátek má Teodor

CAPSULE WARDROBE jako nový trend minimalismu

V čem spočívá koncept capsule wardrobe a na čem svůj šatník stavět, aby vám opravdu vydržel?

Capsule wardrobe vlastně vyjadřuje šatník, který je striktně omezen na daný počet kousků. Byť si každý může dané číslo nastavit individuálně, aby měl capsule wardrobe smysl, počet věcí ve vaší skříni by neměl přesáhnout 50. Do této padesátky se započítává úplně vše včetně bot, kabelek a doplňků. Ne pro každého capsule wardrobe je, protože milovníky módy a změny by pravděpodobně toto číslo limitovalo až příliš a necítili by se ve svém oblečení spokojeně. A to rozhodně účelem není. Capsule wardrobe se zakládá na nadčasových a barevně neutrálních kouscích, které lze kombinovat napříč celým šatníkem. Pokud nevíte, zda byste to dokázali, zkuste si určit deset kousků a nosit následujících deset dní jen ty. 

Capsule wardrobe vás ale může jen inspirovat k tomu, abyste důrazně protřídili své oblečení včetně doplňků a bot - na ty se často zapomíná. Následně vyřadili vše, co vás netěší, je ze špatného materiálu nebo si to schováváte jen ze sentimentu. Nic z výše vyjmenovaného totiž nepatří do funkčního a využívaného oblečení ve vašem životě a akorát vám zabírá místo. Díky velkému třídění si budete moci více ujasnit, co vlastně v reálném životě nosíte a co od svého šatníku potřebujete. Někdo ho potřebuje vysoce profesionální, jiný volnočasový. Tak či onak, jarní refresh není vůbec scestný. A pusťte se do něj co nejdřív.  

whowhatwear.co.uk ; pinterest.com

DÁMSKÁ MÓDA CAPSULE WARDROBE MINIMALISMUS ŠATNÍK ZÁKLADY ŠATNÍKU ORGANIZACE ŠATNÍKU #moda

Související články

Mohito na podzim nabídne styl Pařížanek

Tolik milovaný styl Pařížanek zavál do prodejen řetězce Mohito. Nadchne vás nejen svou nabídkou, ale také doprovodnou kampaní.

Celý článek

Skvělý úspěch! V podzimní kampani TIMEOUT zazářily české MISS

Karolína Mališová a Andrea Kalousová uspěly před dvěma lety v České Miss a na podzim 2017 si připisují další skvělou zkušenost - staly se tvářemi mezinárodní kampaně značky Timeout.

Celý článek

Heidi Klum přivolává zpět léto ve své nové kampani

Venku to sice na aktivní koupání v moři nevypadá, Hedi Klum nás však jistojistě navnadí na nejbližší horkou sezónu.

Celý článek

TOP 5 TRENDŮ PRO JARO 2018

Ledvinky, kanadské smokingy a loga. To vše a ještě více uvidíte i v následující sezóně. Máme pro vás TOP 5 trendů z přehlídek světových návrhářů pro jaro 2018. 

Celý článek

Plavková sezóna 2018 zahájena - v jarní kolekci Zimmermann

Už se vám stýská po létě? Raději se těšte na to následující. V jarní Resort kolekci Zimmermann vás naláká spoustu dokonalých letních šatů a plavek.

Celý článek

Jak si vybrat perfektní kabát na podzim i zimu

Podzim nastoupil se vší vervou, počasí se citelně ochladilo a možná stejně jako já přemýšlíte, jak vybrat perfektní kabátek či bundu.  Prozradíme vám pár základních pravidel.

Celý článek

Šijete si sama doma? Tohle se vám bude hodit!

Pro zručné a odvážné ženy, které si své oblečení šijí samy, nebo šijí svým dětem, či rády kupované oblečení ozvláštňují, přinášíme pár tipů, čím posílit svou šicí výbavu.

Celý článek

Rozhovor s módní návrhářkou Martinou Nevařilovou

O nových výzvách, nových prostorách, o milovaném Tibetu a také nové cestě svého syna jsme si povídali s přední českou módní návrhářkou Martinou Nevařilovou.

Celý článek

Nová rafinovaná kolekce spodního prádla Etam + live show

Exkluzivní příležitost u představení nové kolekce značky Etam její vedení využilo naplno. Vytvořilo zábavnou live show s vynikající atmosférou. A mohli se dívat všichni.

Celý článek

Vyrazte do podzimu v IN retro šatech

Podzimní dny nemusí být pouze o jednobarevnosti, černé a hnědé. Veselé retro šaty se do nich hodí úplně stejně! PS: Možná ještě trochu víc.

Celý článek