dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Přidat na Seznam.cz
Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Nemoci si nevybírají. Nerozlišují mezi chudými a bohatými, slavnými a obyčejnými. Novým typem koronaviru Covid-19 se tak nakazilo i několik poměrně známých jmen. Mezi nimi například Tom Hanks se svou manželkou, kteří byli mezi prvními pozitivně testovanými na koronavirus v Austrálii. Po pětidenním pobytu v nemocnici jsou již v domácím ošetřování. Virem je nakažen také britský herec a hudebník Idris Elba, který na svém Twitteru vyzval všechny fanoušky k sociální solidaritě a ohleduplnosti. Pozitivně byl testován i klávesák a autor několika songů Bon Joviho David Bryan, který své fanoušky vyzval, aby se zdrželi paniky. Virus se nevyhnul ani  původní Elle Woodsové z broadwayského muzikálu Pravá blondýnka Lauře Bundy.

Pozitivně bylo na koronavirus testováno i několik světových politiků. Nedávno nás šokovala zpráva, že pozitivně testovaný byl i princ Charles, následník britského trůnu. Jeho průběh nemoci se však zdá naštěstí lehký. Virem onemocněli i první senátor USA Rand Paul, rakouský arcivévoda Karl von Habsburg či monacký princ Albert II. A nákaza se nevyhnula ani mocným mužům ze světa businessu. Ve vězení se virem nakazil například slavný hollywoodský producent Harvey Weinstein, jehož jméno je dnes spíše spojováno s kauzami sexuálního obtěžování.

Showbusiness nákazou, která se rozšířila po celém světě jako blesk z čistého nebe, utrpěl mnohé škody. Divadla a kina po celém světě zavírají, prodej lístků byl zastaven, koncerty a turné se ruší. Natáčení filmů jsou dočasně pozastavena pro ochranu štábu. Celebrity jsou ale stále největší světoví influenceři, a tak se někteří z nich rozhodli, že v takto těžkých chvílích obětují sami sebe. Světové hvězdy začaly přispívat do fondů, charitativních projektů, a dokonce začaly apelovat na své fanoušky, aby byli ohleduplnější. Komentátor a moderátor slavné The Tonight Show Jimmy Fallon například finančně přispěl organizaci Feeding America, která se stará o rozvoz potravin ve většině států v USA. Stejné organizaci poslal peníze i zpěvák Justin Timberlake. Zpěvák Justin Bieber zase daroval 25 tisíc dolarů pekingské organizaci, která se stará o dětské pacienty nakažené koronavirem.

Herečka Blake Lively se svým partnerem Ryanem Reynoldsem zase rozdělí 1 milion dolarů mezi kanadské potravinové banky a výše zmiňovanou organizaci Feeding America. A zpěvačka Lady Gaga na svém Instagramu prohlásila, že 20 % výdělků letošního roku věnuje americkým potravinovým bankám. Charitě se věnují celebrity po celém světě. I v České republice se například liberečtí fotbalisté složili na plicní ventilátor a fotbalista Michal Sadílek věnoval částku půl milionu korun nemocnici v Uherském Hradišti a uzavřenému městu v Olomouckém kraji Uničovu. Společně to prostě zvládneme!

Foto: Wikimedia.org; Pexels

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KORONAVIRUS CELEBRITY BLAKE LIVELY TOM HANKS PRINC CHARLES

Související články

Začalo natáčení pokračování seriálu Sex ve městě. Podívejte se, jak to hlavním představitelkám sluší

Carrie, Miranda a Charlotte jsou zpět. Očekávaný restart s názvem „And Just Like That“ se začal natáčet začátkem tohoto měsíce na různých místech v New Yorku.

Celý článek

Milujeme Cimrmana a Švejka, díky tomu nelpíme na přílišné korektnosti, říká guru českého PR Dita Stejskalová

Dita Stejskalová stojí již řadu let v čele české pobočky Ogilvy jako členka vedení společnosti. Zároveň zde řídí PR oddělení. Jaký má názor na módu a co si myslí o trendu absolutní korektnosti?

Celý článek

Petra Kvitová nám ještě před odletem na olympiádu prozradila svůj talisman pro štětí

Petra Kvitová ve čtvrtek zamířila na své 4. olympijské hry do Tokia. Ještě před tím se však zastavila pro nové šperky a na krátký rozhovor, jaké šperky ráda kupuje a zda má svůj talisman pro štěstí.

Celý článek

Charitativní akci Evy Čerešňákové v centru Prahy navštívil i herec Orlando Bloom

Charitativní akce na podporu již druhé základní školy v Bangladéši spojila hned několik příležitostí. 35. narozeniny Evy Čerešňákové i návštěva populárního herce Orlando Blooma.

Celý článek

Masturbace je nejen příjemná, ale také mimořádně zdravá, říká sexuoložka a ředitelka pro vzdělávání značky Satisfyer, Megwyn White.

Satisfyer byl založen v roce 2016 a stal se průkopníkem ve svém odvětví. Chce naučit lidi odhodit stud a prolomit ledy na poli sexuálního wellness.

Celý článek

Kasu už nedrží jen muži, říká CFO skupiny UNIQA Lucie Urválková

Přinášíme vám pokračování série rozhovorů s nejvlivnějšími ženami Česka. Tentokrát s Lucií Urválkovou, CFO finanční skupiny UNIQA. Co je nového ve světě čísel? A kde leží bod rovnováhy mezi kariérou a rodinou?

Celý článek

Herečka Jenovéfa Boková tváří kolekce LEEDA Red Carpet

Česká značka LEEDA přináší jednu kouzelnou kolekci za druhou. K oblíbené Red Carpet se tentokrát přidala i herečka a hudebnice Jenovéfa Boková.

Celý článek

Odpočinek jsem musela na čas vyřadit ze svého slovníku, říká rektorka VŠE Hana Machková

Přinášíme vám další rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka. Tentokrát na naše otázky odpovídala rektorka VŠE Hana Machková. Jaké je povolání rektorky? Co pálí VŠE nejvíce? A jaké jsou prognózy pro českou společnost? Dozvíte se v článku.

Celý článek