dnes je 22.10.2020 a svátek má Sabina

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Přidat na Seznam.cz
Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Nemoci si nevybírají. Nerozlišují mezi chudými a bohatými, slavnými a obyčejnými. Novým typem koronaviru Covid-19 se tak nakazilo i několik poměrně známých jmen. Mezi nimi například Tom Hanks se svou manželkou, kteří byli mezi prvními pozitivně testovanými na koronavirus v Austrálii. Po pětidenním pobytu v nemocnici jsou již v domácím ošetřování. Virem je nakažen také britský herec a hudebník Idris Elba, který na svém Twitteru vyzval všechny fanoušky k sociální solidaritě a ohleduplnosti. Pozitivně byl testován i klávesák a autor několika songů Bon Joviho David Bryan, který své fanoušky vyzval, aby se zdrželi paniky. Virus se nevyhnul ani  původní Elle Woodsové z broadwayského muzikálu Pravá blondýnka Lauře Bundy.

Pozitivně bylo na koronavirus testováno i několik světových politiků. Nedávno nás šokovala zpráva, že pozitivně testovaný byl i princ Charles, následník britského trůnu. Jeho průběh nemoci se však zdá naštěstí lehký. Virem onemocněli i první senátor USA Rand Paul, rakouský arcivévoda Karl von Habsburg či monacký princ Albert II. A nákaza se nevyhnula ani mocným mužům ze světa businessu. Ve vězení se virem nakazil například slavný hollywoodský producent Harvey Weinstein, jehož jméno je dnes spíše spojováno s kauzami sexuálního obtěžování.

Showbusiness nákazou, která se rozšířila po celém světě jako blesk z čistého nebe, utrpěl mnohé škody. Divadla a kina po celém světě zavírají, prodej lístků byl zastaven, koncerty a turné se ruší. Natáčení filmů jsou dočasně pozastavena pro ochranu štábu. Celebrity jsou ale stále největší světoví influenceři, a tak se někteří z nich rozhodli, že v takto těžkých chvílích obětují sami sebe. Světové hvězdy začaly přispívat do fondů, charitativních projektů, a dokonce začaly apelovat na své fanoušky, aby byli ohleduplnější. Komentátor a moderátor slavné The Tonight Show Jimmy Fallon například finančně přispěl organizaci Feeding America, která se stará o rozvoz potravin ve většině států v USA. Stejné organizaci poslal peníze i zpěvák Justin Timberlake. Zpěvák Justin Bieber zase daroval 25 tisíc dolarů pekingské organizaci, která se stará o dětské pacienty nakažené koronavirem.

Herečka Blake Lively se svým partnerem Ryanem Reynoldsem zase rozdělí 1 milion dolarů mezi kanadské potravinové banky a výše zmiňovanou organizaci Feeding America. A zpěvačka Lady Gaga na svém Instagramu prohlásila, že 20 % výdělků letošního roku věnuje americkým potravinovým bankám. Charitě se věnují celebrity po celém světě. I v České republice se například liberečtí fotbalisté složili na plicní ventilátor a fotbalista Michal Sadílek věnoval částku půl milionu korun nemocnici v Uherském Hradišti a uzavřenému městu v Olomouckém kraji Uničovu. Společně to prostě zvládneme!

Foto: Wikimedia.org; Pexels

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KORONAVIRUS CELEBRITY BLAKE LIVELY TOM HANKS PRINC CHARLES

Související články

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

10 celebrit, které se na internetu pochlubily s očekáváním miminka

Rok 2020 se nese mimo jiné i ve znamení těhotných celebrit. Nedávno porodila například modelka Gigi Hadid nebo zpěvačka Katy Perry. A kdo je na řadě dál? Přinášíme vám 10 celebrit, které se nedávno pochlubily s těhotenským bříškem.

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

Celý článek

Cardi B je tváří zimní kampaně Balenciaga

Minulý týden otřásla Twitterem úžasná novinka, kterou na svém účtu zveřejnila známá raperka Cardi B. Bude spolupracovat se značkou Balenciaga. A první grafické vlaštovky upozorňují, že se máme na co těšit.

Celý článek

Tour de France: Legenda o žlutém trikotu

I letošní ročník slavného cyklistického závodu Tour de France se pomalu chýlí ke konečné etapě, kdy závodníci projedou hlavním městem Francie - Paříží. Francouzské cyklistické žně nejsou pouze o sportu, ale také překvapivě o módě. Podívali jsme se proto na historii legendárních trikotů.

Celý článek

Značka Estée Lauder po obvinění z rasismu stahuje určité produkty z prodeje

Značka Estée Lauder stahuje z prodeje a znovu reviduje veškeré své produkty. Děje se tak v souvislosti s obviněním, že některé produkty jsou rasistické. Kritika míří především na zesvětlovací kosmetické produkty.

Celý článek