dnes je 05.06.2020 a svátek má Dobroslav

Celebrity bojují proti koronaviru Covid-19 v karanténě i charitou

Přidat na Seznam.cz
Koronavirus Covid-19 si nevybírá. Vir napadl i bezpočet slavných celebrit, a tak i oni vytáhly do boje s virem, který v dnešní době sužuje celý svět. Některé pořádají charitativní sbírky a dávají své peníze charitě. Někteří vyzývají své fanoušky, aby zůstali v bezpečí.

Nemoci si nevybírají. Nerozlišují mezi chudými a bohatými, slavnými a obyčejnými. Novým typem koronaviru Covid-19 se tak nakazilo i několik poměrně známých jmen. Mezi nimi například Tom Hanks se svou manželkou, kteří byli mezi prvními pozitivně testovanými na koronavirus v Austrálii. Po pětidenním pobytu v nemocnici jsou již v domácím ošetřování. Virem je nakažen také britský herec a hudebník Idris Elba, který na svém Twitteru vyzval všechny fanoušky k sociální solidaritě a ohleduplnosti. Pozitivně byl testován i klávesák a autor několika songů Bon Joviho David Bryan, který své fanoušky vyzval, aby se zdrželi paniky. Virus se nevyhnul ani  původní Elle Woodsové z broadwayského muzikálu Pravá blondýnka Lauře Bundy.

Pozitivně bylo na koronavirus testováno i několik světových politiků. Nedávno nás šokovala zpráva, že pozitivně testovaný byl i princ Charles, následník britského trůnu. Jeho průběh nemoci se však zdá naštěstí lehký. Virem onemocněli i první senátor USA Rand Paul, rakouský arcivévoda Karl von Habsburg či monacký princ Albert II. A nákaza se nevyhnula ani mocným mužům ze světa businessu. Ve vězení se virem nakazil například slavný hollywoodský producent Harvey Weinstein, jehož jméno je dnes spíše spojováno s kauzami sexuálního obtěžování.

Showbusiness nákazou, která se rozšířila po celém světě jako blesk z čistého nebe, utrpěl mnohé škody. Divadla a kina po celém světě zavírají, prodej lístků byl zastaven, koncerty a turné se ruší. Natáčení filmů jsou dočasně pozastavena pro ochranu štábu. Celebrity jsou ale stále největší světoví influenceři, a tak se někteří z nich rozhodli, že v takto těžkých chvílích obětují sami sebe. Světové hvězdy začaly přispívat do fondů, charitativních projektů, a dokonce začaly apelovat na své fanoušky, aby byli ohleduplnější. Komentátor a moderátor slavné The Tonight Show Jimmy Fallon například finančně přispěl organizaci Feeding America, která se stará o rozvoz potravin ve většině států v USA. Stejné organizaci poslal peníze i zpěvák Justin Timberlake. Zpěvák Justin Bieber zase daroval 25 tisíc dolarů pekingské organizaci, která se stará o dětské pacienty nakažené koronavirem.

Herečka Blake Lively se svým partnerem Ryanem Reynoldsem zase rozdělí 1 milion dolarů mezi kanadské potravinové banky a výše zmiňovanou organizaci Feeding America. A zpěvačka Lady Gaga na svém Instagramu prohlásila, že 20 % výdělků letošního roku věnuje americkým potravinovým bankám. Charitě se věnují celebrity po celém světě. I v České republice se například liberečtí fotbalisté složili na plicní ventilátor a fotbalista Michal Sadílek věnoval částku půl milionu korun nemocnici v Uherském Hradišti a uzavřenému městu v Olomouckém kraji Uničovu. Společně to prostě zvládneme!

Foto: Wikimedia.org; Pexels

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI KORONAVIRUS CELEBRITY BLAKE LIVELY TOM HANKS PRINC CHARLES

Související články

Zakoupením charitativní pohlednice uděláte hned trojnásobnou radost

Protipandemická opatření se rozvolňují, v centru mediální pozornosti se ocitají nejen covidová témata, mimořádná vlna solidarity a empatie se zvolna rozpouští v proudu všednodenních starostí. Ovšem stále existují lidé, kteří potřebují pomoc a podporu.

Celý článek

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Kdo zvládá karanténu lépe: extroverti nebo introverti?

Pandemie koronaviru zaútočila nejen na naše zdraví, ale i na naši mysl. Většina z nás byla uvězněná doma, a zatímco si to někteří náramně užívali, jiní trpěli. Proč tomu tak je a co si z toho můžeme do budoucna odnést?

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Co nás čeká v módním průmyslu po karanténě?

Sedíme doma, do obchodů nemůžeme, a to nakupování online prostě není ono, že. Nehledě na to, že máte najednou jiné starosti, než poslední kolekci Pumy nebo zrušený Fashion Week. Říkáte si možná, že až tohle všechno skončí, hned poběžíte do obchodu a něco hezkého si koupíte? Zkuste se nad tím zamyslet.

Celý článek

Návrhářka Marie Zelená: V našich modelech podporujeme lidi, aby cestovali a poznávali krásy naší vlasti

Známá česká módní návrhářka Marie Zelená nedávno představila nový projekt Oslava krás světa, který na šatech znázorňuje krásná místa České republiky a dalších evropských i světových zemí. Jak si poradila s nelehkou dobou, na čem nyní pracuje a na co se můžeme v budoucnu těšit, jsme se zeptali samotné návrhářky Marie Zelené.

Celý článek

Instanews: jak tráví svůj čas české celebrity

Zůstat pár dní doma a odpočinout si od zajetého stereotypu může být fajn pro naše tělo i mysl, ale opravdu jen pár dní, protože jestli stejně jako my nedokážete sedět jen doma, začnete vymýšlet, jak svůj čas vyplnit. Výjimkou nejsou ani české celebrity.

Celý článek