dnes je 19.01.2020 a svátek má Doubravka

Celosvětovou demonstraci v boji proti změnám klimatu podpořilo hned několik kanadských značek

Přidat na Seznam.cz
Miliony lidí pochodovaly v páteční demonstraci po celém světě kvůli klimatickým změnám. Jen v Kanadě bylo hlášeno kolem 250 akcí. Celé hnutí podpořilo několik značek třeba právě tím, že uvolnily své zaměstnance k účasti na demonstraci a své prodejny na tento den zavřely.

Ne úplně tradiční přístup, zato dvojnásob chvályhodný ukázaly značky jako Burton, MEC či Lush. Palčivá otázka klimatických změn se týká nás všech, proto je téměř dechberoucí, že tyto společnosti v Kanadě na páteční den zavřeli své prodejny a vydali se bojovat do ulic společně se svými zaměstnanci.

Společnost Burton zavřela všechny své kanadské pobočky a dala zaměstnancům volno, aby se mohli demonstrace zúčastnit. Své obchody po celé Kanadě od Toronta, Montrealu až po Bromont změnila společnost na tzv. akční centra, která celý protest podporovala. Lidé zde mohli najít spotřební materiál jako odznáčky, pera a papír, aby mohli psát dopisy místním zastupitelům.

značka MEC uzavřela v pátek všech 22 ochodů napříč Kanadou, i když jen do 17 hodin. Umožnila tak svému personálu, aby se mohl stávky zúčastnit. „Jako přední kanadský maloobchod jsme hluboce znepokojeni. Jsme si již dlouho vědomi toho, že provoz našeho podnikání i prodej produktů má velký dopad na naši planetu. I přesto, že jsme díky naší historii průkopníky v oblasti udržitelnosti, uznáváme potřebu zaujmout ještě silnější postavení,“ řekl v otevřeném dopise generální ředitel značky MEC Phil Arrata.

Lush Cosmetics uzavřela nejenom všechny své kanadské prodejny, ale i kanceláře a online obchody. Ve svém prohlášení zveřejněném na webových stránkách řekl prezident a generální ředitel společnosti Mark Wolverton: „Jako obchod s hlubokými kořeny v aktivismu v oblasti životního prostředí jsme se rozhodli poskytnout tisícům našich zaměstnanců čas na to zúčastnit se stávky a učinit odvážné kroky. Všichni sdílíme tuto planetu, proto se musíme spojit, abychom zvonili na poplach a ukázali našim politikům, že „běžné podnikání“ již není možné. Na klimatickou krizi nebudeme čekat ani my.“

Společnost The Body Shop nebyla pozadu a rovněž se připojila k pochodům po celém světě. V prohlášení na sociálních sítích značka uvedla: „Některé naše obchody mohou mít dnes méně zaměstnanců, protože jim umožňujeme zasáhnout a projevit podporu v rámci demonstracích. Nebojíme se postavit tomu, čemu věříme. V poslední letech jsme řídili několik misí, abychom chránili naši planetu a připravili ji pro budoucí generace. Víme však, že musíme udělat ještě více pro obranu naší budoucnosti."

instagram.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY ZE SPOLEČNOSTI KLIMATICKÉ ZMĚNY LUSH MEC BURTON DEMONSTRACE

Související články

Chcete pořádnou změnu? Zkuste ofinu

Stačí párkrát šmiknout a velká změna je na světě. Jedno je jisté, ofina vás nudit nebude. Díky novému střihu omládnete a zjemní se vám rysy. Dokonce existuje několik typů ofin, ale první se vrhněme na to, komu nejvíce bude ofina slušet.

Celý článek

Jak ovlivní módní průmysl odchod Meghan a Harryho z královské rodiny?

Touha žít vlastní život a věnovat se projektům, které je naplňují, je obrovská. Jaký dopad bude mít pro módní průmysl případný odchod Prince Harryho a jeho ženy Meghan Markle z královské rodiny?

Celý článek

Dopřejte svému tělu tu správnou výživu

Rok odstartoval a sním i mnohá předsevzetí o změně životního stylu. Ať už jste si nějaká předsevzala či naopak, zkuste rok 2020 začít se správnou péči o své tělo. Zaměřte se na složení a boj s vašimi nedostatky bude minulostí.

Celý článek

Československá návrhářka Jitka Klett odstartovala rok 2020 v Karibiku

O Jitce Klett je známé, že ráda cestuje a hledá inspiraci v zahraniční. A také, jak lépe si osladit začátek nového roku než dovolenou na jednom z Karibských ostrovů.

Celý článek

Nejhezčí beauty looky ze Zlatých glóbů

Nový rok, nová sezóna a první hollywoodská událost - to jsou Zlaté glóby. Každoroční přehlídka okouzlujících dam. A že jich bylo! My se tentokrát zaměřili na ty nejhvězdnější beauty looky.

Celý článek

Pět nejlépe placených žen Instagramu v roce 2019

Nový seznam odhaluje pět nejlépe placených instagramových influencerek roku 2019. Sociální měna dostává v tomto pojetí nový význam.

Celý článek

Hvězdný styl Victoria Beckham od 90. let až po současnost

Tehdejší popová zpěvačka, dnešní uznávaná módní návrhářka, Victoria Beckham ušla opravdu dlouhou cestu. Podívejte se společně s námi na rekapitulaci jejího osobního stylu za posledních více než dvacet let.

Celý článek

Top 5 nejkrásnějších šatů českých princezen

Vánoce jsou svátky klidu a pohody a málokdo z nás si je dokáže představit bez tradičních českých vánočních pohádek, jejichž rozměr by mohl být i světovým unikátem. Zaměřili jsme se tedy právě na české pohádky a zmapovali pro vás nejkrásnější šaty českých princezen.

Celý článek