dnes je 08.08.2020 a svátek má Soběslav

Celosvětovou demonstraci v boji proti změnám klimatu podpořilo hned několik kanadských značek

Přidat na Seznam.cz
Miliony lidí pochodovaly v páteční demonstraci po celém světě kvůli klimatickým změnám. Jen v Kanadě bylo hlášeno kolem 250 akcí. Celé hnutí podpořilo několik značek třeba právě tím, že uvolnily své zaměstnance k účasti na demonstraci a své prodejny na tento den zavřely.

Ne úplně tradiční přístup, zato dvojnásob chvályhodný ukázaly značky jako Burton, MEC či Lush. Palčivá otázka klimatických změn se týká nás všech, proto je téměř dechberoucí, že tyto společnosti v Kanadě na páteční den zavřeli své prodejny a vydali se bojovat do ulic společně se svými zaměstnanci.

Společnost Burton zavřela všechny své kanadské pobočky a dala zaměstnancům volno, aby se mohli demonstrace zúčastnit. Své obchody po celé Kanadě od Toronta, Montrealu až po Bromont změnila společnost na tzv. akční centra, která celý protest podporovala. Lidé zde mohli najít spotřební materiál jako odznáčky, pera a papír, aby mohli psát dopisy místním zastupitelům.

značka MEC uzavřela v pátek všech 22 ochodů napříč Kanadou, i když jen do 17 hodin. Umožnila tak svému personálu, aby se mohl stávky zúčastnit. „Jako přední kanadský maloobchod jsme hluboce znepokojeni. Jsme si již dlouho vědomi toho, že provoz našeho podnikání i prodej produktů má velký dopad na naši planetu. I přesto, že jsme díky naší historii průkopníky v oblasti udržitelnosti, uznáváme potřebu zaujmout ještě silnější postavení,“ řekl v otevřeném dopise generální ředitel značky MEC Phil Arrata.

Lush Cosmetics uzavřela nejenom všechny své kanadské prodejny, ale i kanceláře a online obchody. Ve svém prohlášení zveřejněném na webových stránkách řekl prezident a generální ředitel společnosti Mark Wolverton: „Jako obchod s hlubokými kořeny v aktivismu v oblasti životního prostředí jsme se rozhodli poskytnout tisícům našich zaměstnanců čas na to zúčastnit se stávky a učinit odvážné kroky. Všichni sdílíme tuto planetu, proto se musíme spojit, abychom zvonili na poplach a ukázali našim politikům, že „běžné podnikání“ již není možné. Na klimatickou krizi nebudeme čekat ani my.“

Společnost The Body Shop nebyla pozadu a rovněž se připojila k pochodům po celém světě. V prohlášení na sociálních sítích značka uvedla: „Některé naše obchody mohou mít dnes méně zaměstnanců, protože jim umožňujeme zasáhnout a projevit podporu v rámci demonstracích. Nebojíme se postavit tomu, čemu věříme. V poslední letech jsme řídili několik misí, abychom chránili naši planetu a připravili ji pro budoucí generace. Víme však, že musíme udělat ještě více pro obranu naší budoucnosti."

instagram.com

Přidat na Seznam.cz
KRÁSA KOSMETIKA A PARFÉMY ZE SPOLEČNOSTI KLIMATICKÉ ZMĚNY LUSH MEC BURTON DEMONSTRACE

Související články

Rozhovor s českou farmářkou vám dovolí nahlédnout do tajů permakultury a hospodaření bez postřiků

Vyměnit život v Praze za malou vesničku, vlastní farmu a komplexnější přístup k hospodaření i cestu k určité soběstačnosti, může znít, jako náročná volba. Když však máte jasno, od vašich snů vás neodradí ani nepříjemný úředník. Jak vzniká malé hospodářství, a jaké to je obrátit svůj život naruby, nám v rozhovoru prozradila Jana Šuterová, majitelka farmy Henrieta.

Celý článek

Jak na perfektní plážové vlny snadno a rychle

K létu plážové vlny ve vlasech jednoznačně patří. Ne vždy se nám chce trávit s jejich přípravou hromadu času. Proto vám přinášíme čtyři tipy, jak na vlny snadno a rychle…

Celý článek

Prohřešky královské rodiny - 10 případů, kdy členové britské královské rodiny porušili královský protokol

Často vídáme britskou královskou rodinu jako mantru správnosti. Ale i oni někdy poruší tzv. královský protokol. A to se pak dějí věci! Naše redakce pro vás připravila 10 případů, kdy královská rodina porušila královský protokol britské monarchie od Meghan přes lady D, po samotnou královnu.

Celý článek

Odvážné fotky budoucí maminky: Nicki Minaj je v očekávání

Zpěvačka, rapperka, textařka a držitelka několika významných hudebních cen Nicki Minaj je těhotná. Své těhotenství oznámila světu odvážnými uměleckými fotografiemi s těhotenským bříškem.

Celý článek

Módní značky podporují LGBT komunitu i Pride 2020

Pride 2020, červnový happening na podporu LGBT komunity, je po celém světě rušen jako většina akcí kvůli pandemii, koronaviru. Módní průmysl se však rozhodl, že tuto akci podpoří. Přinášíme vám přehled módních domů, které svými akcemi podporují Pride 2020.

Celý článek

Hitem léta jsou drdoly učesané nakřivo! Seznamte se s vlasovými doplňky, které tento jednoduchý účes ještě pozvednou

Vstát, vlasy zamotat a upevnit gumičkou. Tak by mohl vypadat rychlý ranní rituál, pokud nemáte příliš času, pokud je horko nebo se vám jednoduše nechce trávit více času se svými vlasy a jakýmkoliv účesem. Jak snadno a rychle drdol doplnit, aby působil sofistikovaně a naprosto precizně?

Celý článek

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek

Nový projekt ukazuje ženy po porodu takové, jaké jsou. S plnými tvary, jizvami i přirozenými nedokonalostmi

Ženské tělo ve většině případů nevypadá tak, jak nám prezentují časopisy a televize. Proto to, co jedni považují za vadu na kráse, jiní vnímají jako přirozenost, kterou nese jejich životní příběh Představíme vám projekt, který je upřímný a skutečně krásný.

Celý článek