dnes je 09.12.2022 a svátek má Vratislav

Česká módní návrhářka Marie Copps oblékne finalistku Miss Univere Canada 2010

Přidat na Seznam.cz
Marie Copps, česká módní návrhářka, která působí a dlouhodobě žije v Kanadě

Marie Copps si je vědoma obrovské zodpovědnosti, která z úkolu vytvořit soutěžní večerní róbu pro finalistku soutěže krásy MISS UNIVERSE® CANADA 2010 pro návrháře vyplývá, ale, jak sama říká: „Vzhledem k tomu, že jsem již v minulosti navrhovala extravagantní modely také pro Českou Miss 2006 a 2007, vnímám tento úkol jako silnou motivaci i s ohledem na skutečnost, že finalistka soutěže mi dala velikou důvěru a nechala mi v navrhování její róby volnou ruku.“

Jedná se o večerní šaty pro závěrečné defilé soutěžících, přičemž šaty zvolené pro tuto disciplínu jsou hodnoceny porotou a mohou tak přímo ovlivnit celkový počet získaných bodů a umístění finalistky v soutěži. „Klasifikované“ soutěžní disciplíny jsou  v kanadské soutěži krásy tři: plavky, interview a právě večerní róba.

Adeptka na titul MISS UNIVERSE® CANADA si vybrala Marii Copps pro její glamour vytříbený a sofistikovaný styl modelů. Modelku okouzlily především couture rokokové modely, ve kterých byla nafocena MISS ČR 2004 Jana Doleželová pro svůj fundraisingový kalendář The Queen 2010 a modely, které navrhovala pro Českou Miss 2006 a 2007. Právě bohatě zdobené rokokové modely budou představeny v rámci četných fundraisingových večerů, které finalistky kanadské soutěže krásy spoluorganizují v rámci příprav na samotné velké finále.

Soutěž MISS UNIVERSE® CANADA je soutěží krásy s licencí účasti vítězek v prestižní mezinárodní soutěži MISS UNIVERSE, které se účastní také vítězka české soutěže krásy Česká Miss.

Právě pro dvě kola této soutěže navrhovala Marie Copps extravagantní modely a připravila také květinové aranže pro finalistky soutěže a její ředitelku, Michaelu Maláčovou. Kromě navrhování módy se návrhářka věnuje také výtvarnému umění. „Rozmalováno mám teď několik obrazů, k nimž jsem se konečně po delší době mohla dostat. Projektů, na kterých pracuji, je více najednou a je někdy náročné vše časově skloubit“, dodala Marie Copps, která se již těší na další návštěvu rodných Čech, kterou plánuje na konec ledna, kdy budou její rodiče společně oslavovat významné životní jubileum.

O návrhářce Marii Copps Marie Copps (nar. 1970), módní návrhářka, floristka, zakladatelka projektu Give Help a Chance FASHION FOR HELP. Působí zároveň v České republice i v Kanadě. Modely Marie Copps oblékli také Yvetta Hlaváčová, dálková plavkyně a držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche, český hudebník, hudební skladatel, aranžér a dirigent Varhan Orchestrovič Bauer a modelka Inna Puhajková.

 

Zdroj obrázků a informací: FASHION FOR HELP

Přidat na Seznam.cz
ŠATY FASHION VEČERNÍ ŠATY STYL OBLEK MODNI MODY MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA NÁVRHÁŘ

Související články

Nejvíce trendy šaty léta 2022: Jednoznačně ty bílé

Jednoduchý a přitom elegantní kousek v mnoha provedeních rozzáří vaše léto, aniž by bylo zapotřebí široké palety barev. Bílé šaty jsou hitem aktuálního léta. Společně s GLAMI jsme vybrali pár kousků, které musíte mít ve své skříni.

Celý článek

Nákupní tipy: Oversize letní šaty značky Jamie Collection jako must have letošního léta

Novinkou v nabídce letních modelů české značky Jamie Collection jsou šaty na špagetová ramínka ve dvou délkách, ke kotníkům a ke kolenům. Jejich oversize pojetí sluší doslova všem typům postav a všem věkovým kategoriím.

Celý článek

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Pletenina vládne aktuálním trendům

Z komfortních kousků se aktuálně díky designérským kolekcím stávají modely, které nejsou jen do třeskutých mrazů, ale hravě v nich zvládnete proplout celým dnem. Jak nosit objemné svetry a dlouhé pletené šaty?

Celý článek

3 tipy, jak zazářit na halloweenské party

Chystáte se na halloweenskou party a marně si lámete hlavu se svým lookem? Přinášíme inspiraci, díky které budete během tohoto strašidelného svátku nepřehlédnutelná, a to od hlavy až k patě.

Celý článek

Podzimní kolekce H&M na vlně trendy outdoorového oblečení

Podzimní kolekce H&M Fall Fashion 2021 je trendy a plná barev, ale zároveň v sobě nese praktické prvky outdoorového oblečení. Ideální záležitost pro chladnější a nepříznivé počasí.

Celý článek

ALEXMONHART představuje svou podzimní novinku

O české značce ALEXMONHART jsme vám psali již několikrát a stále nás překvapuje svou neutuchající kreativitou a novinkami, se kterými přichází. 

Celý článek

Nová udržitelná kolekce značky LEEDA je svěží a minimalistická

Nová kolekce značky Leeda už je tu! Můžete se těšit na minimalistické střihy, svěží a jasné barvy, a to vše s ohledem na udržitelnost.

Celý článek