dnes je 05.12.2020 a svátek má Jitka

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Přidat na Seznam.cz
Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Pohodlná kolekce vhodná nejenom k domácímu lenošení, ale především k procházkám v přírodě, tvoří hlavní podstatu kolekce KEEP DRY.  

„Na myšlenku vytvořit sportovně laděnou kolekci mě přivedly mé zákaznice. Chtěly se doma cítit upraveně a žensky ale zároveň pohodlně. Ukázalo se, že zákaznice, možnost v minutě vyrazit na procházku do přírody i do města bez nutnosti převlékání, vítají. Celá kolekce je vytvořena z materiálů výhradně české výroby. I potisk látky jsem zadávala české firmě, abych podpořila domácí cash flow, vysvětluje Gábina Páralová.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Kolekce je sestavena v černo-bílé kombinaci s nášivky s hesly a originálním potiskem s autorskou grafikou. Každý model zakomponovaný v dezénu látky v sobě nese vzkaz Gábiny Páralové zákaznicím. A vzkaz je to vskutku vizionářský. Nápad na potisk se zrodil v hlavě návrhářky již na začátku roku a obsahuje prvky typické pro cestování. Ironií osudu se brzy hranice všech států na dlouhou dobu zavřely.

Kolekci Gábina přesto dokončila a na její adresu řekla: „Nemůžeme sice cestovat tak, jak jsme byli zvyklí, ale nezblázníme se z toho a celou situaci zvládneme po česku: s nadsázkou a humorem. Svým zákaznicím přináším možnost unést se na vlnách dálek a fantazie alespoň prostřednictvím svých modelů.“

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Razítka z pasů a jiné barevné piktogramy, jako téma cestování, jsou součástí potisku. Všechny obsažené prvky dávají celé kolekci neotřelý a mladistvý vzhled. Kolekce je limitovaná, a to proto, že je svým designem ryze autorská a jedinečná. Je však také velmi pohodlná, na omak příjemná a vyrobená tak, že v ní budete velmi rádi trávit svůj volný čas. Trika, mikiny i sportovní šaty, ale také tepláky a bundy vás budou nejenom originálním designem bavit.

zdroj: archiv Gábiny Páralové

zdroj: archiv Gábiny Páralové

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA GÁBINA PÁRALOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA LOKÁLNÍ TVORBA SPORTOVNÍ KOLEKCE KARANTÉNA

Související články

Modrotisk dodává lnu zcela novou podobu, říká Kateřina Černá, zakladatelka značky K.BANA

Značka K.BANA zaměřující se na lněné oblečení s úctou k tradici přináší i v této nejisté době novou mini kolekci, která je zahalena do modrotisku. Ten vznikl ve spolupráci se strážnickou rodinnou firmou a na první pohled získá velký ohlas.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek