dnes je 03.06.2020 a svátek má Tamara

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Přidat na Seznam.cz
Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?  

V čem spočívají vaše besedy a kdo zejména na ně chodí?

Besedy jsem zařadila do své činnosti poměrně nedávno, zhruba před třemi lety a musím říci, že mě moc baví a naplňují. Téma  je samozřejmě móda a vše co k ní patří.

Většinou jsem na besedy zvána a chodí na ně převážně ženy, ale poměrně i dost mužů, což mě těší. Kupodivu muži hodně besedují. Myslím, že muži se již naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co obléknou. To je pozitivní posun.

V tuto chvíli preferujete zakázkové šití modelů. Co na zimu šijete nejvíce?

Zakázka je velkou součástí mé profese. Moc mě baví vybírat pro zákazníky materiály. V tom se opravdu vyžívám a tuto činnost jsem nikdy nikomu nesvěřila.

V tomto zimním období navrhuji zákaznicím šaty z exkluzivních úpletů, velmi oblíbené jsou tuniky a kabátky i kabáty. Velký důraz kladu na materiál, a to jak v zakázce, tak při tvorbě modelových kusů.

Pro luxusní materiály jezdíte do světa. Kde a jaké materiály nejraději nakupujete?

Látky opravdu hledám všude, kam přijedu. Cíleně však jezdím mnoho let do New Yorku, Philadelphie a do Vídně. Nakupuji vždy materiály výjimečné, které mě uchvátí a ze kterých hned na první pohled vidím krásný model. Nikdy nekupuji látky prostřednictvím internetu. Musím se s nimi fyzicky „potkat".

Jak vypadá Vaše zákaznice?

Moje zákaznice jsou ženy různých profesí, umělkyně, političky, které chtějí být originální a vnímají své oblečení jako nezbytnou součást své osobnosti.

Dříve jste pracovala v oděvní firmě v Rakousku. Co vám tato zkušenost dala? Lze říci, že z ní čerpáte dodnes?

Byla to pro mě velká zkušenost a ze zkušeností obecně čerpáme v určitých etapách života, ne-li po celý život. Jinak to není ani u mne. 

Jaké jsou Vaše hlavní plány na rok 2020?

Letos zřejmě nezvládnu zrealizovat autorskou módní přehlídku, neboť je to rozsáhlý a náročný projekt, kterému vždy věnuji mnoho času a energie. V hlavě mi však probíhají nové a nové vize, které se snad podaří realizovat v roce 2021. Letos se budu, ostatně jako každý rok, věnovat svým zákaznicím tak, aby byly spokojené.

foto: Martina Kukrálová / kolekce Galaxie 2019

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI ČESKÁ TVORBA DOMÁCÍ MÓDA DOMÁCÍ TVORBA HANA ZELENKOVÁ ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ROZHOVOR MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZE SPOLEČNOSTI

Související články

Věřím, že online výuka může fungovat i nadále, říká moderátorka Lenny Trčková

Rozhovor s moderátorkou, dramaturgyní a scénáristkou Lenny Trčkovou, kterou si jistě mnozí z vás pamatují z Dobrého rána na ČT1 nebo z hudebního kanálu Óčko, kde svého času působila, se vrátila opět na televizní obrazovky.

Celý článek

Svatební den pod širým nebem – nový trend svatebních obřadů

Časy se mění. Trendy přicházejí a odcházejí, stejně jako krizové situace. Ta letošní s sebou přinesla nejen novinky ze světa hygieny a zdravotnictví, ale všichni jsme museli nebo budeme muset změnit svůj mindset. A na změny se musí připravit i nastávající nevěsty a ženichové.

Celý článek

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

Celý článek

Bývalý domov herečky Meg Ryan v San Francisku je na prodej za 19,95 milionů dolarů

Slavná herečka tento luxusní domov sdílela se svým tehdejším manželem Dennisem Quaidem. Dům v San Francisku navrhl před více než sto lety Samuel Newsom a nabízí panoramatický výhled na Alcatraz. Nyní je na prodej za horentní sumu.

Celý článek

Vendula Pizingerová a její módní tváře

Česká média zaplavila radostná zpráva. Vendula Pizingerová oznámila, že je se svým manželem Josefem v očekávání. Podívali jsme se, jaké jsou módní tváře prezidentky nadace Kapka naděje a bývalé manželky známého zesnulého českého skladatele Karla Svobody.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek