dnes je 21.08.2018 a svátek má Johana

Česká návrhářka se značkou Cockerel uspěla na veletrhu v Paříži

Česká návrhářka Lenka Kohoutová se vydala na veletrh do Paříže se svou značkou Cockerel, kde představila tvorbu ze 100% vlny. 

Lenka Kohoutová založila značku Cockerel na podzim roku 2011. Její název odkazuje na překlad rodinného jména stejně jako na barevnost, která je typická jak pro kohoutí peří, tak pro módu Lenky Kohoutové. Ve své tvorbě si autorka zakládá na používání kvalitních přírodních materiálů - hlavně vlny, bavlny a hedvábí. Kromě oděvů se u ní setkáte také s designem potahů sedacího nábytku nebo stínidel lamp v interiéru. 

V lednu 2018 se Lenka Kohoutová vydala se svou značkou na veletrh v Paříži, od nějž si slibovala, že nalezne velkoobchodního odběratele. To se jí splnilo. "Do Paříže jsem jela s tím, že jsem chtěla najít velkoobchodní odběratele a potažmo i koncové zákazníky. Oboje se povedlo, takže jsem spokojená," shrnula po návratu z Paříže. Součástí rukopisu Cockerel je také zasazení kolekce do daného prostředí a dotvoření atmosféry. To se české návrhářce jistě perfektně povedlo i na pařížském veletrhu. 

Cockerel at M&O Paris 2018 / www.cockerel.cz
Photo: Martina Maffini & Michael Michael DePasquale

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA LENKA KOHOUTOVÁ COCKEREL PAŘÍŽ VELETRH ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ MÓDA

Související články

Zlatá namíchaná s purpurovou v sexy duchu - jaro Dundas 2019

Peter Dundas uvedl jarní kolekci plnou mini sukní, černé, zlaté a s důrazem na strukturu oděvu.

Celý článek

Pánská jarní kolekce Giorgio Armani 2019 ctí len a denim

Z jarní pánské kolekce Giorgio Armani je patrný jistý návrat v čase. Ale nepřišlo žádné retro. Jen inspirace přetvořená do nového trendu.

Celý článek

NAĎA GOCMANOVÁ uvádí novou kolekci Podzim/Zima “linka,čára“

Nevím, jestli je to tím, že jsem starší, ale postupem času vnímám věci jinak. Proto mi je letošní inspirací pro kolekci Podzim/Zima  “linka,čára,“ říká Naďa Gocmanová.

Celý článek

H&M opět překvapuje novým konceptem péče o zákazníka

H&M se rozhodlo zatlačit svou strategickou koncepci v péči o zákazníky. Většinu těchto opatření aplikuje právě ve své vlajkové lodi - pařížské pobočce na Lafayettově ulici v Paříži.

Celý článek

Designérka Eva Klabalová propojila zlínskou tradici s moderní technologií

Nejdříve se Eva Klabalová naučila správně vytvořit obuv, dnes vede vlastní značku a boty ušité ve zlínských továrnách prodává do světa.

Celý článek

Mileniálové chtějí klasiku - pánská kolekce D&G 2019

Rozsáhlá kolekce pánské jarní módy zabrousila snad do všech stylů - od ryze formálního, přes black tie creative až po casual a sportovní street style.

Celý článek

Zemité tóny v Resortu značky Sea pro rok 2019

Od přírodní bílé se značka Sea ve své Resort kolekci postupně propracovala k béžové až po tmavou hnědou. 

Celý článek