dnes je 21.11.2018 a svátek má Albert

Česká návrhářka se značkou Cockerel uspěla na veletrhu v Paříži

Česká návrhářka Lenka Kohoutová se vydala na veletrh do Paříže se svou značkou Cockerel, kde představila tvorbu ze 100% vlny. 

Lenka Kohoutová založila značku Cockerel na podzim roku 2011. Její název odkazuje na překlad rodinného jména stejně jako na barevnost, která je typická jak pro kohoutí peří, tak pro módu Lenky Kohoutové. Ve své tvorbě si autorka zakládá na používání kvalitních přírodních materiálů - hlavně vlny, bavlny a hedvábí. Kromě oděvů se u ní setkáte také s designem potahů sedacího nábytku nebo stínidel lamp v interiéru. 

V lednu 2018 se Lenka Kohoutová vydala se svou značkou na veletrh v Paříži, od nějž si slibovala, že nalezne velkoobchodního odběratele. To se jí splnilo. "Do Paříže jsem jela s tím, že jsem chtěla najít velkoobchodní odběratele a potažmo i koncové zákazníky. Oboje se povedlo, takže jsem spokojená," shrnula po návratu z Paříže. Součástí rukopisu Cockerel je také zasazení kolekce do daného prostředí a dotvoření atmosféry. To se české návrhářce jistě perfektně povedlo i na pařížském veletrhu. 

Cockerel at M&O Paris 2018 / www.cockerel.cz
Photo: Martina Maffini & Michael Michael DePasquale

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA LENKA KOHOUTOVÁ COCKEREL PAŘÍŽ VELETRH ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ MÓDA

Související články

Jitka Klett for Fashion Revolution

Úspěšná módní návrhářka uspořádala jedinečný, módou a uměním protkaný charitativní večer při světové premiéře JITKA KLETT for FASHION REVOLUTION.

Celý článek

Kolekce City Girl návrhářky Lucie Václavové přináší Londýn do matičky Prahy

Návrhářka Lucie Václavová má na svém kontě již řadu krásných kolekcí. Letošní kolekce podzim/zima 2018 ji inspirovala působením ve Velké Británii, konkrétně v Londýně, kde studovala.

Celý článek

Netradiční představení kolekce Můra Návrháře Michala Marka

Návrhář Michal Marek představil novou kolekci s androgenním modelem v hlavní roli. Jak se kolekce představila na přehlídkovém molu?

Celý článek

Designové vychytávky na listopad

Čeští návrháři vytvářejí úžasné kousky nejen do módního šatníku.

Celý článek

Martina Vrábelová a její folklórom inšpirovaná kolekcia SLOWenka

V rámci tohtoročných osláv výročia založenia republiky som sa vrátila ku svojim koreňom a našla inšpiráciu v nevyčerpateľnom zdroji -  vo folklóre. 

Celý článek

Kolekce NADOTEK vyvolala v rámci Designbloku mnoho emocí

Kolekci NADOTEK jsme vám již představili. Dnes se podíváme více do jejího zákulisí, tedy nejenom, kdo za ní stojí, ale kdo je organizace DEBRA ČR a jakého má patrona.

Celý článek

Pavel Brejcha zahalil svou kolekci do folkloru

Pavel Brejcha má za sebou již značnou módní historii. V rámci aktuálního Designbloku představil dámskou kolekci nazvanou Folklor nomad.

Celý článek

Hravá romantika na přehlídce Miro Sabo

Historické prvky, inovativní vzory a moderní klobouky vytvořily nostalgické pocity.

 

Celý článek