dnes je 22.02.2019 a svátek má Petr

Česká návrhářka se značkou Cockerel uspěla na veletrhu v Paříži

Česká návrhářka Lenka Kohoutová se vydala na veletrh do Paříže se svou značkou Cockerel, kde představila tvorbu ze 100% vlny. 

Lenka Kohoutová založila značku Cockerel na podzim roku 2011. Její název odkazuje na překlad rodinného jména stejně jako na barevnost, která je typická jak pro kohoutí peří, tak pro módu Lenky Kohoutové. Ve své tvorbě si autorka zakládá na používání kvalitních přírodních materiálů - hlavně vlny, bavlny a hedvábí. Kromě oděvů se u ní setkáte také s designem potahů sedacího nábytku nebo stínidel lamp v interiéru. 

V lednu 2018 se Lenka Kohoutová vydala se svou značkou na veletrh v Paříži, od nějž si slibovala, že nalezne velkoobchodního odběratele. To se jí splnilo. "Do Paříže jsem jela s tím, že jsem chtěla najít velkoobchodní odběratele a potažmo i koncové zákazníky. Oboje se povedlo, takže jsem spokojená," shrnula po návratu z Paříže. Součástí rukopisu Cockerel je také zasazení kolekce do daného prostředí a dotvoření atmosféry. To se české návrhářce jistě perfektně povedlo i na pařížském veletrhu. 

Cockerel at M&O Paris 2018 / www.cockerel.cz
Photo: Martina Maffini & Michael Michael DePasquale

MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA LENKA KOHOUTOVÁ COCKEREL PAŘÍŽ VELETRH ČESKÁ NÁVRHÁŘKA ČESKÁ MÓDA

Související články

Nesourodá podzimní kolekce Victoria Beckham postrádala šmrnc

Módní přehlídky návrhářské špičky, jakou Victoria Beckham bezesporu je, jsou jedněmi z nejočekávanějších. Ne vždy si však odnesou patřičnou salvu. Podzimní kolekce 2019 nenadchne ani neurazí.

Celý článek

Rozkvetlé vinice a lesy na šatech Marchesa jsou fantastickým snem

Známá značka večerních šatů z New Yorku nezklamala. Kolekce se dá popsat jako nádherný výlet do říše fantazie italských zahrad, vinic a lesů. 

Celý článek

Podzimní kolekce Oscar de la Renta ve znamení noblesy, orientu a španělské krásy

Od britských vzorů, po rozkvetlou zahradu ve Španělsku se dostanete k vůni orientu se závěrem večerní noblesy. Tak zvěčnili kolekci Oscar de la Renta podzim/zima 2019, Laura Kim a Fernando Garcia.

Celý článek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Celý článek

Božidara Richterová profesně plete teprve dva roky. Přesto je nováčkem letošního Mercedes-Benz Prague Fashion Week!

Návrhářka Božidara Richterová vyrostla na Moravě, plést ji učila babička, baví ji focení, ale především chce tvořit módu. Profesně se této práci věnuje teprve dva roky, ale už letos v březnu ji uvidíme na největší módní akci u nás!

Celý článek

Atmosféra New Yorku byla zachycena v kolekci Proenza Shouler

Moderní pojetí dnešního New Yorku se úspěšně podařilo zachytit dvojici návrhářů Proenza Shouler v nové podzimní kolekci. S čím překvapivým přišli?

Celý článek

Vzpomínku na své avantgardní ideály oprášila návrhářka Tory Burch v nejnovější kolekci

Excentrické kousky podzimní kolekce Tory Burch vyzařovaly elegancí. Návrhářka je představila na vysoké škole Black Mountain College.

Celý článek

Derek Lam podruhé v řadě neprezentoval na velkém přehlídkovém mole

Americký módní návrhář už podruhé za sebou zariskoval a vyhnul se několika stovkám objektivů a vlivu sociálních sítí během prezentace na velkém přehlídkovém mole. Vyplatil se tento risk?

Celý článek