dnes je 07.07.2020 a svátek má Bohuslava

Česká značka alešbáry přináší druhou edici „lokální“ limitované kolekce plavek ve spolupráci se značkou Cover Me Not

Přidat na Seznam.cz
Léto se blíží a dřív než se nadějeme, budeme řešit, jaké plavky k bazénu zvolit. Pokud chcete něco aktuálního, a ještě z rukou talentovaného českého dua, zkuste se zaměřit na novou variaci plavek propojující look s aktuální oděvní kolekcí alešbáry.

zdroj: alesbary.cz

Myšlenka nikdy nekončící sezóny provází plavky designérské dvojice alešbáry od A do Z. Plavky jsou navrženy v České republice, vyrobeny v Indonésii pod taktovkou Cover Me Not a ke koupi v alešbáry shop Brno po celý rok. Značka Cover Me Not je česko-indonéského původu, založila ji Simona Trávníčková se svojí nejlepší kamarádkou Kelly Tandiono. Simona se po dlouhé pracovní zkušenosti v roli modelky rozhodla usadit v Indonésii, kde po nějaké době založila firmu s evropskými kořeny a silnou vazbou k našemu kontinentu. Nejspíš i proto jsou veškeré jejich produkty vyráběny ručně a zcela Fair Trade formou.

zdroj: alesbary.cz

Tedy i plavky alešbáry jsou vyráběny v malé dílně švadlenami, které do výroby vkládají kvalitní ruční práce. Konkrétně plavky alešbáry šije švadlena Ibu Lany.

„U kolekce plavek jsme se zaměřili na jednobarevné varianty, především v základní barevnosti pro tuto sezonu. Bikiny jsou v minimalistických střizích a celkové plavky mají zajímavé prvky např. v podobě násobených ramínek,“ svěřil nám ke kolekci jeden z autorů Aleš Šeliga, který dále doplnil, že do návrhů plavek přenesli se svou ženou Bárou část své designérské osobnosti. „Obecně vyznáváme jednoduché, ale promyšlené střihy. V kolekcích dbáme na kvalitu materiálů, což platí i u plavkových řad.“

Kolekce je určena ženám různých tvarů, názorů, vyznání i společenských vrstev, které spojuje touha po originalitě, kvalitě, jednoduchosti a oděvu i doplňku s promyšlenou koncepcí.

zdroj: alesbary.cz

Česká značka alešbáry nedávno také představila svou aktuální nadčasovou kolekci, kterou tentokrát ladila do různých odstínů šedi. Modely #mysoul #mymind jsou vyrobeny z přírodních materiálů jako je merino, čistá bavlna, hedvábná organza a viskóza v mnoha variacích. Akcenty červeného hedvábí pak najdeme v navazujících modelech #myblood.

Značka Alešbáry obecně inklinuje k technicky čistým materiálům v jejich původním stavu. Baví ji jejich převtělování do fashion produktu, kterým se možná nikdy neměly stát. Opakujícím se a čitelným rukopisem jsou i vertikální střihová řešení.

zdroj: alesbary.cz

zdroj: alesbary.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDA DÁMSKÁ MÓDA PÁNSKÁ MÓDA DOMÁCÍ TVORBA ALEŚBÁRY COVER ME NOT LOKÁLNÍ MÓDA LOKÁLNÍ TVORBA ČESKÁ ZNAČKA

Související články

Pražská značka Project Rehab má novou letní kolekci i nové osobnosti v jejím popředí

Streetwearové oblečení Project Rehab je známé svými barevnými cákanci, kterými rozhodně nešetří. Kolekce pro toto léto REHAB SUMMER 2020_1 je doplněná o minimalistickou část, stejně jako o nové tváře, kterými jsou Tereza Budková a Matyáš Hložek.

Celý článek

Lněné sukně na míru s ručně tkaným pásem si nejenom v létě zamilujete

Barvy a sukně k létu jednoznačně patří. V kombinaci s přírodním materiálem a ručně tkaným pásem získáte nadčasový kousek, který vám vydrží po mnoho let.

Celý článek

Bílé topy aneb jak nakopnout léto 2020

Bílá je dobrá. Vždy byste si na ni měly najít v šatníku místo. A v létě to platí dvojnásob. Připravili jsme pro vás typy, jak nakopnout letní šatníky s bílými topy v hlavní roli. Jak totiž říkal Karl Lagerfeld, základem všeho je bílá košile.

Celý článek

Festivaly, sport i čas s dětmi patří k aktuálním must have v módě

Červenec přináší období, kdy trávíme poměrnou část dne venku. Čekají nás koupaliště, hřiště, festivaly, výlety a pro milovníky sportu i spoustu naběhaných či nachozených kilometrů. Jaké módní trendy nás všemi aktivitami budou v červenci provázet?

Celý článek

Erik Bartoš: Vyrábět poctivě, udržitelně a férově kvalitní produkty, je prostě náročný proces

První kolekce, která je zároveň jeho diplomovou prací, ho nejspíš vystřelila na velkou profesní dráhu. Využili jsme chvilky času, který nám designer Erik Bartoš věnoval a položili mu pár otázek.

Celý článek

Herečka Andrea Růžičková navrhla kolekci pro celou rodinu

Značka Tedys se zabývá šitím totožných oděvů pro rodiče a jejich děti. Ke spolupráci oslovili herečku a fotografku Andreu Růžičkovou, která navrhla kolekci s názvem #nARuby.

Celý článek

Módní návrhářka Zuzana Osako otevírá svůj pop-up shop v Praze na Letné

Aktuální kolekce značky Tradice, která má velký ohlas, je nově k dostání i v showroomu designérky nábytku Heleny Dařbujánové. Šaty inspirované českým folklorem tak seženete pohodlně i na Letné.

Celý článek

O těchto značkách spodního prádla musíte vědět

Spodní prádlo je velice často spojováno spíše s výjimečnými příležitostmi, ať už je to první rande nebo Valentýn, ale podle nás by měl být pro ženu výjimečný každý den a k tomu právě spodní prádlo rozhodně patří.

Celý článek