dnes je 02.04.2020 a svátek má Erika

Česká značka Bohempia - nejenom boty z konopí

Přidat na Seznam.cz
Bohempia je česká inovativní značka, která se zaměřuje na práci s jedním z nejekologičtějších materiálů, a tedy technickým konopím. Vyrábějí nejenom dnes už známé tenisky, ale také oblečení a doplňky.

Jednou z největších výhod konopí je jeho udržitelnost a poměrně nenáročné pěstování. Oproti bavlně spotřebuje mnohem méně vody při růstu, je šetrnější k půdě a při jeho úpravě není potřeba používat téměř žádné chemikálie. A protože se jedná o přírodní materiál, jeho funkčnost a pohodlnost je na mnohem vyšší úrovni než u polyesterových materiálů. Konopí má přirozenou termoregulovanost, je savé a pevné. Samozřejmě, jako každá věc potřebuje svou péči, ale kvůli jeho větší výdrži je jeho používání jednou z cest, jak bojovat s konzumem.

Všechno zboží je vyráběno v Čechách nebo ve Střední Evropě, takže jeho koupí nepodporujete vykořisťování levné pracovní síly v rozvojových zemích. Také při transportu se díky tomu uhlíková stopa snižuje na minimum. Začíná se od hrubého konopného vlákna, které si firma Bohempia dále sama zpracovává, ať už jde o předení, tkaní nebo barvení.

Co se týče designu, můžete se spolehnout nejen na funkčnost a pohodlnost, ale také na stále více oblíbený styl minimalismu a jednoduchost. Jednotlivé kousky můžete lehko kombinovat a neopustí vás po jedné sezóně. Vybrat si můžete mezi několika typy tenisek pánských i dámských, třeba i barefootovými, ale i mezi krásnými tričky nebo třeba ledvinkami.

Prodejnu Bohempia najdete na Sokolovské ulici v Praze, ale všechno si můžete objednat i na jejich eshopu. A v prosinci dokonce posílají za každý jeden nákup tenisek sto korun na projekt Nocleženka, který pomáhá lidem na ulici a zajišťuje jim nocleh. Firmu s takovým smýšlením stojí za to podpořit, nemyslíte?

Přidat na Seznam.cz
#moda DOMÁCÍ TVORBA NÁKUPY A OBCHOD TENISKY BOHEMPIA ČESKÁ ZNAČKA

Související články

Jsou ošklivé, a přesto je každý chce! Boty ošklivky jsou aktuálním trendem!

Můžete jim říkat různě, běžně je najdete pod názvy ugly shoes, ugly sneakers, chunky nebo dad sneakers, v češtině pak mají výraz „ošklivé tenisky“. Až do podzimu byste je neměli ztratit z očí.

Celý článek

Adidas Originals přináší unikátní instalace do ulic Prahy

Kultovní tenisky adidas Originals letos slaví neuvěřitelných 50 let od svého prvního uvedení na trh. Značka přenáší nezaměnitelnou DNA značky adidas do ulic města, přichází u této příležitosti s unikátním projektem nazvaným Change is a Team Sport.

Celý článek

Ruční napařovač prádlo dezinfikuje, zbaví ho pachů a perfektně upraví za pár vteřin

Už žádné nežádoucí záhyby na oblečení! Je tu snadné řešení, jak si za 15 vteřin upravit pomačkanou halenku, košili nebo třeba vlněný kabát!

Celý článek

Jaro volá po novém klobouku, pojďte se inspirovat!

Do jarních dnů s novou pokrývkou hlavy. Značka TONAK přináší limitovanou kolekci, která je pro slunečné dny jako stvořená, a navíc opět v BOHO stylu.

Celý článek

Ben Cristovao představuje novou botu RS-X3 Puzzle značky PUMA

Nový design RS v rámci nové unisex boty RS-X3 Puzzle přináší ještě propracovanější detaily, odolnější materiály a jak jinak než tvář značky v Česku, Bena Cristovao.

Celý článek

Roušky jako byznys aneb zbláznili jste se?

Že je dnešní situace nelehká, o tom není pochyb. V množství informací ohledně COVID-19 nám nezbývá než důvěřovat vládě a odborníkům. Hlavně bychom se měli pokusit neztěžovat situaci profesionálům, kteří jsou tomuto virovému onemocnění vystaveni nejvíce a jsou na ně kladeny největší nároky, tedy lékařům, zdravotníkům a vědcům.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek
Neviditelné tričko

Jak vyřešit každodenní faux pas nejen v business světě

Pánské ochlupení na hrudi, nevzhledné propocené kruhy v podpaží či průsvitnost dámských podprsenek. Jak vyřešit tyto problémy, aby nebyly viditelné pod bílou košilí? Poradíme vám!

Celý článek