dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

České Miss a Muž roku představili novou kolekci Marko.in inspirovanou českou vlajkou

Přidat na Seznam.cz
Redakce Módy.cz se zúčastnila představení nové kolekce Marko.in a VIP nákupů v DAPI, které se neslo v pohodové atmosféře. Podívejte se s námi, jak vše probíhalo.

Vůbec první představení nové kolekce Marka Lopatiče VyTVOŘENO NÁMI! inspirované českou vlajkou se konalo večer 21. 5. v obchodě s kvalitní českou obuví DAPI.

Již od rána byly vybrané kousky z jeho kolekce, především úchvatné kabelky a boty, vystaveny v jedné z výloh. Druhá výloha se proměnila na jakousi Markovu dílničku a během dne ožila i českými miss.

Některé zákaznice vůbec nevěděly, co se v obchodě DAPI tento den vlastně děje, přišly se prostě jen podívat na boty. Již jedna z prvních zákaznic byla okamžitě okouzlena Markovými balerínami, které osobně zaujaly i mě a to nemluvě o nádherných lodičkách perfektních linií, které šly doslova na dračku. Energický Marko se okamžitě začal zákaznici věnovat a osobně ji pomohl boty vyzkoušet. A samozřejmě, seděly skvěle.

Celý den se nesl v pohodové uvolněné atmosféře s profesionálním přístupem ke každému zákazníkovi. VIP nákupy se slevou a s dobrým vínem potěšily opravdu každého, kdo DAPI ve Vodičkově ulici tento den navštívil.

Několik hodin před začátkem přehlídky postupně dorazily Markovy modelky, jimiž byly naše krásné české miss Eliška Bučková, Veronika Chmelířová a Eva Čerešňáková, která se stala tváří kolekce a sympatická modelka Kristýna Rabštejnková. Přišel i muž planety roku 2011 Martin Gardavský.

 

I díky nim je kolekce značky Marko.in naprosto jedinečná. Není divu, každý kousek je naprostý originál. Trička, košile a kšiltovky jsou ručně malovány a to nejen rukou Marka Lopatiče a jeho týmu, ale právě i našimi misskami a Martinem Gardavským.

Právě jimi ožila druhá výloha několik hodin před přehlídkou, kdy v sobě reprezentanti české krásy objevovali umělecký talent. Musím říci, že pod jejich rukama vznikly opravdu jedinečné kousky. Motiv české vlajky ožil jejich osobitým rukopisem a vznikly naprosté originály. Jak jinak než v národních barvách. Mě osobně zaujala například kšiltovka s motivem polibku od krásné Elišky Bučkové.

Jak již víte, oproti jiným módním návrhářům se tentokrát nejedná pouze o oblečení, ale Marko představil i obuv a kabelky, které vznikly za pomoci znalkyně oboru Jany Dapecí. A Eliška Bučková přiznala, že jí bylo líto, že si nemohla vyzkoušet i tvorbu této originální obuvi, která ji nadchla. „Musím uznat, že ty boty z nově představené limitované kolekce mě nesmírně překvapily. Přijdou mi moderní a zároveň velmi pohodlné. Marko nezklamal a zůstal u své myšlenky, aby vše bylo nositelné, praktické a pohodlné. Prostě se pozná kvalita bot vyrobených v Česku.“

Unikátnost kolekce napovídá už jen její název. „Kolekce Vytvořeno námi! má podtrhnout fakt, že své štěstí a svůj život si tvoříme sami, a to konkrétními činy. Současně motiv vlajky a národní barvy zdůrazňují význam vlastenectví i hodnot, stejně jako kvalitu domácí produkce – jak trička a kšiltovky, tak obuv a kabelky vznikaly v České republice,“ uvedl ke kolekci sám návrhář, který je nesmírně vděčný české společnosti Dapi za to, že mohla i obuv vzniknout kvalitní českou produkcí. Tvůrci svým přístupem vyjadřují zdravé sebevědomí a vděk zemi a prostředí, kde žijí a tvoří.

Osobně jsme měli tu možnost stejně jako VIP hosté kolekci osahat a vše vyzkoušet. Na první pohled vás stejně jako nás jistě zaujmou nápadité střihy triček, propracované košile a chytře volená místa pro hlavní motiv kolekce – českou vlajku. Najdeme ji na nejrůznějších místech, kolem krku, na lopatkách, na boku či jako klasickou trikoloru nejen na límeču košilí.

 

A poté samozřejmě materiál. Jakmile si něco z kolekce obléknete, okamžitě poznáte opravdovou kvalitu. Markova asistentka, studentka módního návrhářství, která bude v brzké době v Karlových Varech představovat svou vůbec první módní kolekci, zvolila přesně ten pravý střih. Pro mě a přímo před mýma očima vytvořila něco jedinečného. V ten horký den bylo tričko od Marka úžasným společníkem. Materiál je pevný, perfektně drží tvar a je skvěle prodyšný.

Po 17té hodině začaly přípravy přehlídky, natáhl se červený koberec a Marko, se jako vynikající organizátor chopil slova. V 18 hodin to konečně vypuklo. Butik DAPI se naplnil fotografy a ceněnými hosty, které stejně jako mi obdivují Markova díla.

Kromě přítomných hostů ocenili novou kolekci i kolemjdoucí, protože přehlídka probíhala nejen napříč butikem v samotném centru Prahy, ale modelky předvedly jednotlivé modely i za výlohou, kde se nahromadil hlouček zvědavě přihlížejících zájemců.

Kolekce má jednoznačně velký úspěch. A již od 24. 5. je uvedena do prodeje přímo v srdci Prahy. Originální ručně malované modely a boty můžete zakoupit ve Vodičkově ulici 20 v butiku DAPI. Najdete zde nejen trička, košile a tílka ale i kšiltovky a originální dětské hračky Marko.in s názvem Tedy Lions! Což je kouzelný háčkovaný český lvíček, s dvěma ocásky v národní trikoloře.

Kolekce je k dostání také v Domě Módy na Václavském náměstí č. 58, 1.patro Le Charme, nebo přímo u Marko.in prostřednictvím emailu či facebooku. V případě zájmu si dokonce můžete u Marko.in objednat jakýkoliv kus na míru. Kreativitě se meze nekladou.

A doufejme, že prodejních míst bude stále přibývat.  Jen tak dál!

Zdroj: Marko.in a Móda.cz
Zdroj fotografií: Dapi.cz

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVORBA MARKO.IN MARKO LOPATIČ DAPI JANA DAPECÍ EVA ČEREŠŇÁKOVÁ ELIŠKA BUČKOVÁ KRISTÝNA RABŠTEJNKOVÁ VERONIKA CHMELÍŘOVÁ MARTIN GARDAVSKÝ VYTVOŘENO NÁMI ČESKÉ MISS MISS ČR MUŽ ROKU

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

MÓDNÍ NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT SI VYBRALA JAKO TVÁŘ KAMPANĚ KAROLÍNU BOSÁKOVOU

Ne náhodou si známá módní návrhářka Jitka Klett vybrala pro představení své nové kolekce významný den 17. listopadu. V kolekci tak mimo jiné najdete propojení symbolů české i slovenské vlajky, stejně jako to, co nás spojuje v těchto časech.

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Návrhářka Bára Sklenářová: Život v cizí zemi, bez rodiny, peněz a hezkého počasí vás prostě zocelí

První velkou kolekci má za sebou, studium v česku i Anglii jí dalo dobrý start, jen pandemie ji na chvíli zpomalila. Mladá návrhářka Bára Sklenářová se však nevzdává a po večerech připravuje nové střihy, které nám snad brzy představí.

Celý článek

Jsme rádi, že jsme Češi, říkají tvůrci Bohémy manželé Neubergerovi

Bohéma - trička s originálními motivy, které se navracejí k českým osobnostem a skvostům. I tak by se dal charakterizovat unikátní koncept, který mají na svědomí manželé Eliška a Oldřich Neubergerovi, kteří navrhují trička s velkými Čechy i českými uměleckými díly. Jak vznikla jejich značka Bohéma a co pro ně znamená být Čechy, jsme se zeptali v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek