dnes je 01.07.2022 a svátek má Jaroslava

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Přidat na Seznam.cz
Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

zdroj: archiv Helping Dolls

Mezi designéry uvidíme známá jména, ale i ta, která teprve začínají, a to nejenom z řad módy, ale také designéry šperků či nejlepšího českého floristu. Ti všichni svým vlastním originálním způsobem navrhli a ušili pro svou panenku Barbie šaty, k ní kompletní styling, a to vše věnovali do dražby. V letošní dražbě bude možné koupit 36 panenek od 36 designérů, a navíc jednu unikátní porcelánovou ručně vyráběnou panenku.

Co kus, to originál, tak by se celá dražba rozhodně mohla jmenovat. Událost je však jedinečná i tím, že se jí mohou zúčastnit lidé z široké veřejnosti.  Vítán je kdokoliv, kdo má rád módu a design, a zároveň mu nejsou lhostejní lidé kolem sebe – odnese si originálně oblečenou panenku, a dokonce přispěje na dobrou věc.

zdroj: archiv Helping Dolls

Loni se vybralo úctyhodných 667 tisíc korun, díky kterým mohla začít rekonstrukce azylového domu FOD Klokánek Láskova v Praze, aby zde pro děti a tety, jež se o ně starají, bylo vytvořeno odpovídající prostředí, které si zaslouží.

Ambasadory letošního ročníku budou Bára Kodetová Šporclová, Jana Plodková, Petra Bučková a Vladimír Polívka.

zdroj: archiv Helping Dolls

Umělci, kteří se účastní pravidelně a neváhali podat pomocnou ruku ani tentokrát, jsou za Českou republiku např. Ateliér Poner, módní značka Blažek, Eva Vontorová, Daniela Komatović, Dominika Kozáková, Hermine Khalaf Pogosyan, Ivana Mentlová, Lenka Mulabegovič, Nikol Pavlová, Markéta Kopecká, Olo Křížová, Pavel Berky, Tereza Otáhalíková, Zdeňka Imreczeová či Zuzana Kubíčková.

Za Slovenskou republiku to pak jsou Fero Mikloško, Katarína Karlíková, Lay Sedláková, Lucie Švecová, Michaela Hriňová.

A kdo jsou stateční nováčci? Hanuš Lamr, Irina Lumiere, Ivana Kaňovská, Mihai Visternicean, Oldřich Vojta, Vojta Novotný a další.

Konkrétní datum a místo konání charitativní dražby bude upřesněno, předcházet tomu ale bude – jako každoročně – výstava celé kolekce panenek v Pasáži českého designu, která je partnerem události již od začátku, a díky které si mohou panenky prohlédnout i ti, kteří se dražby účastnit nebudou.

zdroj: archiv Helping Dolls

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NÁVRHÁŘI ČEŠTÍ NÁVRHÁŘI DESIGN PONER EVA VONTOROVÁ BLAŽEK DOMINIKA KOZÁKOVÁ IVANA MENTLOVÁ LENKA MULABEGOVIČ NIKOL PAVLOVÁ OLO KŘÍŽOVÁ PAVEL BERKY TEREZA OTÁHALÍKOVÁ ZDEŇKA IMRECZEOVÁ ZUZANA KUBÍČKOVÁ

Související články

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek

Kandidát na prezidenta Karel Diviš. Jaká móda se mu líbí na ženách?

Mají muži a ženy na módu podobný názor? Jak moc je pro muže důležitý první dojem a ženský outfit? Zeptali jsme se pražského podnikatele s osobitým stylem, Karla Diviše, jak to vidí on.

 

Celý článek

Jitka Klett prezentovala svoji tvorbu na prestižní módní události v Marrakéši

Na originálním mole luxusního hotelu Mandarin Oriental v Marrakéši se již podruhé konal jedinečný módní projekt MOROCCO FASHION WEEK 2022. Mezi vybranými návrháři z celého světa reprezentovala Českou republiku Jitka Klett.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Lilia Khousnoutdinova představila kolekci inspirovanou cestami slovanskou mytologií

Značka Ecstatic Fashion v popředí s kreativní historičkou, dulou a mámou Lilií Khousnoutdinovou představila kolekci šatů a šperků z bhútánských látek.

Celý článek

Orsay končí v Česku

S odkazem na dobře informovaný zdroj oznámil magazín Forbes odchod německé společnosti Orsay z českého trhu. Podle dostupných informací se na odchod chystají i další oděvní společnosti.

Celý článek

Úředníci by tu měli být pro nás, ne naopak, říká marketingová ředitelka Mattel Czech Republic

Lenka Helena Koenigsmark je marketingová ředitelka slavné společnosti, která stojí za slavnou Barbie. Jaké trendy společnost reflektuje s novými trendy a hrají si dnešní děti ještě vůbec? Dozvíte se v exkluzivním rozhovoru.

Celý článek

Temnota barev i lehkost materiálů se prolíná novou kolekcí značky LEEDA

Temná barevnost šifonů se střídá s lehkostí lnů pastelových barev. Česká značka LEEDA opět zasahuje srdce svých módní fanoušků díky variabilitě nové kolekce.

Celý článek