dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Přidat na Seznam.cz
Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

zdroj: archiv Helping Dolls

Mezi designéry uvidíme známá jména, ale i ta, která teprve začínají, a to nejenom z řad módy, ale také designéry šperků či nejlepšího českého floristu. Ti všichni svým vlastním originálním způsobem navrhli a ušili pro svou panenku Barbie šaty, k ní kompletní styling, a to vše věnovali do dražby. V letošní dražbě bude možné koupit 36 panenek od 36 designérů, a navíc jednu unikátní porcelánovou ručně vyráběnou panenku.

Co kus, to originál, tak by se celá dražba rozhodně mohla jmenovat. Událost je však jedinečná i tím, že se jí mohou zúčastnit lidé z široké veřejnosti.  Vítán je kdokoliv, kdo má rád módu a design, a zároveň mu nejsou lhostejní lidé kolem sebe – odnese si originálně oblečenou panenku, a dokonce přispěje na dobrou věc.

zdroj: archiv Helping Dolls

Loni se vybralo úctyhodných 667 tisíc korun, díky kterým mohla začít rekonstrukce azylového domu FOD Klokánek Láskova v Praze, aby zde pro děti a tety, jež se o ně starají, bylo vytvořeno odpovídající prostředí, které si zaslouží.

Ambasadory letošního ročníku budou Bára Kodetová Šporclová, Jana Plodková, Petra Bučková a Vladimír Polívka.

zdroj: archiv Helping Dolls

Umělci, kteří se účastní pravidelně a neváhali podat pomocnou ruku ani tentokrát, jsou za Českou republiku např. Ateliér Poner, módní značka Blažek, Eva Vontorová, Daniela Komatović, Dominika Kozáková, Hermine Khalaf Pogosyan, Ivana Mentlová, Lenka Mulabegovič, Nikol Pavlová, Markéta Kopecká, Olo Křížová, Pavel Berky, Tereza Otáhalíková, Zdeňka Imreczeová či Zuzana Kubíčková.

Za Slovenskou republiku to pak jsou Fero Mikloško, Katarína Karlíková, Lay Sedláková, Lucie Švecová, Michaela Hriňová.

A kdo jsou stateční nováčci? Hanuš Lamr, Irina Lumiere, Ivana Kaňovská, Mihai Visternicean, Oldřich Vojta, Vojta Novotný a další.

Konkrétní datum a místo konání charitativní dražby bude upřesněno, předcházet tomu ale bude – jako každoročně – výstava celé kolekce panenek v Pasáži českého designu, která je partnerem události již od začátku, a díky které si mohou panenky prohlédnout i ti, kteří se dražby účastnit nebudou.

zdroj: archiv Helping Dolls

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NÁVRHÁŘI ČEŠTÍ NÁVRHÁŘI DESIGN PONER EVA VONTOROVÁ BLAŽEK DOMINIKA KOZÁKOVÁ IVANA MENTLOVÁ LENKA MULABEGOVIČ NIKOL PAVLOVÁ OLO KŘÍŽOVÁ PAVEL BERKY TEREZA OTÁHALÍKOVÁ ZDEŇKA IMRECZEOVÁ ZUZANA KUBÍČKOVÁ

Související články

Lucie Vondráčková nafotila kalendář s vlky

Pes křížený s vlkem po boku dvanácti českých a slovenských osobností je hlavním tématem dobročinného kalendáře. Letos se do něj zapojili například Vladimír Polívka, Petra Hřebíčková, Bára Mottlová, Milan Peroutka, Monika Absolonová, Pepa Kůrka nebo také herci Jiří Dvořák a Igor Orozovič.

Celý článek

Plus size modelové jako hvězdy módních kampaní

Trend vyhublých modelek pomalu ale jistě ustupuje. Nahrazují je lidé s realistickými proporcemi, kteří mají blíž k běžnému zákazníkovi. Sami modelové se teprve probírají z šoku, že i oni, kteří nikdy nevěřili, že by se ve světě modelingu mohli prosadit, jsou nyní hvězdami. 

Celý článek

Outfity na pracovní pohovor: první dojem je nejdůležitější

První dojem je bezesporu velmi důležitý. Zvláště pak pokud se jedná o potenciální budoucí práci. Poradíme, jak zaujmout svým outfitem na pracovním pohovoru. Na módních trendech může záviset i váš dojem!

Celý článek

Jak nosit doplňky, aby perfektně sedly k vaší postavě i oblečení?

Doplňky dokážou víc, než si myslíme, umí rozšířit váš šatník a doladit kombinace, které by vás dříve možná ani nenapadly. Doplňky také dokážou transformovat celý váš outfit a okamžitě ho povýšit na jinou úroveň.

Celý článek

Límec nemusí být jen součástí oděvu, ale také skvostným doplňkem

Límec je symbolem elegance a střídmosti. Podle límce poznáte, jak se kdo umí postarat o svoje oblečení. Pokud je špatně ohnutý nebo nedostatečně nažehlený, je vám hned jasné, že oné osobě na vzhledu asi pramálo záleží. Co si tak ale zkusit nasadit límec falešný a povznést ho z obyčejné součásti košile na nápaditý doplněk?

Celý článek

Vnučka Lamborghiniho se vdala

Potomek slavného výrobce aut Elettra Lamborghini se vdala. Vnučka zakladatele slavné automobilky Ferruccia Lamborghiniho se provdala za holandského producenta Nicka van de Walla. Svatba plná luxusu se konala v Itálii.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Pavel Berky spojil své vášně a vytvořil kolekci kuchyňských zástěr, utěrek a kvalitních prkének

Móda a vaření jsou paralelně velkými koníčky návrháře Pavla Berky, o čemž nás přesvědčuje nejenom povedenými kolekcemi s nadčasovou módou, ale také svou účastí v MasterChef, kde si vaření naprosto užívá. Nyní si pro své fanoušky připravil kolekci kuchyňských doplňků.

Celý článek