dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Čeští i slovenští designéři znovu šijí šaty na malé panenky v rámci charitativního projektu Helping Dolls

Přidat na Seznam.cz
Charitativní projekt Pink Carpet: Helping Dolls přichází s pátým ročníkem. Na podzim se tak můžeme těšit na šaty českých i zahraničních návrhářů vyrobených na malé panenky.

zdroj: archiv Helping Dolls

Mezi designéry uvidíme známá jména, ale i ta, která teprve začínají, a to nejenom z řad módy, ale také designéry šperků či nejlepšího českého floristu. Ti všichni svým vlastním originálním způsobem navrhli a ušili pro svou panenku Barbie šaty, k ní kompletní styling, a to vše věnovali do dražby. V letošní dražbě bude možné koupit 36 panenek od 36 designérů, a navíc jednu unikátní porcelánovou ručně vyráběnou panenku.

Co kus, to originál, tak by se celá dražba rozhodně mohla jmenovat. Událost je však jedinečná i tím, že se jí mohou zúčastnit lidé z široké veřejnosti.  Vítán je kdokoliv, kdo má rád módu a design, a zároveň mu nejsou lhostejní lidé kolem sebe – odnese si originálně oblečenou panenku, a dokonce přispěje na dobrou věc.

zdroj: archiv Helping Dolls

Loni se vybralo úctyhodných 667 tisíc korun, díky kterým mohla začít rekonstrukce azylového domu FOD Klokánek Láskova v Praze, aby zde pro děti a tety, jež se o ně starají, bylo vytvořeno odpovídající prostředí, které si zaslouží.

Ambasadory letošního ročníku budou Bára Kodetová Šporclová, Jana Plodková, Petra Bučková a Vladimír Polívka.

zdroj: archiv Helping Dolls

Umělci, kteří se účastní pravidelně a neváhali podat pomocnou ruku ani tentokrát, jsou za Českou republiku např. Ateliér Poner, módní značka Blažek, Eva Vontorová, Daniela Komatović, Dominika Kozáková, Hermine Khalaf Pogosyan, Ivana Mentlová, Lenka Mulabegovič, Nikol Pavlová, Markéta Kopecká, Olo Křížová, Pavel Berky, Tereza Otáhalíková, Zdeňka Imreczeová či Zuzana Kubíčková.

Za Slovenskou republiku to pak jsou Fero Mikloško, Katarína Karlíková, Lay Sedláková, Lucie Švecová, Michaela Hriňová.

A kdo jsou stateční nováčci? Hanuš Lamr, Irina Lumiere, Ivana Kaňovská, Mihai Visternicean, Oldřich Vojta, Vojta Novotný a další.

Konkrétní datum a místo konání charitativní dražby bude upřesněno, předcházet tomu ale bude – jako každoročně – výstava celé kolekce panenek v Pasáži českého designu, která je partnerem události již od začátku, a díky které si mohou panenky prohlédnout i ti, kteří se dražby účastnit nebudou.

zdroj: archiv Helping Dolls

 

 

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI NÁVRHÁŘI ČEŠTÍ NÁVRHÁŘI DESIGN PONER EVA VONTOROVÁ BLAŽEK DOMINIKA KOZÁKOVÁ IVANA MENTLOVÁ LENKA MULABEGOVIČ NIKOL PAVLOVÁ OLO KŘÍŽOVÁ PAVEL BERKY TEREZA OTÁHALÍKOVÁ ZDEŇKA IMRECZEOVÁ ZUZANA KUBÍČKOVÁ

Související články

Herečka Anya Taylor-Joy a její nejikoničtější outfity

Krásné velké oči vám učarují, její osobitý styl je stejně zajímavý jako její nervózní filmové role. Americká herečka vypadající skvěle s rudými i blond kadeřemi ráda experimentuje s módou, vystřídala několik různých stylistů a rozhodně ví, co jí sluší.

Celý článek

Gabriela Dědičová bilancuje aneb jaký dárek nám TIAMI doporučí na Valentýna?

Společnost TIAMI již nemusíme dlouze představovat. Její šperky vynikají jemnou elegancí i úžasnou brilancí, která je spojená s nižší cenou díky laboratorním diamantům i udržitelnému rozvoji. Ten se stal hlavní strategií mladé české startup společnosti. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Victoria’s Secret expanduje do Izraele, doufá tak v oživení značky

Za vstupem na izraelský trh si značka Victoria’s Secret slibuje oživení prodejů. Partnerství se společností Delta Galil přinese na konci roku 2021 franšízové obchody.

Celý článek

Návrhář Alexander Wang čelí obvinění ze sexuálního obtěžování

Vznešená obvinění návrhář popírá a nazývá nepodloženými a groteskně falešnými. Obvinění učinil model Owen Mooney prostřednictvím svého účtu na sociální síti TikTok.

Celý článek

Eliška Trnka: Dřív bylo šití na míru považováno společností za službu, která je elitářská, to dnes už absolutně neplatí

Malé rodinné krejčovství Tessuto využívá měsíců, kdy se nejenom v České republice hodně věcí mění. Letité zkušenosti paní mistrové v krejčovském řemeslu odrážejí kvalitní práci, plnohodnotný servis i osobitý přístup. Jak rodinné krejčovství vzniklo i na co se zaměřuje, jsme se zeptali zakladatelky Elišky Trnky.

 

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Kočičí oči Barbry Streisandové

Okamžiky, na které nikdy nezapomeneme. Styl a vzhled, který se snažíme napodobit. Tento výčet by byl nekonečný, a přesto někde začneme a postupně vás provedeme stylem hvězdných osobností, který si budeme vždy pamatovat. Pro dnešní článek jsme vybrali dokonalost líčení očí zpěvačky a herečky Barbry Streisandové.

Celý článek