dnes je 23.10.2017 a svátek má Teodor

Charitativní kalendář pomůže dětem v Bangladéši

Jak pomoct dětem v Bangladéši? Eva postavila školu a Martin nafotil charitativní kalendář. Společně mění životy i budoucnost chudých dětí.

Vicemiss 2007 a současná ředitelka České Miss, Eva Čerešňáková, loni v létě otevřela základní školu v jedné z nejchudších zemí světa – Bangladéši. Na poslední návštěvu ji doprovázel partner Martin Ditmar, který nafotil set pozoruhodných fotografií, ze kterých vznikl charitativní kalendář na rok 2017. Výtěžek z prodeje plného emotivních fotografií půjde na dobročinné účely.

V roce 2009, kdy se půvabná modelka vydala do Bangladéše poprvé, pomáhala řadě dobročinných organizací. Bangladéš ji však šokoval nepředstavitelnou chudobou a bezmocí místních lidí. „Hodnota peněz je úplně jiná než ve vyspělém světě. Jen za dolar denně tam dítě má vzdělání, základní výživu, ošacení a bydlení. A přesto si to mnoho rodin vůbec nemůže dovolit.“

Pod záštitou svého charitativního projektu 4U2 – začala Eva shánět potřebné finance, sponzory a pořádat benefiční večery. Za sedm let vybrala téměř 1.200.000 Kč, které průběžně putovaly právě na podporu vzdělání a výživy dětí v Bangladéši. Z výtěžku posledních dvou benefičních večerů 4U2 se rozhodla nechat postavit základní školu pro děti v Kata Bari, chudé oblasti kousek od hranic s Indií, a dopřát jim tolik potřebné vzdělání. Se začátkem loňského roku se mohlo začít stavět a v létě byla základní škola hotová.

Když se v srpnu otevírala škola, která umožňuje studovat více jak stovce žáků ve čtyřech třídách, vydala se Eva do Bangladéše za dětmi podruhé. Mimo jiné zajistila od českého sponzora i vybavení třídy, její partner Martin Ditmar nakoupil pro učitele moderní tablety a jak sama Eva říká, bylo to nesmírně dojemné: „Moc ráda jsem se do Bangladéše vracela. Víte, podmínky, v jakých tam lidé žijí si lidé v Evropě ani nedokážou představit. I my jsme bydleli ve skromných podmínkách, ale celá cesta byla hlavně o emocích. Ta radost dětí, když se škola otevírala, ty úsměvy a nadšení, nedá se to slovy ani popsat. A to je jen skutečnost, že budou mít příležitost získat základní vzdělání.“

EVA ČEREŠŇÁKOVÁ MARTIN DITMAR CHARITATIVNÍ KALENDÁŘ 2017 BANGLADÉŠ 4U2 ČESKÁ MISS DĚTI V BANGLADÉŠI INDIE FOTOGRAFIE KATA BARI

Související články

Skvělý úspěch! V podzimní kampani TIMEOUT zazářily české MISS

Karolína Mališová a Andrea Kalousová uspěly před dvěma lety v České Miss a na podzim 2017 si připisují další skvělou zkušenost - staly se tvářemi mezinárodní kampaně značky Timeout.

Celý článek

Český Krumlov čeká v září Andělská Show

Český Krumlov se pomalu a jistě stává městem módy na jihu Čech. 16. září 2017 ho čeká další velkolepá událost.  

Celý článek

Brooklyn Beckham vydal knihu svých fotografií

Čas je k nezastavení a mladý syn talentovaných rodičů Brooklyn Beckham svou kariéru žene výš a výš. Ostatně základ má velmi dobrý, slavné jméno mu otevírá nejedny dveře.

Celý článek

SelfieFeet aneb jak na pořízení perfektní selfie

Geniální nástupce oblíbených selfie tyčí, nebo jen další zbytečný krám bez šance na úspěch?

Celý článek

Focení finalistek České MIss 2017 v plavkách na horách

Během soustředění finalistek České MIss 2017 v Tatrách vznikly také fotografie v plavkách. Ty místo nadšení a úsměvů vyvolaly spíš prostor pro diskuzi.

Celý článek

Nový ikonický instantní fotoaparát INSTAX MINI 9

Společnost FUJIFILM nám představuje nový instantní fotoaparát INSTAX MINI 9 v pěti barevných variacích se selfie zrcátkem a předsádkou, který se na trhu objeví koncem května.

Celý článek

Jak probíhá soustředění České Miss 2017 na Slovensku?

Program finalistek České Miss v rámci jejich soustředění ve Vysokých Tatrách je opravdu nabitý. Vyzkoušely si vaření se šéfkuchařem a fotily plavky na sněhu. 

Celý článek

S finalistkami České Miss spolupracuje Simona Krainová i Benedikt Renč

Finalistky České Miss čeká ve Vysokých Tatrách spolupráce s topmodelkou Simonou Krainovou, jedním z nejlepších českých fotografů Benediktem Renčem a stylistou Filipem Vaňkem.

Celý článek

Lidé zvolili poslední dvě finalistky České Miss 2017

Česká Miss 2017 už má své finalistky kompletní. Lidé zvolili poslední dvě dívky.

Celý článek

První oficiální fotky všech finalistek České Miss 2017

Prohlédněte si portrétové fotografie Petry Odrazilové, která vyfotila všech aktuálních čtrnáct finalistek České Miss 2017.

Celý článek