dnes je 16.07.2019 a svátek má Luboš

Chcete se stát zrzkou?

Přidat na Seznam.cz
Ppohráváte si s myšlenkou, že by se z vás mohla stát zrzka? 

Právě tato barva, tedy zrzavá, má mnoho podob a různých variant. Pokud se povede, pak budete opravdu krásná a okolí vám bude vaši novou hřívu závidět. Barva může být hodně do zrzava - měděna, lehce do hněda nebo do červena. Tím pádem máte tedy i možnost vybrat si přesně takový odstín, který vám dokonale padne. Sice budete možná muset trochu ustoupit ze svých plánů, ale kvůli tomu, že budete vypadat překrásně, jistě nějaký ten krůček zpět podniknete.

Jak tedy správný odstín vybrat?
Odstín do hněda byste měla zvolit, pokud máte olivovější pleť nebo pleť úplně světlou. Středně světlé pleti budou slušet přímo měděné odstíny nebo i ty lehce dočervena. Stejně tak se hodí k hnědým očím. K růžové pleti volte spíše světlý odstín směřující k hnědé nebo červené. A pokud si přece jen nejste jistá, nechte si poradit od kadeřnice, která vás určitě ve štychu nenechá. Aby byla barva co nejpřirozenější, měla byste se také buďto svěřit do péče kadeřníka v kvalitním kadeřnické salónu a nebo se připravit na poměrně složitou proceduru. Přírodní zrzky mívají totiž vlasy u kořínků světlejší a směrem ke konečkům jsou postupně tmavší. Rozdíl není nijak extrémně výrazný, ale přesto celkový dojem hodně vylepší, pokud se takto nabarvíte. Jen se pozorně podívejte. Proto by tedy bylo třeba, aby i vaše nová barva vypadala podobně a tím pádem co nejvěrohodněji. Možností, jak tohle vyřešit je, že si barvu ke kořínkům nanesete až naposledy a tedy i míň „chytne“ a odstín bude světlejší.

Tak tedy do toho! Krásnou barvu už tedy máte, jak se o ně ale postarat? Aby barva vydržela co nejdéle a nevymyla se, je dobré používat speciální kosmetiku pro barvené vlasy, nejlépe ještě určenou pro zrzavé či červené odstíny. Právě ty se totiž vymývají nejrychleji, což možná už z vlastních zkušeností víte. Vhodný je šampón i kondicionér, oba výrobky byste měla používat u každého mytí, dále zhruba jednou za dva týdny použít rozjasňují tónovací šampon, který vlasy rozzáří a díky tomu budou krásně lesklé a svou barvu si udrží déle. Věnujte jim tedy dostatečnou péči a ony se vám bohatě odmění!

Přidat na Seznam.cz
VLASY BARVA ZRZKA ZRZAVÉ VLASY JAK SE

Související články

5 mužů, kterým ženy mohou závidět dlouhé vlasy

Muži a dlouhé vlasy? Že vám to nejde k sobě. Přesvědčíme vás o opaku. Těmto mužům jejich kštici závidí ženy po celém světě.

Celý článek

Jak si správně vybrat líčení na svatbu? Čemu se vyhnout a co naopak vyzkoušet?

Každá nevěsta chce být ve svůj velký den tou nejkrásnější. Výběr vhodného líčení ale může být mnohdy složitější, než se zdá. Jak být sama sebou, cítit se ve slavnostním make-upu dobře a ještě vyniknout, vám poradí tento článek.

Celý článek

Desatero rad, jak rozpoznat rizikový e-shop

Nebezpečných online míst, které nabízejí fiktivní zboží v České republice, jen přibývá. Desítky webových stránek a e-shopů zkoušejí nalákat důvěřivé zákazníky. Máme pro vás 10 rad, které vám pomohou odhalit nekalé úmysly obchodů na internetu. 

Celý článek

5 domácích masek, které oživí vaše vlasy

Ke krásným a zdravým vlasům jednoduchou cestou - a tím je domácí péče. Vytvořte si několik zaručených masek, které vaše vlasy oživí a dodají jim potřebný lesk.

Celý článek

Trendy účesy do 5 minut

Máte jen pár minut, a přesto chcete vytvořit stylový účes? Žádný problém. Několik jsme jich pro vás vybrali. Jednoduché, rychlé a trendy. Co víc si můžeme přát?

Celý článek

Nejlepší slané spreje na plážové vlny

Jak docílit plážových vln, i když zrovna u moře nejste? Hravě! Máme pro vás totiž několik tipů, jak upravit vaše vlasy, aby vypadaly jako po dovolené.

Celý článek

Návrat batiky nabral nový směr. Jak ji nosit?

Batika si prošla dlouhou cestu od dob hippies. Dnešní zastaralá technika barvení látky dostala novou podobu. Kontrolované barevné motivy jsou políbením duhy, ale důsledně promyšlené.

Celý článek

Jak se nosí vesta, aby byla šik

Vesta se stává jedním z nejoblíbenějších kousků v šatníku pro jaro a léto 2019. Díky tomu se řadí mezi chic módní outfity. Jak se správně nosí, aby nevypadala stroze nebo jako součást uniformy? 

Celý článek