dnes je 14.04.2021 a svátek má Vincenc/Vincent

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Zdroj: Vogue.com

Maria Grazia Chiuri představila svou dosud nejbarevnější kolekci. „Nyní v karanténě si přejeme něco, co nám dodá energii, něco úplně jiného,” nechala se slyšet Marie Grazie Chiuri v rozhovoru pro Vogue přes zoom. „Po tak intenzivním a depresivním roce jako byl tento, bych se chtěla vrátit k módě, která zahájila mou kariéru: k hravé módě, která mě a mou generaci přitahovala. Chci transformovat Dior k tomuto přístupu,” dodala.

Generace Marie Grazie Chiuri byla silně ovlivněna popkulturou. V rozhovoru vzpomínala, jak se svými vrstevníky tehdy viděla návrhy designéra Elio Forucciho. Podle ní to byl okamžik, kdy se v Itálii zrodila móda, protože se odpoutali od tradičního oblečení a místo toho začali navštěvovat hračkářství, kde nacházeli nové materiály a oblečení z celého světa. V archivech navíc Chiuri našla také fotografii Mizzy Bricard, múzy Christiana Diora a ženy, která si užívala života a nikdy nevstávala před druhou hodinou odpolední. Na sobě měla kabát s leopardím potiskem, a to byl další z momentů, které Chiuri inspirovaly. Do kolekce se také promítl vliv malířů Andy Warhola a Jean-Michel Basquiata. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

 


Zdroj: Vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
DIOR MARIA GRAZIA CHIURI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRE-FALL

Související články

Designér Paul Andrew po pěti letech opouští značku Salvatore Ferragamo

Po pěti letech v roli hlavního kreativního návrháře opouští Paul Andrew zázemí velkého módního domu a vydává se vstříc do neznáma.

Celý článek

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek