dnes je 18.01.2021 a svátek má Vladislav

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Přidat na Seznam.cz
Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Zdroj: Vogue.com

Maria Grazia Chiuri představila svou dosud nejbarevnější kolekci. „Nyní v karanténě si přejeme něco, co nám dodá energii, něco úplně jiného,” nechala se slyšet Marie Grazie Chiuri v rozhovoru pro Vogue přes zoom. „Po tak intenzivním a depresivním roce jako byl tento, bych se chtěla vrátit k módě, která zahájila mou kariéru: k hravé módě, která mě a mou generaci přitahovala. Chci transformovat Dior k tomuto přístupu,” dodala.

Generace Marie Grazie Chiuri byla silně ovlivněna popkulturou. V rozhovoru vzpomínala, jak se svými vrstevníky tehdy viděla návrhy designéra Elio Forucciho. Podle ní to byl okamžik, kdy se v Itálii zrodila móda, protože se odpoutali od tradičního oblečení a místo toho začali navštěvovat hračkářství, kde nacházeli nové materiály a oblečení z celého světa. V archivech navíc Chiuri našla také fotografii Mizzy Bricard, múzy Christiana Diora a ženy, která si užívala života a nikdy nevstávala před druhou hodinou odpolední. Na sobě měla kabát s leopardím potiskem, a to byl další z momentů, které Chiuri inspirovaly. Do kolekce se také promítl vliv malířů Andy Warhola a Jean-Michel Basquiata. 


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com


Zdroj: Vogue.com

 


Zdroj: Vogue.com

 

Přidat na Seznam.cz
DIOR MARIA GRAZIA CHIURI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA PRE-FALL

Související články

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Natalie Portman v kampani na novou ikonickou rtěnku Dior

Natalie Portman se poprvé objevila v kampani řady rtěnek Rouge Dior v roce 2013. Nyní se vrací, aby představila aktuální novinky oblíbeného módního domu a jeho nejnovější beauty linie.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek