dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Chraňte při fénování vaše oslabené vlasy

Přidat na Seznam.cz
Oslabené vlasy potřebují citlivé zacházení při vysoušení fénem

Jak vypadají oslabené vlasy? Každý vlas, který se nechová jako zdravý, je prakticky narušený. K narušení dochází věčným barvením, odbarvováním, žehlením, kulmováním, nadměrným sluněním i fénovováním apod. Takže pamatujte na to, že všeho moc škodí. Vlasy mají roztřepené konečky, jsou lámavé, mastí se nebo naopak jsou vysušené a velmi těžko se upravují. Pro hygienu oslabených vlasů používejte přípravky určené pro tento typ vlasu. Tzn. vlasy myjte posilujícím šampónem, nepoužívejte šampóny 2 v 1 nebo dokonce 3 v 1, potom naneste kondicionér na narušené vlasy (nepoužívejte bezoplachový), pořádně propláchněte a nakonec vlasy prosušte ručníkem.

Fénování
Patří k těm nechvalným činnostem, které vlasům rovněž neprospívá. Ale je jasné, že se bez něj neobejdeme. Vlasy nějak vysušit musíme a taky jim musíme dát nějaký tvar a konečnou podobu účesu. Pokud budete ale fénování provádět šetrně, nemělo by vlasům tolik škodit. Jak tedy správně vysušit oslabené vlasy?
1. Před samotným fénováním vetřete do vlasů vhodné stylingové přípravky na narušené vlasy. Mohou to být různé krémy, pěny, vody atd. K dostání jsou i speciální přípravky pro fénování, které udrží ve vlasech co nejvíce vlhkosti.
2. Kvalitní fén je nutný. Nejlépe, když si pořídíte fén, který má tzv. ochrannou mřížku proti vysoušení. Funguje tak, že dodává vláhu zpětně do vlasů. Objednat si ho můžete u profi kadeřníků a ojediněle se už vyskytuje i v elektroobchodech. Postačí vám ale i takový fén, který má možnost foukání vzduchu ve 2 - 3 polohách. Vlasům prostě škodí horký vzduch, takže je lépe, když zvolíme vzduch chladnější a v závěru i studený. Na narušené vlasy nepoužívejte horkovzdušné kulmy! 
3. Při šetrném fénování vlasů se nesmíte vlasů přímo dotýkat. Dbejte na to, abyste dodržovala nejméně 15 cm vzdálenost od hlavy a fénujte od kořínků ke konečkům.
4. Máte-li narušené vlasy dlouhé, a pokud je to jen trochu možné, nehte je raději uschnout volně bez fénování. Určitě jim to spíš prospěje.

Regenerace poničených vlasů:
1. Dopřejte vlasům jednou za týden až čtrnáct dní vlasový zábal: vetřete do vlasů mírně ohřátý olivový olej, vlasy si zabalte do igelitové fólie a nechte ho působit asi půl hodiny. Vše pak dobře propláchněte vodou, ne šampónem.
2. Olivový olej je výborný i na roztřepené konečky. Vetřete trošku oleje do konců vlasů a hotovo, už neoplachujte.
3. Na velmi poničené vlasy aplikujte po dobu jednoho měsíce, a to 3x týdně, tuto kúru: jedno vajíčko smíchejte se dvěma čajovými lžičkami medu, třemi lžičkami olivového oleje a šesti kapkami citrónové šťávy. Naneste na vlasy a po 30. minutách opláchněte teplou vodou.

 

Zdroj fotografií: Images.inmagine.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY KONDICIONÉR FÉN FÉNOVÁNÍ MED OLIVOVÝ OLEJ VEJCE ZÁBAL NARUŠENÉ VLASY VLASOVÝ ZÁBAL KULMA

Související články

Připravte své vlasy na podzimní radovánky

Vrátily jste se z letní dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim dopřát zaslouženou péči.

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek

4 domácí pleťové masky pro regeneraci pleti v zimě

Výkyvy teplot, suchá pleť a popraskané rty. Zimní období doslova volá po kvalitní péči o pleť. Nezapomeňte se o svou pleť dobře starat i v chladných dnech. Jaké pleťové masky můžete vytvořit doma z jednoduchých surovin?

Celý článek