dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Co byste měli vědět o první transgender modelce Victoria's Secret?

Přidat na Seznam.cz
Valentina Sampaio je brazilskou transgender modelkou a herečkou a nově se má objevit v kampani Victoria's Secret. I když to značka zatím oficiálně nepotvrdila, učinila tak agentka samotné modelky Erio Zanon v rozhovoru pro CNN.

Ohromná reakce v rámci sociální sítí na sebe nenechala dlouho čekat. Přece jen první transgender modelka u značky Victoria's Secret byla donedávna velmi ožehavým tématem. Není snad nikdo, kdo by si nevybavil vyjádření Eda Razeka, tehdejšího hlavního marketingového ředitele, který byl proti zapojení transgender modelek i modelek s nadměrnými proporcemi. A klidným nenechala nikoho ani nedávná oficiální petice agentury Model Alliance, která vyzvala značku Victoria's Secret, aby chránila své modelky před sexuálním zneužíváním a připojila se k programu Respect, kde společnosti požadují, aby všichni zaměstnanci dodržovali kodex chování chránící modelky a modely před špatným zacházením. Pod petici se podepsaly i modelky jako Carolyn Murphy, Christy Turlington Burns and Edie Campbell.

Značka se snaží změnit svůj postoj k některým tématům

A nejspíš proto se časy mění a značka začíná spolupracovat s první transgender modelkou Valentinou Sampaio, které je 22 let. Brazilská kráska svou první módní přehlídku šla v rámci týdne módy v São Paulo, následně se v roce 2017 objevila v reklamní kampani pro značky L'Oréal Paris a Balmain a brzy nato také na obálce pařížské Vogue, což byla premiéra na obě strany. Následovala lavina, kdy Sampaio obsadila jednu obálku světových módních tisků za druhou od mexické Elle, přes italskou Vanity Fair až po brazilskou Marie Claire.

Co by mohla spolupráce Sampaio a Victoria's Secret přinést?

Po kontroverzních prohlášeních a situacích, které dostaly značku do menší sledovanosti, přišla zpráva o spolupráci s transgender modelkou více než vhod. Může to totiž znamenat obrat v celkové sledovanosti i v prodejních výsledcích nejslavnějšího maloobchodního prodejce spodního prádla na zemi.

Jak bude kampaň se Sampaio vypadat?

I když se společnosti L Brands i Victoria's Secret zatím zdráhají odpovědět na dotazy týkající se této spolupráce, modelka na svém Instagramovém účtu zveřejnila fotografii ze zákulisí focení kampaně a označila v ní hashtag VSPINK. Reagovalo na to několik celebrit, které tuto událost kvitují, mezi nimi i Laverne Cox, Elsa Hosk, Lil Aldridge a Gizele Olivieira.

instagram.com/valentinosampaio

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY VALENTINA SAMPAIO VICTORIA'S SECRET TRANSGENDER

Související články

Balenciaga vydala druhé prohlášení ve snaze vysvětlit jejich kontroverzní prázdninovou kampaň

Děti držící kabelky ala plyšové medvídky vyvolaly velký rozruch a sociálními sítěmi se šíří hashtag #cancelBalenciaga. Módní dům se snaží zachránit, co jen jde.

Celý článek

Naomi Biden, vnučka prezidenta Joe Bidena, se vdávala v šatech od Ralpha Laurena s dlouhým závojem

Nejstarší vnučka prezidenta Bidena se v sobotu vdala za Petera Neala. Svatba proběhla na jižním trávníku Bílého domu a čítala přibližně 250 hostů. Nevěsta oblékla svatební šaty klasické americké značky, která je jí blízká.

Celý článek
Můj deník vděčnosti

KŘEST KNIHY ŽIVOTNÍ KOUČKY ERIKY BACH - MŮJ DENÍK VDĚČNOSTI

Jak se v životě cítit lépe? Základem je přenastavit svou mysl a zaměřovat pozornost na to dobré. A právě s tímto vám může skvěle pomoci nástroj Můj deník vděčnosti, který jeho autorce Erice Bach pokřtila ředitelka nadačního fondu Kapka naděje Vendula Pizingerová, funkční lékař Jan Vojáček a moderátorka Gabriela Partyšová.

Celý článek

Kurz šití a upcyklace? Zkuste je u návrhářského dua SegraSegra

Chybějící knoflík, malá dírka nebo rozbitý zip? Naučte se je opravit a prodlužte tak vašemu šatníku životnost. Pokud nevíte jak na to, dozvíte se to na kurzech šití pro začátečníky, které od listopadu startují v letenské prodejně SegraSegra.

Celý článek

Ve vánoční kampani Dior si vedle modelky Anya Taylor-Joy zahrála sova a vlk

Anya Taylor-Joy je jednou z předních ambasadorek značky Dior, je také známou herečkou a modelkou. Vánoční kampaň je plná třpytu, přátelství i špetky něčeho navíc.

Celý článek

Adidas ukončil spolupráci s Kanye Westem

Výroky umělce o nadřazenosti bílé rasy a antisemitské výlevy vedly německou oděvní a obuvnickou společnost k ukončení téměř deset let trvající miliardové smlouvy.

Celý článek

Gigi Hadid odhaluje příběh jména své módní značky

Gigi Hadid v rámci pátečního summitu Vogue v New Yorku prozradila více o své nedávno založené značce Guest in Residence. Rozpovídala se, kdo ji inspiroval i proč dostala značka tak netradiční jméno.

Celý článek

Kniha „Worn Out“ vypráví realitu o fast fashion i o spoluúčasti celebrit na vykořisťování některých značek

Bývalá redaktorka magazínů InStyle a Teen Vogue Alyssa Hardy nešetří ve své nové knize žádnými detaily, které odhalují temné podhoubí našich současných módních výstřelků.

Celý článek