dnes je 09.12.2019 a svátek má Vratislav

Co byste měli vědět o první transgender modelce Victoria's Secret?

Přidat na Seznam.cz
Valentina Sampaio je brazilskou transgender modelkou a herečkou a nově se má objevit v kampani Victoria's Secret. I když to značka zatím oficiálně nepotvrdila, učinila tak agentka samotné modelky Erio Zanon v rozhovoru pro CNN.

Ohromná reakce v rámci sociální sítí na sebe nenechala dlouho čekat. Přece jen první transgender modelka u značky Victoria's Secret byla donedávna velmi ožehavým tématem. Není snad nikdo, kdo by si nevybavil vyjádření Eda Razeka, tehdejšího hlavního marketingového ředitele, který byl proti zapojení transgender modelek i modelek s nadměrnými proporcemi. A klidným nenechala nikoho ani nedávná oficiální petice agentury Model Alliance, která vyzvala značku Victoria's Secret, aby chránila své modelky před sexuálním zneužíváním a připojila se k programu Respect, kde společnosti požadují, aby všichni zaměstnanci dodržovali kodex chování chránící modelky a modely před špatným zacházením. Pod petici se podepsaly i modelky jako Carolyn Murphy, Christy Turlington Burns and Edie Campbell.

Značka se snaží změnit svůj postoj k některým tématům

A nejspíš proto se časy mění a značka začíná spolupracovat s první transgender modelkou Valentinou Sampaio, které je 22 let. Brazilská kráska svou první módní přehlídku šla v rámci týdne módy v São Paulo, následně se v roce 2017 objevila v reklamní kampani pro značky L'Oréal Paris a Balmain a brzy nato také na obálce pařížské Vogue, což byla premiéra na obě strany. Následovala lavina, kdy Sampaio obsadila jednu obálku světových módních tisků za druhou od mexické Elle, přes italskou Vanity Fair až po brazilskou Marie Claire.

Co by mohla spolupráce Sampaio a Victoria's Secret přinést?

Po kontroverzních prohlášeních a situacích, které dostaly značku do menší sledovanosti, přišla zpráva o spolupráci s transgender modelkou více než vhod. Může to totiž znamenat obrat v celkové sledovanosti i v prodejních výsledcích nejslavnějšího maloobchodního prodejce spodního prádla na zemi.

Jak bude kampaň se Sampaio vypadat?

I když se společnosti L Brands i Victoria's Secret zatím zdráhají odpovědět na dotazy týkající se této spolupráce, modelka na svém Instagramovém účtu zveřejnila fotografii ze zákulisí focení kampaně a označila v ní hashtag VSPINK. Reagovalo na to několik celebrit, které tuto událost kvitují, mezi nimi i Laverne Cox, Elsa Hosk, Lil Aldridge a Gizele Olivieira.

instagram.com/valentinosampaio

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY VALENTINA SAMPAIO VICTORIA'S SECRET TRANSGENDER

Související články

Martin Dejdar a Anna Polívková si v Tatrách užili premiéru filmu Ženská na vrcholu

Herec Martin Dejdar se netají tím, že zimu a zimní sporty miluje. Stejně tak celá jeho rodina, se kterou si zimu bez lyžování nedokážou představit. Tentokrát se v Tatrách objevil po boku hereckých kolegů Anny a Bolka Polívkových.

Celý článek

Modelka Tereza Fajksová se osm měsíců po porodu ukázala v plavkách

Otevření zimní sezóny v Tatrách si nenechala ujít modelka Tereza Fajksová, která po porodu vypadá ještě krásnější než dříve. Do Jasné přijela i s osmiměsíční dcerou Lilian.

Celý článek

Sedm nejvlivnějších módních ikon roku 2019

Rok 2019 se pomalu chýlí ke konci, a tak vznikají nejrůznější žebříčky. Tentokrát se zaměříme na celebrity, které svými outfity ovlivňovaly módní průmysl. 

Celý článek

Pozvánka na vánoční trhy a rozsvícení stromečku

Snad v každém městě a městečku se v adventním čase na náměstí ozdobí krásný strom. V těch větších městech bývá jeho rozsvícení událostí, na které se schází obyvatelé a návštěvníci, vypijí spolu svařené víno a započne tak trhová sezóna.

Celý článek
Tanečnice Lucia Molčányiová

Talentovaná tanečnice Lucia Molčányiová učí ženy smyslnosti pomocí tance

Tanec je silná láska. Člověk je závislý na potlesku, uznání a slávě,“ říká profesionální tanečnice, performerka, choreografka a lektorka Lucia Molčányiová alias Ginger. O tanci, ženské sexualitě a sebevědomí žen se dozvíte v následujícím rozhovoru.  

Celý článek

Under Armour v problémech: přichází o zákazníky i o investory

Nebylo jednoduché prorazit na trhu se sportovním oblečením plném zavedených značek. Under Armour to ale dokázal. Teď ale čelí nejen rapidnímu poklesu tržeb, ale i podezření z nekalých praktik v účetnictví. K lednu příštího roku navíc odstupuje z pozice CEO i zakladatel společnosti Kevin Plank.

Celý článek

Mariana Prachařová se zasnila, co by bylo, kdyby nebyla revoluce

I když dobu před revolucí nezažila, uvědomuje si Mariana Prachařová, jak důležité pro nás toto období bylo, je a stále bude. A proto se společně s make-up artistkou a fotografkou Kateřinou Koki Mlejnkovou zamyslela nad tím, jaké by to bylo, kdyby revoluce neproběhla…

Celý článek

Herec Pavel Liška se stal tváří Jedinečného kalendáře. Kdo z dalších celebrit je jeho součástí?

V příštím životě by chtěl být Pavel Liška, jak jinak než liškou. Jeho herecký kolega Vašek Neužil by zvolil život orangutana, zatímco Erika Stárková by chtěla být ptákem nebo mořskou pannou.

Celý článek