dnes je 24.08.2019 a svátek má Bartoloměj

Co byste měli vědět o první transgender modelce Victoria's Secret?

Přidat na Seznam.cz
Valentina Sampaio je brazilskou transgender modelkou a herečkou a nově se má objevit v kampani Victoria's Secret. I když to značka zatím oficiálně nepotvrdila, učinila tak agentka samotné modelky Erio Zanon v rozhovoru pro CNN.

Ohromná reakce v rámci sociální sítí na sebe nenechala dlouho čekat. Přece jen první transgender modelka u značky Victoria's Secret byla donedávna velmi ožehavým tématem. Není snad nikdo, kdo by si nevybavil vyjádření Eda Razeka, tehdejšího hlavního marketingového ředitele, který byl proti zapojení transgender modelek i modelek s nadměrnými proporcemi. A klidným nenechala nikoho ani nedávná oficiální petice agentury Model Alliance, která vyzvala značku Victoria's Secret, aby chránila své modelky před sexuálním zneužíváním a připojila se k programu Respect, kde společnosti požadují, aby všichni zaměstnanci dodržovali kodex chování chránící modelky a modely před špatným zacházením. Pod petici se podepsaly i modelky jako Carolyn Murphy, Christy Turlington Burns and Edie Campbell.

Značka se snaží změnit svůj postoj k některým tématům

A nejspíš proto se časy mění a značka začíná spolupracovat s první transgender modelkou Valentinou Sampaio, které je 22 let. Brazilská kráska svou první módní přehlídku šla v rámci týdne módy v São Paulo, následně se v roce 2017 objevila v reklamní kampani pro značky L'Oréal Paris a Balmain a brzy nato také na obálce pařížské Vogue, což byla premiéra na obě strany. Následovala lavina, kdy Sampaio obsadila jednu obálku světových módních tisků za druhou od mexické Elle, přes italskou Vanity Fair až po brazilskou Marie Claire.

Co by mohla spolupráce Sampaio a Victoria's Secret přinést?

Po kontroverzních prohlášeních a situacích, které dostaly značku do menší sledovanosti, přišla zpráva o spolupráci s transgender modelkou více než vhod. Může to totiž znamenat obrat v celkové sledovanosti i v prodejních výsledcích nejslavnějšího maloobchodního prodejce spodního prádla na zemi.

Jak bude kampaň se Sampaio vypadat?

I když se společnosti L Brands i Victoria's Secret zatím zdráhají odpovědět na dotazy týkající se této spolupráce, modelka na svém Instagramovém účtu zveřejnila fotografii ze zákulisí focení kampaně a označila v ní hashtag VSPINK. Reagovalo na to několik celebrit, které tuto událost kvitují, mezi nimi i Laverne Cox, Elsa Hosk, Lil Aldridge a Gizele Olivieira.

instagram.com/valentinosampaio

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI AKTUÁLNĚ ZE SVĚTA MÓDY VALENTINA SAMPAIO VICTORIA'S SECRET TRANSGENDER

Související články

Chanel zvažuje zrušení své Cruise show v Hong Kongu kvůli eskalujícím protestům

Před více než měsícem oznámila značka Chanel, že chystá speciální módní přehlídku Cruise 2020 v Hong Kongu. Přehlídka měla proběhnout 6. listopadu. Kvůli eskalujícím pouličním protestům však Chanel zvažuje, že přehlídku zruší.

Celý článek

Co jste nevěděli o Coco Chanel

Kdo by neznal geniální návrhářku, která předběhla svou dobu. Dala ženám nezávislost, sebevědomí i důležitost. Některá fakta však veřejnosti unikla. Pojďte se s námi podívat na 10 věcí, které jste nevěděli o Coco Chanel.

Celý článek

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Celý článek

The White Shirt Project ke vzpomínce na Karla Lagerfelda

Kolegové, přátelé, rodina a příznivci, letos zesnulého módního návrháře a kreativního ředitele Chanel Karla Lagerfelda, se rozhodli na jeho počest vytvořit unikátní MeziThe White Shirt Project. Mezi hlavními iniciátory projektu je spoustu hvězdných jmen.

Celý článek

Letní Letná byla odstartována, navštivte do konce prázdnin nový cirkus

Cirkus tak trošku jinak. Minulý týden odstartoval 16. ročník mezinárodního festivalu nového cirkusu a divadla Letní Letná. Bohatý program plný nejenom divadelních představení si můžete užít každý den až do 1. září 2019.

Celý článek

Šaty by měly být pohodlné, decentní a zároveň rafinovaně sexy, říká návrhářka Lenka Jurigová

Chystáte svatbu? Ať už svou nebo třeba kamarádčinu a sháníte vhodné šaty? Máme pro vás jeden perfektní tip, návrhářka Lenka Jurigová vám ušije pohádkové šaty plné ženskosti a elegance.

Celý článek

Podzimní kampaň Victoria's Secret na černobílých snímcích

Jistě nám dáte za pravdu, že právě černobílé záběry mají pořád své kouzlo. Když babička najde zaprášené černobílé fotografie, má to neskutečnou atmosféru. A na to nejspíš sází i fotograf Russell James.

Celý článek

Freddie Mercury: královna všech královen

Vyhýbal se všem stereotypům. Svým životem ovlivnil několik generací. Řeč je o frontmanovi kapely Queen, Freddiem Mercury. Extravagantní styl se projevoval i v jeho oblékání a na kontě má tak několik nadpozemských outfitů. Pojďte si s námi připomenout tuto osobnost světové hudby.

Celý článek