dnes je 28.07.2021 a svátek má Viktor

Co nás zaujalo na Fashion Marketu v Holešovicích

Přidat na Seznam.cz
Rovnou tři haly Holešovické tržnice zaplnila česká autorská tvorba. Kromě zakoupení originální módy a doplňků mohli návštěvníci zhlédnout bohatý doprovodný program. 

Třídenní trh nesl podtitul Stand out - neboli Vystup z řady a představil několik novinek. Jednou z nich bylo rozšíření do další haly s názvem Newcomer´s Hall, ve které se představili noví vystavující.

Čtvrtá hala patřila chill-out zóně s barem, posezením, občerstvením s domácími dobrotami. Také zde probíhal doprovodný program zasvěcený módním přehlídkám, hudebním a tanečním vystoupením.

Holešovice Fashion Market myslel i na nejmenší návštěvníky, když děti přestaly nákupy bavit, pomohl rodičům hlídaný dětský koutek od Pana Design
Mezi více než stovkou prodávajících se mohli návštěvníci obléci od hlavy až k patě, včetně šperků, bižuterie a doplňků. 

Nás na marketu nejvíce zaujaly tyto značky:

Yana Thal tvoří oděvy určené všem, jejichž šatník je výrazem jejich osobnosti. Na marketu prezentovala kolekci šatů Yinothay, jež doprovází knihu Slečny Barbory Baronové a Dity Pepe. Variabilní šaty vznikly v přímé návaznosti na osm příběhů, které kniha vypráví a byly představeny na Designbloku.

Za módní značkou Barbora stojí absolventka Ateliéru módní tvorby na Vysoké škole uměleckoprůmyslové v Praze Barbora Fialová. Od roku 2007 navrhuje pod značkou "Barbora" oděvy, šperky a jiné doplňky s cílem vytvořit ucelený outfit.
Důraz klade především na ženskost a eleganci.

Yaxi Taxi je již spousty design markety prověřená oblíbená značka s typickým rukopisem barevného prošívání a použití krejčovských metrů přímo v oděvu.
V poslední kolekci se ale více přiklání k střídmějšímu a elgantnějšímu oděvnímu řešení a více se zabývá konstrukcí.

K vidění a koupi zde byla i velmi ženská tvorba návrhářky a pedagožky Zuzany Veselé.

Z doplňků bychom vyzdvihli především známou značku hravé a originální obuvy Novesta

Veselé a také barevné kabelky nabídla Dara bags či Mum-ray.

A na závěr je třeba zmínit něco pro pány. Velký zájem v nás totiž vyvolala designová značka Be wooden svými dřevěnými motýlky. 

Prodejními stánky se na marketu prezentovaly také celé obchody s autorskou tvorbou jako Julius Fashion Shop nebo Kuráž, které zastupují více návrhářů.

Mezi velkým množstvím nabízeného zboží nesourodé designové kvality si však na Holešovice Fashion Market i náročný módní fajnšmekr mohl najít své favority.

Zdroj obrázků: facebook.com/holesovicefashionmarket, kurator.cz, designmagazin.cz, generace21.cz

 

Přidat na Seznam.cz
HOLEŠOVICE FASHION MARKET DOMÁCÍ TVORBA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY YANA THAL BARBORA ZUZANA VESELA YAXI TAXI NOVESTA DARA BAGS BE WOODEN MUM-RAY

Související články

Česká značka Jamie Collection přináší chladivé materiály ideální na léto

Limitovaná kolekce letního oblečení českého dua Jamie Collection nejenom že vás nebude hřát, ale zároveň vás zvládne ochladit.

Celý článek

Návrhář Pavel Berky nafotil svou novou módní kolekci na soupeřce z MasterChef Česko!

I přesto, že má Pavel Berky spoustu práce s přípravou své první kuchařky, našel si čas na svou milovanou módu a pochlubil se kolekcí větrovek, které jsou pro všechny bez rozdílu věku, postavy i pohlaví.

Celý článek

TALABAYA: Čisté linie a elegance pod silným vlivem Orientu představuje návrhářka Mirka Talavašková ve svém novém ateliéru

Česká návrhářka Mirka Talavašková si dává záležet na tom, aby každý model vystihl přednosti své majitelky. V jejím novém ateliéru TABALAYA vynikají zejména osobní přístup, precizní práce i silný vliv jiných kultur.

Celý článek

MBPFW: Metaforická proměna Jakuba Polanky i dobrodružství LAFORMELA sklízí úspěch. Velký potlesk si získal i mladý návrhář Lukáš Krnáč

Mercedes-Benz Prague Fashion week ve své nové digitální podobě proběhl v aktuálních dnech. Podívejme se společně na krátký sestřih těch nejlepších přehlídek.

Celý článek

Klára Haunerová, její institut módní tvorby oslavil 10 let

Institut módní tvorby poskytuje jedinečné oděvní kurzy se zaměřením na komplexní vzdělání v módním průmyslu. Ateliér nabízí plnohodnotné vzdělání v oboru módní industrie bez ohledu na předchozí zkušenosti nebo vzdělání.

Celý článek

Návrhářka Hana Zelenková: Letošními trendy jsou geometrie, bílá barva a košilové šaty

Módní návrhářka Hana Zelenková využívá aktuální dobu velmi prakticky. Šije šaty svým nejbližším, čte knížky a v dnešním rozhovoru radí, jaké jsou aktuální trendy.

Celý článek

Návrhářka Iveta Paulerová: svatební sezóně vládne jednoduchost střihu i materiálu

Svatební šaty z aktuální kolekce návrhářky Ivety Paulerové jsou lehké, svěží a pohodlné, aby v nich nevěsta mohla strávit celý svůj velký den a užila si ho naplno.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek