dnes je 26.02.2020 a svátek má Dorota

Coronavirus zapříčinil uzavření některých poboček značky Levi's v Číně 

Přidat na Seznam.cz
Značka Levi's se s narůstajícím počtem nakažených nebezpečným coronavirem, který se loni na konci prosince objevil v čínském městě Wu-chan, rozhodla zavřít přes polovinu svých poboček v Číně. Jaký vliv to bude mít na módní průmysl a čínskou ekonomiku jako takovou se dozvíte v článku.

Coronavirus se stal hlavní obavou roku 2020. Nová varianta tohoto viru 2019-nCoV se objevila koncem prosince v čínském městě Wu-chan, vyhlášeným svými rozsáhlými trhy se zvířectvem. Lidstvo překvapila především rychlost šířením, s jakou epidemie postupovala a stále ještě postupuje. Vir má kromě jiného také na svědomí přes 300 mrtvých, a to převážně v Číně. Právě z tohoto důvodu se rozhodl vyšší management značky Levi's uzavřít přes polovinu svých poboček.

Paradoxně právě před pár měsíci otevřela firma Levi Strauss nový obchod právě v inkriminované oblasti - ve městě Wu-chan, odkud se nákaza pravděpodobně začala šířit. Tento obchod je největší pobočkou této značky v Číně a její uzavření krátce po otevření znamená pro společnost obrovské ztráty, a to jak z hlediska návratnosti investice, tak z hlediska ztráty důvěry svých investorů. Levi's také doporučilo všem svým zaměstnancům, aby zrušili plánované cesty do Číny či z Číny.

"Bude to pro nás velká brzda z hlediska růstu společnosti v dlouhodobém horizontu," řekl pro magazín Business of Fashion CFO Levi's Harmit Singh.

Levi's funguje na čínském trhu téměř 170 let, a přestože se snaží držet krok s dobou a v minulosti hodně investovala do e-commerce a obchodování přes internet, spousta zákazníků využívá primárně služby kamenných prodejen. Nehledě na to, že má společnost v Číně outsourcováno velké množství výroby. Smrtící epidemie, na kterou prozatím neexistuje účinný lék, tedy znamená velkou ránu jak po americkou společnost, tak pro čínskou ekonomiku, která se kvůli epidemii zastavila téměř ze dne na den.

Business of Fashion

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI BUSINESS EKONOMIKA ČÍNA LEVISKY LEVI'S LEVI STRAUSS

Související články

Raf Simons nastupuje jako pomocný kreativní ředitel do Prady

O tom, že by se Raf Simons mohl připojit k Miuccie Pradě, se spekulovalo již nějakou dobu. A konečně je to tady. Belgický návrhář nastoupí jako pomocný kreativní ředitel do Prady a společně s Miucciou představí první kolekci v září 2020.

Celý článek

Česká návrhářka Hana Zelenková: Muži se naučili řešit svůj zevnějšek a není jim jedno, co si obléknou

Módnímu návrhářství se věnuje prakticky od svých dětských snů a představ až po současnost. Nyní jí nejvíce baví módní besedy, hra s materiály i ženy a muži, kteří se nebojí být něčím originální. Jaké plány má česká návrhářka Hana Zelenková pro letošní rok?

 

Celý článek

Anna K. nabírá síly ve Špindlu. Hojně si užívá lyžování i dobrého jídla

Skiareál Špindlerův mlýn je vyhledávaným místem pro zimní radovánky a aktivní relax. Svou zaslouženou dovolenou si zde vychutnává i Anna K., která však prozradila, že i aktivní odpočinek nese svou daň.

Celý článek

Klára Haunerová: Móda a minimalismus

Zakladatelka a majitelka Institutu módní tvorby v Praze se zabývá přednáškovou činností ohledně fashion industry v Čechách a v zahraničí a propaguje udržitelnost v módním průmyslu. Svým počínáním ukazuje i ostatním návrhářům, že to jde dělat i jinak a přesto dobře! 

Celý článek

Nemáš Instagram? Jako bys nežil

Dnešní uspěchaná doba si vyžádala několik obětí, ale i mnoho užitečných aplikací. Už nedostáváme milostné dopisy, náš milý nečeká za oknem a nová restaurace už nebude mít hlášení v místním rozhlasu. Většina z nás je stále zahleděná do obrazovek svých chytrých telefonů.

Celý článek

Má oblečení, které nosíme, psychologický efekt na naši náladu?

Existuje vztah mezi barvami našeho oblečení a naší náladou? Odborníci tvrdí, že ano. To, jak se oblékáme, má vliv nejen na naše okamžité rozpoložení a naopak, ale také na míru našeho sebevědomí a s tím související úspěšnost toho, co právě děláme.

Celý článek

V centrále Louis Vuitton si pořídili druhý největší diamant na světě

Diamant velký jako tenisový míček - takovou raritu si pořídila do své centrály v Paříži značka Louis Vuitton. Jde přitom o druhý největší diamant na světě.

Celý článek

Na Oskarech bodovala Natalie Portman s vyšitými jmény slavných režisérek

Máme za sebou předávání cen Oskar - nejočekávanější večer pro americký Hollywood. A my se ptáme, jaké byly nejlepší outfity na tomto předávání v letošním roce. A že bylo, na co se dívat!

Celý článek