dnes je 18.08.2019 a svátek má Helena

COS stores je nový koncept řetězce H&M

Přidat na Seznam.cz
Síť obchodů H&M je známá po celém světě 

První obchod COS, Collection of Style byl otevřen na jaře roku 2007 v Londýně a od té doby se vytvořila celá síť prodejen po pěti evropských zemích: ve Velké Británii, Dánsku, Německu, Belgii a Holandsku. Všude, kde je k dostání, má zboží COS úspěch a proto se v brzké době chystá otevření mnoha dalších prodejen po evropských státech. Hlavním cílem této značky je, aby bylo exkluzivní oblečení dostupné i za rozumné peníze.

COS vyrábí jak pánské a dámské oblečení, tak doplňky a obuv a to vše ve velmi jednoduchém stylu. V kolekcích se vyskytují klasické střihy, které nikdy z módy nevyjdou, ale také modely propadající posledním trendům a dokonce i směs obojího. Veškeré modely ale zůstávají v jisté umírněnosti, extravagance se u této značky nedočkáte. Prodejny COS navržené architektem Williamem Russellem, který vytvořil i design obchodů Alexandra McQueena nebo Margaret Howell, se rozpínají na minimálně 450 m², aby nedošlo k mačkání zákazníků mezi regály. Zboží je rozloženo takovým způsobem, aby opravdu působilo luxusně, nenarazíte v nich na obrovské hromady oblečení, ale naopak každý artikl je umístěn tak, aby byl dobře viditelný a aby působil jako by patřil do limitované edice, která se skládá z pouhých pár desítek kusů. Jedna z vlastností vytvořeného interiéru je, aby na klienty působil obchod útulně. K dispozici mají pohodlná křesla a u nich různé knihy a časopisy, což zajisté ocení pánský doprovod nerozhodných dam. K příjemné atmosféře přispívá i moderní hudba a tlumené osvětlení.

COS – Collection of Style pro jaro a léto 2008
Na přehlídce pro letošní jaro-léto byly k vidění především světlé modely na každodenní nošení, nejpoužívanějšími barvami byla bílá, béžová a šedá, ozvláštněny občas detaily křiklavých barev. Dámská kolekce určena pro teplé dny se skládala převážně z krátkých sukní, šatů a jednoduchých tílek, aby bylo při vysokých teplotách zajištěné hlavně pohodlí a pocit volnost. Mužské modely se od dámských nelišily ani v barvách ani v jednoduchosti střihů, modelové předvedli ležérní kalhoty, kraťasy těsně nad kolena a trička z lehkých materiálů. Naopak kolekce na večerní slavnosti byla zaměřena spíše na tmavé, především černé modely, v dámské kolekci převládaly šaty všech délek, u pánů klasické skvěle pasující obleky a košile.

A něco k počtení
COS přišel i s další zajímavostí: na každou sezonu je vytvořen časopis, ve kterém se se zákazníky mimo jiné podělí o různé informace ohledně vzniku kolekcí a lidí, kteří se na tomto procesu jakýmkoli způsobem podílejí. Kromě fotek aktuálních kolekcí, přináší veřejnosti rozhovory s modelkami, stylisty, známými osobnostmi, kteří si COS oblíbili a články o místech, která návrháře inspirují. Nejde tedy pouze o klasický katalog, který je k dostání v každém obchodě, ale o možnost klientům alespoň trochu nahlédnout do zákulisí této značky, která se stává čím dál tím oblíbenější.

 

Zdroj fotografií: Designer.com, Bp0blogger.com, Girladthecity.com

Přidat na Seznam.cz
ŠATY OBLEČENÍ TRIČKA OBUV JARO OBLEKY ZNAČKY STYLE DOPLŇKY STORE ROZHOVORY MODY

Související články

Módní úchylky

Odhaleno! Jaké módní úchylky vedou u nás v redakci?

Každá žena má slabost pro něco jiného. Leckdy to přeroste až v posedlost. Kupujeme nepotřebné věci jen proto, že nám dělá radost je vlastnit. Jaká je vaše módní úchylka?

Celý článek

Designové vychytávky na červenec

Červenec je jednoznačně měsícem prázdnin a léta ve všemožném pojetí. Od času stráveného u vody, přes výlety do hor až po odpočinek doma na zahrádce. Vybrali jsme pro vás pár designových vychytávek, které by vám (nejenom) v tomto měsíci, mohly být dobrým společníkem.

Celý článek

3 outfity princezny Diany z 80. let se prodaly v aukci za více jak 7,5 miliónu korun

Nejslavnější princezna všech dob nosila nejvíce šik outfity své doby. Každý návrhář ji toužil oblékat. Málokdy se poštěstí vidět v aukci neformální oblečení, které princezna oblékala během 80. let. Prodej v aukci činil rekordní částku.

Celý článek

Debutová kolekce značky Refine přináší přitažlivost v saténu

Horké letní dny, vyhřátý podkrovní byt a v něm pohodlí, které vám dopřeje saténová košilka? Umíte si představit něco, co je více sexy?

Celý článek

Červnové must have ve víru oslav

Červen je měsícem, kdy se největší množství zamilovaných párů rozhodne vzít. Tedy uskutečnit svatební obřad a k tomu, jak se patří, hostinu. Jestli vás také čeká nějaká svatba, neváhejte se inspirovat, v čem vyrazit!

Celý článek

Pohádkové šaty Dior vystavuje Victoria & Albert muzeum v retrospektivní výstavě

Christian Dior patří k nejvlivnějším návrhářům 20. století. Haute Couture Dior šaty patří mezi špičku oděvního designu všech dob. Precizní a nápadité zdobení je snem snad každé ženy. V&A museum v Londýně nabízí pohled do historie geniálního designéra.

Celý článek

Nejkrásnější šaty v historii červeného koberce filmového festivalu v Cannes

Jedna z nejvýznamnějších událostí filmového světa je filmový festival v Cannes. S ním se pojí i tradiční přehlídka na červeném koberci. Jak vypadaly slavné dámy před lety a v nedávné minulosti? 

Celý článek

Jak stylově nosit mikinu?

Mikina. Možná spoustu z vás napadne, že je to super kousek, ale tak maximálně na nedělní úklid. Vyvedeme vás z omylu. Tohle už dávno není jen domácí uniforma.

Celý článek