dnes je 27.05.2020 a svátek má Valdemar

COS stores je nový koncept řetězce H&M

Přidat na Seznam.cz
Síť obchodů H&M je známá po celém světě 

První obchod COS, Collection of Style byl otevřen na jaře roku 2007 v Londýně a od té doby se vytvořila celá síť prodejen po pěti evropských zemích: ve Velké Británii, Dánsku, Německu, Belgii a Holandsku. Všude, kde je k dostání, má zboží COS úspěch a proto se v brzké době chystá otevření mnoha dalších prodejen po evropských státech. Hlavním cílem této značky je, aby bylo exkluzivní oblečení dostupné i za rozumné peníze.

COS vyrábí jak pánské a dámské oblečení, tak doplňky a obuv a to vše ve velmi jednoduchém stylu. V kolekcích se vyskytují klasické střihy, které nikdy z módy nevyjdou, ale také modely propadající posledním trendům a dokonce i směs obojího. Veškeré modely ale zůstávají v jisté umírněnosti, extravagance se u této značky nedočkáte. Prodejny COS navržené architektem Williamem Russellem, který vytvořil i design obchodů Alexandra McQueena nebo Margaret Howell, se rozpínají na minimálně 450 m², aby nedošlo k mačkání zákazníků mezi regály. Zboží je rozloženo takovým způsobem, aby opravdu působilo luxusně, nenarazíte v nich na obrovské hromady oblečení, ale naopak každý artikl je umístěn tak, aby byl dobře viditelný a aby působil jako by patřil do limitované edice, která se skládá z pouhých pár desítek kusů. Jedna z vlastností vytvořeného interiéru je, aby na klienty působil obchod útulně. K dispozici mají pohodlná křesla a u nich různé knihy a časopisy, což zajisté ocení pánský doprovod nerozhodných dam. K příjemné atmosféře přispívá i moderní hudba a tlumené osvětlení.

COS – Collection of Style pro jaro a léto 2008
Na přehlídce pro letošní jaro-léto byly k vidění především světlé modely na každodenní nošení, nejpoužívanějšími barvami byla bílá, béžová a šedá, ozvláštněny občas detaily křiklavých barev. Dámská kolekce určena pro teplé dny se skládala převážně z krátkých sukní, šatů a jednoduchých tílek, aby bylo při vysokých teplotách zajištěné hlavně pohodlí a pocit volnost. Mužské modely se od dámských nelišily ani v barvách ani v jednoduchosti střihů, modelové předvedli ležérní kalhoty, kraťasy těsně nad kolena a trička z lehkých materiálů. Naopak kolekce na večerní slavnosti byla zaměřena spíše na tmavé, především černé modely, v dámské kolekci převládaly šaty všech délek, u pánů klasické skvěle pasující obleky a košile.

A něco k počtení
COS přišel i s další zajímavostí: na každou sezonu je vytvořen časopis, ve kterém se se zákazníky mimo jiné podělí o různé informace ohledně vzniku kolekcí a lidí, kteří se na tomto procesu jakýmkoli způsobem podílejí. Kromě fotek aktuálních kolekcí, přináší veřejnosti rozhovory s modelkami, stylisty, známými osobnostmi, kteří si COS oblíbili a články o místech, která návrháře inspirují. Nejde tedy pouze o klasický katalog, který je k dostání v každém obchodě, ale o možnost klientům alespoň trochu nahlédnout do zákulisí této značky, která se stává čím dál tím oblíbenější.

 

Zdroj fotografií: Designer.com, Bp0blogger.com, Girladthecity.com

Přidat na Seznam.cz
ŠATY OBLEČENÍ TRIČKA OBUV JARO OBLEKY ZNAČKY STYLE DOPLŇKY STORE ROZHOVORY MODY

Související články

Vpusťte si jaro do domu

Sluníčko už nabírá na intenzitě a jaro konečně vystrkuje své růžky. Jaro je oslavou začátku nového života, tak pojďme trochu té radosti pustit i do toho svého. Na jaké jarní tipy se můžete těšit? Barvy, květiny a dekorace.

Celý článek

Puma přichází s novými modely tenisek

Sportovní značka Puma přichází aktuálně s několika novými modely tenisek na letošní jaro. Minimalistický styl, zvířecí motiv, ugly shoes nebo toužíte po barvách? Na své si přijde každý milovník sneakers.

Celý článek

Sladké pečení s jablky a mrkví

Zapomeňte na klasické recepty a pojďte s námi experimentovat. Máte rádi bábovku? Co takhle do přidat trochu šťavnatých jablek pro lepší chuť? Jaro je plné i sladké mrkve, tak toho pojďme využít, aby si pochutnali všichni z rodiny.

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek

Jaro volá po novém klobouku, pojďte se inspirovat!

Do jarních dnů s novou pokrývkou hlavy. Značka TONAK přináší limitovanou kolekci, která je pro slunečné dny jako stvořená, a navíc opět v BOHO stylu.

Celý článek

Jarní detox šatníku aneb jak vše protřídit

Jaro nám už pomalu klepe na dveře a tím začínají i očistné detoxy. My volíme raději detox šatníku. Jdete do toho s námi? Vyřaďte všechny kousky, které nenosíte a udělejte místo pro ty nové.

Celý článek

Jaro volá po šatech! Pojďte se inspirovat!

Také už se nemůžete dočkat až oprášíte jarní šatník? Jsme na tom podobně, proto jsme pro vás připravili jarní inspiraci v podobě šatů, které by vám v šatníku neměly chybět. Nebo alespoň jedny z nich.

Celý článek

5 tipů, jak jednoduše oživit pracovní outfit

Jeden z módních stereotypů by mohl být kancelářský outfit. Jelikož téměř každému se ihned vybaví usedlá uniforma v podobě dámského kostýmku. Máme pro vás několik tipů, jak lehce oživit pracovní outfit a tento mýtus vyvrátit.

Celý článek