dnes je 24.09.2018 a svátek má Jaromír

Couture kolekce Christian Dior je oslavou ženskosti a něžnosti

Pařížská elegance ovládla nejnovější couture kolekci Christian Dior. V hlavní roli ženskost, něžnost a výrazné materiály.

Tento týden proběhla další vlna přehlídek; v tuto chvíli už jsou všechny Haute Couture kolekce na podzim 2018 představeny a my se nemůžeme rozhodnout, která je lepší. Mezi naše žhavé favority patří rozhodně i kolekce značky Christian Dior. Celá se nese ve velmi ženském a decentním duchu - ať už střihově, tak barevně. Modely se objevují v béžových odstínech, námořnické modré, starorůžové a různých odstínech zelené.
Sama kreativní ředitelka značky Christian Dior, Maria Grazia Chiuri, o couture kolekci prohlásila: " Couture je o něčem skrytém a tajemném. Když jdete do ateliéru, chcete si sami dopřát určitou péči a chcete, aby o vás pečoval také někdo jiný."  Co tedy přinesla nejnovější kolekce svým věrným fanouškům? Velký výběr od těch nejdecentnějších outfitů až po velmi zdobené kreace.

Široké rukávy

Jedním z nejvýraznějších prvků jsou rozšířené, kratší i dlouhé rukávy. Ty vidíme i přímo zakomponované ve střizích kabátů a dvouřadých sak a stejně tak vznikají přepásáním širokých plédů. Rukávy vypadají skvěle v podstatě ke všemu, vidíme je kombinované se skinny elegantními kalhotami i úzkou sukní.

Plisování

Na couture kolekcích nás nejvíce baví jejich pestrost. Jelikož se jedná o tu nejvyšší možnou krejčovinu, dostává se nám tak neskutečné pastvy pro oči v podobě velkého množství prvků, které se harmonicky prolínají. To stejné platí i v případě plisování, které mělo v kolekci hojné zastoupení. Baví nás, že nebylo jednotvárné - naopak bylo k vidění napříč celou kolekcí na nejrůznějších kouscích i materiálech.

Zlatá záře

Kolekce je sice jako celek velmi jemná a decentní, nachází se v ní však momenty, kdy se modelky zatřpytily od hlavy až k patě. Několik modelů bylo zhotovených z různých lesklých zlatých látek - k vidění byly transparentní šaty s výšivkou a drobnými lesklými akcenty ale také elegantní kalhotové kostýmky.

Zdobení, výšivky a aplikace

Co by to bylo za couture kolekci bez výšivek a zdobení. Letos je Christian Dior opravdouvou podívanou i z toho hlediska - nechybí výšivky z dřevěných i skleněných korálků ani zajímavé aplikace v podobě černo-béžových květin, kterými jsou poseté celé šaty. Hodně nás baví také pudrové šaty, kde hladký top přechází do mohutné péřové sukně.

vogue.com

DÁMSKÁ MÓDA MÓDN Í PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA COUTURE FALL 2018 CHRISTIAN DIOR

Související články

Rozhovor s Adélou Gondíkovou

"Jsem zimní typ a nákupy mě nelákají", přiznala se nám populární herečka Adéla Gondíková. 

Celý článek

Vivienne Westwood šetří planetu v jarní kolekci 2019

Hlavním tématem video přehlídky od Vivienne Westwood byla fast fashion, její omezení a typický znak této značky- anarchismus.

Celý článek

Půvabná Alessandra Ambrosio v podzimní kampani XTI Shoes

Nadechněte se podzimní atmosféry a módy v nové kampani obuvnické značky XTI shoes. Zapózovala pro ni sympatická Alessandra Ambrosio. 

Celý článek

Harry Styles, Gucci a zvěř v hlavní roli - přichází nejnovější kampaň Cruise 2019

Krmí, usmívá se, překypuje roztomilostí a elegancí. To je Harry Styles a jeho představení nové pánské kolekce pro jednu z nejznámějších módních značek této doby.

Celý článek

Versus Versace s grafickými potisky a recyklovatelnými materiály

Recyklace textilií, grafické popisky, nejednotná kolekce a známé jméno stojí za jarní kolekcí 2019.

Celý článek

Pohádková Marchesa vytvořila pro Jaro 2019 jemné víly

Přeneste se do světa víl, zasněte se a nechte se unášet nedotčenou přírodou a krásou těchto šatů…

Celý článek

Kolekci Marca Jacobse si nejspíš nekoupíte, zato vás rozhodně pobaví

Některá média nazvala tuto kolekci jako magickou. My si k tomu přidáme větší dávku fantazie a kromě cukrové vaty a velkých bonbónů v těchto šatech možná uvidíme i kousek módy.

Celý článek

Bella Hadid a téma pláže na přehlídce Michael Kors Collection

Michael Kors o sobě prozradil, že je člověk, který umí zvednout náladu. Což se v dnešním světě plném zármutku hodí. Proto svou kolekci zahalil do veselých barev a prostředí pláže.

Celý článek