dnes je 17.12.2018 a svátek má Daniel

Couture kolekce Christian Dior je oslavou ženskosti a něžnosti

Pařížská elegance ovládla nejnovější couture kolekci Christian Dior. V hlavní roli ženskost, něžnost a výrazné materiály.

Tento týden proběhla další vlna přehlídek; v tuto chvíli už jsou všechny Haute Couture kolekce na podzim 2018 představeny a my se nemůžeme rozhodnout, která je lepší. Mezi naše žhavé favority patří rozhodně i kolekce značky Christian Dior. Celá se nese ve velmi ženském a decentním duchu - ať už střihově, tak barevně. Modely se objevují v béžových odstínech, námořnické modré, starorůžové a různých odstínech zelené.
Sama kreativní ředitelka značky Christian Dior, Maria Grazia Chiuri, o couture kolekci prohlásila: " Couture je o něčem skrytém a tajemném. Když jdete do ateliéru, chcete si sami dopřát určitou péči a chcete, aby o vás pečoval také někdo jiný."  Co tedy přinesla nejnovější kolekce svým věrným fanouškům? Velký výběr od těch nejdecentnějších outfitů až po velmi zdobené kreace.

Široké rukávy

Jedním z nejvýraznějších prvků jsou rozšířené, kratší i dlouhé rukávy. Ty vidíme i přímo zakomponované ve střizích kabátů a dvouřadých sak a stejně tak vznikají přepásáním širokých plédů. Rukávy vypadají skvěle v podstatě ke všemu, vidíme je kombinované se skinny elegantními kalhotami i úzkou sukní.

Plisování

Na couture kolekcích nás nejvíce baví jejich pestrost. Jelikož se jedná o tu nejvyšší možnou krejčovinu, dostává se nám tak neskutečné pastvy pro oči v podobě velkého množství prvků, které se harmonicky prolínají. To stejné platí i v případě plisování, které mělo v kolekci hojné zastoupení. Baví nás, že nebylo jednotvárné - naopak bylo k vidění napříč celou kolekcí na nejrůznějších kouscích i materiálech.

Zlatá záře

Kolekce je sice jako celek velmi jemná a decentní, nachází se v ní však momenty, kdy se modelky zatřpytily od hlavy až k patě. Několik modelů bylo zhotovených z různých lesklých zlatých látek - k vidění byly transparentní šaty s výšivkou a drobnými lesklými akcenty ale také elegantní kalhotové kostýmky.

Zdobení, výšivky a aplikace

Co by to bylo za couture kolekci bez výšivek a zdobení. Letos je Christian Dior opravdouvou podívanou i z toho hlediska - nechybí výšivky z dřevěných i skleněných korálků ani zajímavé aplikace v podobě černo-béžových květin, kterými jsou poseté celé šaty. Hodně nás baví také pudrové šaty, kde hladký top přechází do mohutné péřové sukně.

vogue.com

DÁMSKÁ MÓDA MÓDN Í PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA COUTURE FALL 2018 CHRISTIAN DIOR

Související články

Fashion Awards 2018: přehlídka nejhezčích šatů

Kdo a v jaké kategorii zvítězil na udílení cen The Fashion Awards 2018 už jsme vám psali, takže dnes je na řadě to nejlepší a tím jsou šaty. 

Celý článek

Vzory, barvy i motivy křičí z kolekce pre-fall 2019 značky Versace

Na přehlídkovém mole při příležitosti představení Versace kolekce byla ukázána různorodost střihů, barev, materiálů, a to jak pro muže, tak i pro ženy.

Celý článek

Milý Ježíšku... Aneb, jaké dárky si přejí redaktorky Móda.cz

Ještě pořád bádáte, co koupit své drahé polovičce k Vánocům? Možná vám bude ideální inspirací to, co by si přály ženy z redakce Móda.cz.

Celý článek

Krejčovská práce slaví velký návrat v Pre Fall 2019 Giorgio Armani kolekci

Vrací se na míru ušité oděvy. V čele jim stojí dokonale padnoucí Armani obleky z nové kolekce. Nenásilná elegance je novým trendem.

 

Celý článek

Barevná, jiskřivá a reálná žena v kolekci Michaela Korse zastupuje ženskost

Kors si pro podzimní kolekci příštího roku zvolil cestu nostalgie. Zároveň se snažil vyjádřit obratnost a nadsázku módy.

Celý článek

Zpověď: Jak vidí Tereza Kostková módu a její pohled na kosmetiku

Oblíbená herečka a moderátorka Tereza Kostková jen tak nepodléhá módním trendům. My jí zastihli před představením FRANKIE & JOHNNY v divadle v Rytířské 

Celý článek

Dior pánská přehlídka Pre Fall 2019 byla ohromným úspěchem

Pravidla se mají porušovat. To dokázal nový návrhář Kim Jones v čele pánské sekce Dior. Tokio žaslo nad jeho kreativitou a zbytek světa na sebe nenechal dlouho čekat!

Celý článek

Nová kolekce Alexander Wang Pre-Fall 2019 vyobrazovala americký shon

Módní dům Alexander Wang předvedl během newyorského týdne módy novou kolekci. Hlavním tématem sbírky byl 'americký shon', který módní dům pojal po svém.

Celý článek