dnes je 01.04.2020 a svátek má Hugo

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Přidat na Seznam.cz
Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Pařížský Grand Palais se pro potřeby módní show proměnil v nádhernou vícepodlažní knihovnu. Coco Chanel i Karl Lagerfeld byli vášnivými čtenáři a knihy sbírali. Tato myšlenka byla pro Virginii výchozí. Mimoto se inspirovala i soukromou knihovnou Coco Chanel v jejím apartmánu na 31 Rue Cambon, který se nachází hned vedle slavného pařížského hotelu Ritz.

Kolekce jako celek příliš jako couture nepůsobila. Některé oděvy vypadaly, že jsou určeny na každodenní nošení. Vzpomenout můžeme klasická tvídová saka, kabáty, skládané kalhoty či minimalistické šaty sepnuté páskem. Virginie Viard se odvrátila od ostře řezaných tvarů, jaké nastolil Lagerfeld, a místo toho přešla k zaobleným. Zaoblená ramena vytvářela zajímavou retro osmdesátkovou siluetu. 

Řemeslná práce se nejvíce odrazila v detailech; několik stovek bílých peří našitých na topech, florální motivy místo klasických ramínek či látka, která vypadala jako tvíd, ale při bližším zkoumání se ukázalo, že se jedná o pevné výšivky. Kolekce splnila to, co klientky od Chanelu očekávají - klasickou, nositelnou a elegantní módu. Nic výstředního.

Vogue.com, Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI CHANEL virginie viard COUTURE MÓDNÍ KOLEKCE KARL LAGEREFELD

Související články

Objevte v sobě zvíře s jarní a letní kolekcí Burberry

Burberry jarní a letní kolekce 2020 doprovází velká marketingová kampaň ve spolupráci s největším módním magazínem Vogue. Průvodcem celé kolekce i této kampaně jsou zvířata a to, jak být animálně trendy. 

Celý článek

Pozitivní spirálu roztáčí Nespresso

Již po páté míří značka Nespresso na Mezinárodní filmový festival Karlovy Vary, kde vyhlásí nejlepší snímky z českého národního kola soutěže vertikálních filmů Nespresso Talents 2020.

Celý článek

Na Fashion Stars Night se představily čtyři české návrhářky společně s britskou posilou

Již patnáctý ročník jedinečné módní události v Praze je za námi a s ním i spoustu autentických modelů a půvabných přehlídek z rukou vybraných módních návrhářek. Navíc se zde poprvé předávala cena Czech Fashion Award, kterou získala Tatiana Kovaříková.

Celý článek

Virginie Viard zakončila pařížský týden módy nesourodou přehlídkou Chanel

Jedna z nejočekávanějších přehlídek na pařížském týdnu módy nedopadla zrovna podle očekávání. Kreativní ředitelka Virginie Viard představila nesourodou podzimní kolekci, která pouze v některých pasážích připomínala typický Chanel.

Celý článek

Podzimní kolekce Valentino byla téměř celá zahalená v temných barvách

Předchozí kolekce stále ještě čerstvého kreativního ředitele Pierpaola Piccioli byly barevné a plné hravých materiálů. Nejnovější podzimní kolekce značky Valentino se nesla v tlumenějších barvách.

Celý článek

Kolekce Alexander McQueen je inspirována velšským kiltem

Kolekce, kde hlavní roli hraje žena, tak by se dala popsat podzimní a zimní kolekce Alexander McQueen, kterou představila v podobě přehlídky na týdnu módy v Paříži hlavní návrhářka a kreativní ředitelka značky Sarah Burton.

Celý článek

Náboženství jako sexy móda. Balenciaga dobývá Paříž!

Když se řekne Balenciaga, většině lidem z módního průmyslu se na mysli objeví obří galashow na pařížském týdnu módy. Je však zřejmé, že letoškem dosáhl Demna Gvasalia vrcholu. Ponořte se s námi do světě Balenciaga - souboj živlů.

Celý článek

Minimalistická kolekce s prvky moderna v podání luxusní značky Hermés

Kreativní ředitelka Nadene Vanhee-Cybulski předvedla na pařížském týdnu módy čistou práci s rozmanitými materiály. Barvy bílé a krémové sice zpočátku působí usedle, ale po chvilce přichází na řadu modrá, zelená nebo oranžová. 

Celý článek