dnes je 19.10.2019 a svátek má Michaela

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Přidat na Seznam.cz
Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Pařížský Grand Palais se pro potřeby módní show proměnil v nádhernou vícepodlažní knihovnu. Coco Chanel i Karl Lagerfeld byli vášnivými čtenáři a knihy sbírali. Tato myšlenka byla pro Virginii výchozí. Mimoto se inspirovala i soukromou knihovnou Coco Chanel v jejím apartmánu na 31 Rue Cambon, který se nachází hned vedle slavného pařížského hotelu Ritz.

Kolekce jako celek příliš jako couture nepůsobila. Některé oděvy vypadaly, že jsou určeny na každodenní nošení. Vzpomenout můžeme klasická tvídová saka, kabáty, skládané kalhoty či minimalistické šaty sepnuté páskem. Virginie Viard se odvrátila od ostře řezaných tvarů, jaké nastolil Lagerfeld, a místo toho přešla k zaobleným. Zaoblená ramena vytvářela zajímavou retro osmdesátkovou siluetu. 

Řemeslná práce se nejvíce odrazila v detailech; několik stovek bílých peří našitých na topech, florální motivy místo klasických ramínek či látka, která vypadala jako tvíd, ale při bližším zkoumání se ukázalo, že se jedná o pevné výšivky. Kolekce splnila to, co klientky od Chanelu očekávají - klasickou, nositelnou a elegantní módu. Nic výstředního.

Vogue.com, Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI CHANEL virginie viard COUTURE MÓDNÍ KOLEKCE KARL LAGEREFELD

Související články

Iveta Paulerová představila svou novou kolekci s názvem Awakening

Podzim a zimu oslaví česká návrhářka ve znamení „probouzení“. Tak totiž nazvala svou nejnovější kolekci odrážející nejenom její módní tvorbu, ale také každodenní život. Celou kolekci představila návrhářka před pár dny v rámci módní přehlídky, kterou jsme si nenechali ujít.

Celý článek

Pier Paolo Piccioli předvedl čistou couture práci

Jarní a letní kolekce módního domu Valentino byla plná elegantních a okázalých rób, ale rovněž nositelných kousků. Kreativní ředitel si hrál s dvěma odlišnými myšlenkami - čistotou a extravagancí.

Celý článek

Rozhovor s Petrou Hušpauerovou z Appart Label

Jestli hledáte pohodlné oblečení, které nebudete nikdy chtít svléct a zároveň v něm budete vypadat fantasticky, seznamte se s malou českou značkou Appart Label. Šijí krásné, minimalismem inspirované oblečení z teplákoviny. Víc se dozvíte v rozhovoru s designérkou Petrou Hušpauerovou.

Celý článek

Nová Givenchy kolekce ukázala, jaká byla města New York a Paříž v roce 1993

Jemná, ale odvážná kolekce vyobrazující newyorský a pařížský styl na počátku devadesátých let se soundtrackem od americké raperky Princess Nokia. Clare Waight Keller překvapila výběrem materiálů, myšlenkou i samotným soundtrackem. 

Celý článek

Přehlídku Chanel narušila komička

Komička Marie Benoliel, na sociálních sítích známá jako Marie S'Infiltre, během závěrečného defilé jedné z nejprestižnějších módních přehlídek vstoupila na molo a zařadila se mezi modelky. Místo ochranky ale zasáhla světoznámá modelka Gigi Hadid a nekompromisně narušitelku z mola odvedla.

Celý článek

Nadège Vanhee-Cybulski představila sebevědomou a moderní kolekci Hermes

Kovové detaily, kůže nebo sportovní elegance. Nadège Vanhee-Cybulski předvedla nejvydařenější kolekci od začátku svého působení u Hermés. 

Celý článek

Česká značka ROJI představila svou druhou kolekci plnou přirozenosti, síly a odhodlání

Představte si módní přehlídku na vysoké úrovni, propracované modely do posledního detailu, dechberoucí atmosféru a kolekci vzývající ženskou energii, sílu a eleganci. To je aktuální kolekce značky ROJI!

Celý článek

Show Yves Saint Laurent zakončila supermodelka Naomi Campbell

Anthony Vaccarello předvedl v rámci pařížského týdne módy kolekci u Eiffelovy věže. Inspirace dvacátým stoletím, tedy dobou, kdy značku vedl samotný Yves Saint-Laurent, byla patrná. 

Celý článek