dnes je 22.07.2019 a svátek má Magdaléna

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Přidat na Seznam.cz
Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Pařížský Grand Palais se pro potřeby módní show proměnil v nádhernou vícepodlažní knihovnu. Coco Chanel i Karl Lagerfeld byli vášnivými čtenáři a knihy sbírali. Tato myšlenka byla pro Virginii výchozí. Mimoto se inspirovala i soukromou knihovnou Coco Chanel v jejím apartmánu na 31 Rue Cambon, který se nachází hned vedle slavného pařížského hotelu Ritz.

Kolekce jako celek příliš jako couture nepůsobila. Některé oděvy vypadaly, že jsou určeny na každodenní nošení. Vzpomenout můžeme klasická tvídová saka, kabáty, skládané kalhoty či minimalistické šaty sepnuté páskem. Virginie Viard se odvrátila od ostře řezaných tvarů, jaké nastolil Lagerfeld, a místo toho přešla k zaobleným. Zaoblená ramena vytvářela zajímavou retro osmdesátkovou siluetu. 

Řemeslná práce se nejvíce odrazila v detailech; několik stovek bílých peří našitých na topech, florální motivy místo klasických ramínek či látka, která vypadala jako tvíd, ale při bližším zkoumání se ukázalo, že se jedná o pevné výšivky. Kolekce splnila to, co klientky od Chanelu očekávají - klasickou, nositelnou a elegantní módu. Nic výstředního.

Vogue.com, Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI CHANEL virginie viard COUTURE MÓDNÍ KOLEKCE KARL LAGEREFELD

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek

Herečka Margot Robbie vyměnila na filmové focení Chanel za amerického návrháře

Margot Robie je od května ambasadorkou značky Chanel. Na focení svého nového filmu si sjednala amerického návrháře. Focení však bylo přerušeno díky jiné hollywoodské hvězdě - Bradu Pittovi.

Celý článek

Chanel vyvrátil drby o úpadku značky, tržby překročily 11 miliard dolarů

Před 2 týdny značka Chanel rozpustila veškeré pověry o úpadku této francouzské značky. Tržby za minulý rok dosáhly 11 miliard dolarů a stále stoupají. Značka se těší i nadále velké prosperitě a návrháři se snaží, aby odkaz jejich boha žil stále.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek