dnes je 19.09.2020 a svátek má Zita

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Přidat na Seznam.cz
Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Pařížský Grand Palais se pro potřeby módní show proměnil v nádhernou vícepodlažní knihovnu. Coco Chanel i Karl Lagerfeld byli vášnivými čtenáři a knihy sbírali. Tato myšlenka byla pro Virginii výchozí. Mimoto se inspirovala i soukromou knihovnou Coco Chanel v jejím apartmánu na 31 Rue Cambon, který se nachází hned vedle slavného pařížského hotelu Ritz.

Kolekce jako celek příliš jako couture nepůsobila. Některé oděvy vypadaly, že jsou určeny na každodenní nošení. Vzpomenout můžeme klasická tvídová saka, kabáty, skládané kalhoty či minimalistické šaty sepnuté páskem. Virginie Viard se odvrátila od ostře řezaných tvarů, jaké nastolil Lagerfeld, a místo toho přešla k zaobleným. Zaoblená ramena vytvářela zajímavou retro osmdesátkovou siluetu. 

Řemeslná práce se nejvíce odrazila v detailech; několik stovek bílých peří našitých na topech, florální motivy místo klasických ramínek či látka, která vypadala jako tvíd, ale při bližším zkoumání se ukázalo, že se jedná o pevné výšivky. Kolekce splnila to, co klientky od Chanelu očekávají - klasickou, nositelnou a elegantní módu. Nic výstředního.

Vogue.com, Fashionista.com

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI CHANEL virginie viard COUTURE MÓDNÍ KOLEKCE KARL LAGEREFELD

Související články

Nová Versace resort kolekce byla inspirovaná vzpourou mladých hudebníků

Kolekce s názvem Flash italského módního domu Versace byla plná odkazů na osmdesátá léta. Jednalo se o hravou a mladistvou sbírku, která jde proti proudu a snaží se vnést do klidných vod módního světa trochu energie. 

Celý článek

Odivi zavíralo MBPFW ve velkém stylu

Iva Burkertová a značka Odivi vzbudila nemalý zájem veřejnosti minulý rok, kdy poslala modely během své show na fashion weeku na molo nahé. Není tedy divu, že letošní týden módy uzavírala a tato poslední přehlídka přinesla velká očekávání.

Celý článek

MBPFW: Vanda Janda předvedla dramatické siluety i hravé barvy

Poslední přehlídkový den pražského týdne módy předvedla svou kolekci i čerstvě třiadvacetiletá návrhářka Vanda Janda. Při vytváření kolekce se inspirovala divami, které ji nejvíce inspirují, a především pak svou babičkou Alicijou. 

Celý článek

MBPFW: Jiří Kalfař ve své kolekci znázornil čistotu a pravdu

Úspěch spojený se zahraničním přesahem a loňskou prezentací na týdnu módy v New Yorku žene českého návrháře Jiřího Kalfaře dál a dál. Tentokrát opět potěšil domácí publikum a zaměřil se na organické a veganské materiály.

Celý článek

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

Celý článek

MBPFW: Denisa Dovala vsadila na minimallismus, Daniela Pešková na skvělý výběr materiálů

Druhý den po slavnostním zahájení pražského fashionweeku odstartoval v nádherném prostředí kláštera sv. Gabriela přehlídkou Daniely Peškové a Denisy Dovaly. Obě tyto dámy jsou stálicemi české módní scény a kvůli koronavirové pandemii jsme viděli kolekci jak na podzim / zimu 2020, tak jaro / léto 2021.

Celý článek

Značka ETHER představila na Merdeces-Benz Prague Fashion Week kolekci oslavující ženskou siluetu, nadčasovost i kvalitu zpracování

Designérka Eva Vontorová tvořící pod značkou ETHER přináší již desátým rokem na český módní trh jedinečné doplňky i celé ready-to-wear kolekce. Aktuální podívaná v rámci pražského týdne módy podtrhla kvalitu zpracování i určitou svobodomyslnost, na kterých si návrhářka potrpí.

Celý článek

Pět kabelek, které by momentálně měla vlastnit každá žena

Zatímco styl se neustále vyvíjí a mění, investice do jedné správné věci vám může ušetřit čas i peníze. Proto je důležité, vybrat si tu správnou kabelku. Pokud o ni totiž budete správně pečovat, vydrží vám celý život. 

Celý článek