dnes je 17.05.2021 a svátek má Aneta

Čtvrtý ročník charitativní události Leonarda DiCapria nabídl mnoho známých osobností

Přidat na Seznam.cz
Na další charitativní akci se Leonardo DiCaprio spojil se svými kolegy z filmu Titanic. Kate Winslet a Billy Zane nebyli jediné hvězdy, které se akce zúčastnili.

Hudební zábavu si vzala na starosti popová hvězda Madonna, která zazpívala spoustu svých velkých hitů, včetně „Ray of Light", „Open your Heart" a „La Isla Bonita". Mezi hosty byli dále Adrien Brody, Sean Penn, Tobey Maguire, Gerard Butler i Lenny Kravitz.

Velký zájem však zaujalo trio „Titanic“ – DiCaprio, Winslet a Zane, když na Instagramu zveřejnili snímek se slovy: „Gang je zpět pohromadě. Nyní zachraňujeme ledovce.“

V rámci čtvrtého ročníku charitativní akce DiCapria v Saint-Tropez se v rámci aukce tržila různá umělecká díla včetně těch od Damiena Hirsta, Urse Fischera či Richarda Prince. Hosté si navíc pochutnali na menu s místními rybami a produkty pocházejícími z místních zdrojů. K večeru do VIP křesel usedli také Cate Blanchett, Marion Cotillard, Penelope Cruz, Tom Hanks, Kate Hudson, Edward Norton, Emma Stone či Uma Thurman. V aukci se utržila částka 30 milionu dolarů.

Během akce proběhlo několik projevů zdůrazňujících naléhavost otázek globálního oteplování, čistoty planety, tání polárních ledů i vyhynutí ohrožených druhů. „Zdraví naší planety je ohrožené - tato krize je skutečná. Zdá se, že jsme zapomněli na fakt, že jsme součástí přírody, a že jsme ve skutečnosti pro přežití závislí na přírodě. Naše přirozené systémy udržují vše, co je nezbytné pro život - jako dostatetek jídla, čistý vzduch a pitná voda," řekl Milutin Gatsby, předseda nadace.

Na základě prohlášení z roku 2008 poskytla nadace Leonarda DiCapria granty ve výši více než 80 milionů dolarů na financování více než 200 projektů zaměřených na ochranu životního prostředí v oblasti ochrany přírody, mořského života a oceánů, v rámci změn klimatu, inovačních řešení a domorodých práv.

wwd.com, instagram.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI LEONARDO DICAPRIO KATE WINSLET BILLY ZANE NADACE CHARITATIVNÍ PROJEKT ŽIVOTNÍ PROSTŘEDÍ

Související články

Zakladatel společnosti VANS zemřel ve věku 90 let

Paul Van Doren byl jedním z bratrů a spoluzakladatelů ikonických tenisek značky VANS. Zemřel v pátek 7. května 2021 ve věku 90 let.

Celý článek

Michaela Bakala: Ženskost není o značce ani o ceně, ale o osobnosti

Michaela Bakala - česká podnikatelka, zakladatelka České Miss, patronka mnoha významných projektů a v neposlední řadě také manželka jednoho z nejbohatších mužů Česka Zdeňka Bakaly.

Celý článek

Nezapomenutelné okamžiky v historii krásy a módy: Jane Fonda v módní mini sukni

Americká herečka, módní influencerka i politická aktivistka ve svém věku 83 let stále udává módní trendy. Který z nich je nezapomenutelný?

Celý článek

Andrea Stujová ve své knize Psaní se nečervená popisuje peprné chvíle svého života

Kdo z nás by nezažil trapnou situaci? Chvilku, na kterou bychom raději hned zapomněli a doufáme, že si nás v danou dobu nikdo nevšiml. Andrea Stujová je přímo magnetem na smůlu a své příběhy přenáší v humorné podobě do své knížky.

Celý článek

Calvin Klein má novou designérskou posilu

V naprosté tichosti se koncem února do módního domu Calvin Klein přidal nový designer, Willy Chavarria.

Celý článek

Značka Valentino se omluvila za svou kampaň, která urazila tradiční japonskou šerpu na kimono

Italský módní dům se omluvil poté, co zveřejnil kampaň v hlavní roli s modelkou Mitsuki Kimurou, známou jako Kōki. Na kampaň se strhla kritika z japonských platforem sociálních médií.

Celý článek

Námořnický styl podle princezny Diany

Princezna Diana je světová módní ikona. A tenhle titul jí už nikdo neodpáře. I dnes můžeme čerpat z jejího šatníku. Přichází totiž jaro a s ním i trend námořnických outfitů. Tipy přímo od Lady D jsou tu pro vás!

Celý článek

Hongkong trpí uzavřením obchodů luxusních značek

Hongkong trpí prudkým poklesem ekonomiky. Svůj podíl nese i uzavření obchodů luxusních značek, které často využívají Hongkong jako vstupenku na asijské trhy. Situace začíná být pro spoustu obchodů kritická.

Celý článek