dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Čtyři podivné a inovativní fény na vlasy

Přidat na Seznam.cz
Říkáte si, že fén je prostě jenom fén? Pak vás tento článek překvapí. Prozkoumejte s námi řadu nástrojů na chytřejší a jednodušší vysoušení vlasů.

Někdy bychom si přáli, aby byly fény na vlasy ještě rychlejší, výkonnější, ne tak horké, ne tak velké a vůbec, aby svou funkci splnily v cuku letu. Na druhou stranu si asi jen málo kdo z nás uvědomuje, jakou službu nám ve skutečnosti prokazují.

Fén na vlasy nám slouží už téměř jedno století. První ruční vysoušeč vlasů pro domácnost byl vyroben v roce 1920. A za svou životnost ušel dlouhou cestu. Dnes jsou fény podstatně rychlejší, lehčí a tišší než kdy předtím. Jsou také mnohem přizpůsobivější, dokážou zohlednit jakýkoliv typ vlasů, textury a zprostředkují vám požadovaný výsledek. A přesto, že ušly takovou cestu, požadavky na fény z technického hlediska jsou stále větší. Pojďme se podívat, které čtyři fény hrají momentálně prim.

Aria Mini Unicorn Dryer

Velmi roztomilý cestovní fén na vlasy. Jednak je kvalitním iontovým vysoušečem vlasů a jednak si ho bude chtít zaručeně každá žena zabalit s sebou na cesty, ať už pojede na chalupu nebo k moři. Je dobře skladovatelný, s krásným designem a vhodný zejména pro suché a jemné vlasy, díky svému mini difuzéru. 1200 wattů, nastavitelná teplota a dvojité napětí. No, neberte ho! Jeho cena je téměř 70 dolarů, ale za zvážení to stojí…

Varis Creative Energy fén na vlasy

Fén poháněný krystaly není dnes už žádné scifi. Varis Creative Energy je vlastně již druhou verzí. Hydrogenní krystaly slouží skutečně k hydrataci, jak už z názvu vypovídá a dále ke kondicionování vlasů. „Může to znít neskutečně, ale cokoliv, co má tuto krystalickou technologii určitě dopřává úplně jiný pocit z vlasů,“ řekl Matt Fugate, kadřeník z New Yorku. „Tato věcička rozptýlí vlhkost ve vlasech. Mnoho fénů vodu z vlasů vyfouká až spálí, což může být dost škodlivé, zatímco tento fén manipuluje s molekulami vody a šíří vlhkost uvnitř.“ Nejspíš díky tomu, že Fugate pracuje s fény celé dny, dokáže posoudit jejich rozdíly. Rozdíl je však i v ceně, ta se pohybuje kolem 250 dolarů, tedy asi pět a půl tisíce korun.

Revlon Salon 360 AC Styler

Jakoby někdo hubici fénu rozřízl vejpůl. Ale právě o to jde. Tento malý pomocník dokáže velké zázraky. Vertikální sušení vlasů vede k hladšímu a rychlejšímu výsledku. Polovina času sušení už je slibné lákadlo, proč si tohohle pomocníka pořídit domů. Revlon Salon je fén, který díky svému atypickému průřezu umožňuje sušení vlasů z přední a zadní části a díky tomu vše probíhá rychleji, než jsme zvyklí. Zejména tento výkon ocení ženy s dlouhými vlasy. „Doporučuji tento fén také ženám s kudrnatými vlasy a doporučuji jej použít jako difuzér. Nastavte jej na  nízkou spotřebu a používejte hroty směřující nahoru, aby držely ve vlasech, což zajistí, aby to nenarušilo kudrliny,“ řekl Fugate. Cena je 60 dolarů.

BaBylissPRO Rapido

A jsme u Ferrari fénu na vlasy. Nebo možná u trošku sci-fi fénu. Každopádně je to Pan fén, který má šikovný černý design, je lehký a neuvěřitelně tichý. „Vytváří vlastní jedinečný zvuk, který se liší od všech fénů, které jsem kdy použil,“ řekl Fugate. „Fén má tlačítko turbo, které otáčí proudění vzduchu, takže můžete snadno určit, kam bude směřovat. Velmi pěkně se drží v ruce a je ergonomicky ideální, takže je jeho použití pohodlné.“ 190 dolarů je sice na jeden fén poměrně hodně, avšak pokud jej využíváte opravdu hodně, pak je nejvyšší čas napsat Ježíškovi…

dermstore.com, revlon.com

Přidat na Seznam.cz
VLASY A ÚČESY FÉN NA VLASY FÉN VYSOUŠEČ VLASŮ

Související články

Připravte své vlasy na podzimní radovánky

Vrátily jste se z letní dovolené, kde jste poctivě odpočívaly a své vlasy jen tak nechaly existovat, bez speciální péče navzdory slunci, mořské nebo chlorované vodě? Pak je ten správný čas jim dopřát zaslouženou péči.

Celý článek

Petra Měchurová radí jak na to, aby si i vaše vlasy užily léto 

Horko, slunce, mořská sůl nebo chlorovaná voda – to vše jsou faktory, které na naše vlasy rozhodně nepůsobí blahodárně. A právě proto bychom o ně měly obzvláště v letních měsících dobře pečovat. Jak docílit toho, abychom na podzim nemusely zničené vlasy radikálně stříhat a nejen to, jsme se ptali přední české kadeřnice Petry Měchurové. 

Celý článek

Barvíte si vlasy doma, ale není to jako ze salonu?

Trend barvení vlasů doma bez profesionální péče stoupá, k čemuž pandemie jen přispěla. Nedostatečná kvalita a především nešetrnost barev z drogerie vedla kadeřníka Libora Smrže k představení nové kolekce profesionálních barev na vlasy pro barvení v pohodlí domova.

Celý článek

Petra Měchurová se svým týmem představuje pánskou kolekci s názvem MATURE

I pánové mají své vlasové kolekce, důkazem toho je MATURE kolekce salónu Petry Měchurové, na kterém se podílel celý její tým. Co je aktuálně pro pány ve střizích a účesech trendy?

Celý článek

Svatební kolekce účesů Petry Měchurové „SAY YES“ je unikátní pro každou ženu

Něžná nebo divoká? Tradiční nebo éterická? Petra Měchurová připravila novou kolekci svatebních účesů, která potěší každou ženu.

Celý článek

Skvělé produkty od značky Rowenta, které musíte mít

Sháníte žehličku na vlasy, která vám dokonale vyžehlí hřívu nebo vysoušeč vlasů, ze kterého vás nebudou bolet ruce? Nezapomínejte ani na svou pleť, máme pro vás recenzi na čistící kartáč nebo masážní přístroj. Tyhle produkty prostě musíte mít!

Celý článek

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

Petra Měchurová slaví 20 let od založení svého salonu novou kolekcí TO BE

Svůj salon otevřela v roce 2001. Nadšení pro kadeřnické řemeslo ji neopouští ani po dvaceti letech. Téma mezilidských vztahů odráží její nová kolekce s názvem TO BE.

Celý článek