dnes je 08.03.2021 a svátek má Gabriela

Czech design week přináší důraz na opravdovost

Přidat na Seznam.cz
Právě odstartoval čtvrtý ročník nezávislé designové scény a vy byste u toho neměli chybět.

Je to širší koncept kvalitního českého i zahraničního designu, který je smyslem a prvotní myšlenkou celé události. Na této akci najdete spoustu umělců z řad studentů, ale i profesionálů, různých firem, jednotlivců i uměleckých studií. 

Na Czech design week se nedostane každý. Výběr je specifikován přísně a přednost má individuální a osobní přístup umělců. „Chceme dát umělcům možnost přiblížit veřejnosti své nápady a příběhy, které za produkty stojí. Chceme ukázat, že design není jen drahé zboží do bytu,“ říká autor události Lukáš Pipek na svých stránkách. „Podporujeme tuzemskou výrobu a kreativní tvorbu. Jsme přesvědčeni, že právě malá nezávislá studia i jednotliví kreativci dokážou obstát v mezinárodním měřítku.“

Mezi kurátory tohoto ročníku najdeme mimo jiné Ivu Nesvadbovou, Václava Dejčmara či designéra Vladimíra Staňka. Akce trvá až do 3.12. 2017 a navštívit ji můžete na adrese Hybernská 4 v Praze.

Festival plný výstav, přednášek a diskuzí nabízí více než 150 tvůrců od nás i ze zahraničí. Z českých designérů se můžete těšit například na Adama Turečka, Martina Tvarůžka, Pavla Kopřivu juniora, Barboru Gažovou, Cyrila Dunděru, Dominiku Petrtýlovou, Evu Mafkovou, Lukáše Krnáče nebo Vladimíra Staňka. Svou práci představí také světově uznávání zahraniční hosté jako Sebastian Pietkiewitz, Alis Merhaut, Chris Watson Tesselation art, Steven Bello nebo Fernando Echeveria.

Mimo jiné budete mít příležitost vidět také práce talentovaných studentů předního českého skláře Jaroslava Bejvla, Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, uměleckořemeslné a oděvní školy v Liberci nebo Fakulty designu a umění Ladislava Sutnara ZČU v Plzni. „O netradiční tematické instalace se postarají přední české značky jako Prim, Preciosa nebo Koh-i-noor nebo Tatra, které tak připomenou 99leté výročí vzniku československého státu.“

czdw.cz

 

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI CZECH DESIGN WEEK LUKÁŠ PIPEK VLADIMÍR STANĚK VÁCLAV DEJČMAR ADAM TUREČEK

Související články

Skutečnost, že Aliku dnes řídí naše dcery, považuji za svůj největší osobní úspěch v podnikání, říká česká královna oříšků a milovnice koní Jana Kremlová

Znáte oříšky od Aliky? Tuto úspěšnou rodinnou firmu založila Jana Kremlová se svým manželem v roce 1992. Jaká byla cesta k prostějovským pražírnám a co pro ni znamená osobní úspěch, vám přinášíme v dalším exkluzivním rozhovoru, tentokrát s Janou Kremlovou, zakladatelkou společnosti Alika.

Celý článek

Úspěch je mix dřiny, štěstí a poučení se z předchozích chyb, říká průkopnice české kosmetiky Eva Štěpánková

Eva Štěpánková si ve svém životě zažila mnohé. I přes všechny překážky však dokázala od základů vybudovat úspěšnou firmu Ryor, která by mohla v odvětví přírodní kosmetiky konkurovat i zahraničí.

Celý článek

10 nejdražších kostýmů v historii filmů a seriálů

Kostýmy jsou esenciální součástí každého filmu, seriálů i dalších uměleckých představení. Připravili jsme pro vás žebříček těch nejdražších filmových a seriálových šatníků v historii.

Celý článek

Jana Zielinski: Každá doba má svou výzvu, když budeme otevření a inovativní, tak to zvládneme

Jméno Jany Zielinski je spojené se světovým designem. I díky ní mohou Češi rok co rok zhlédnout ikony světového i tuzemského designu na festivalu Designblok s mezinárodním renomé.

Celý článek

České osobnosti pod ledem! Otužování hýbe Českou republikou. Které známé tváře praktikují ledovou koupel?

Otužování v posledních týdnech skloňujeme ve všech možných pádech, alespoň tak vypadá čas trávený v zimních měsících v Česku. A je jedno, jestli máte za domem rybník, na zahradě barel s vodou nebo se vyběhnete vyválet ve sněhu. Podívejte se, jak na to jdou známé osobnosti.

Celý článek

Nordický vzor: počátky módní senzace a drahého luxusu

Nordické svetry jsou populární, ale drahou záležitostí letošní zimy. Skandinávský design je unikátní nejen svým vzhledem, ale také historií. Pojďte se s námi vydat na cestu po skandinávských zemích po stopách nordického designu.

Celý článek

Billie Eilish natočila dokument o svém životě

Mladá umělkyně dala nedávno vědět o svém prvním traileru jejího dokumentu. Snímek Billie Eilish pod názvem The World’s A Little Blurry brzy spatříte na svých obrazovkách. Těšíte se na něj?

Celý článek

Inaugurace prezidenta Bidena byla přehlídkou radosti a dokonalých outfitů

Po volbách ve Spojených státech a hlavně dramatických událostech, které je následovaly, se Washington dne 20. 1. 2021 znova nadechl a slavnostní inaugurace přinesla naděj na radostnější zítřky. Nově zvolený prezident Joe Biden byl doprovázen nejen svou krásnou ženou Jill, ale hlavně Kamalou Harris, první ženou na postu viceprezidentky. 

Celý článek