dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Další stylový design barových židlí

Přidat na Seznam.cz
Tentokrát se zaměříme na elegantní barové židle. Součástí moderních bytů, kde kuchyň je propojená s jídelnou a obývacím prostorem, jsou i barové pulty s různým počtem barových židlí. Kolik jich bude, to záleží hlavně na délce barového pultu, ale nejméně by měly být dvě.

Barový pult, jak se mylně mnohdy domníváme, nemusí být jen pro velkoplošné byty, ale může být umístěn i v malých prostorech, protože vám vlastně může nahradit jídelní stůl a tím ušetříte spoustu místa.

Jak vybrat správnou barovou židli
Při výběru musíme zohlednit velikost barového pultu. Jestliže je barový pult spíše vysoký, musíme myslet i na odpočívadlo pro nohy, protože budeme kupovat i vyšší barové židličky. Sedák židle by měl být asi o dvacet centimetrů níž, než je deska barového pultu. Všechny židle u barového pultu by měly být umístěny tak, abychom je nemuseli stále posunovat. To znamená, že vysoké nohy by neměly bránit jak v nasedání tak i sesedání a měly by být od pultu v dostatečné vzdálenosti. Rovněž nám židle nesmí překážet v prostoru v procházení kolem nich.

Pohodlí především
Barové židle nejsou určeny k dlouhodobému vysedávání, např. při slavnostní večeři nebo obědě. Ale i tak by měly být maximálně pohodlné. Proto věnujeme sedáku židle velkou pozornost. Měl by být každopádně dostatečně široký a ani tvrdý ani měkký. Pokud zvolíme židle z tvrzené umělé hmoty, měly by být sedáky dokonale vytvarované. Jinak mohou být z kvalitní kůže či koženky. Další vlastností barových židlí je jejich lehkost a stabilita.

Design
V podstatě může být podobný designu židlí u jídelního stolu, ale ani toto není pravidlo. Mladé domácnosti volí spíš barové židle naprosto odlišné od těch jídelních. Konstrukce může být kovová i dřevěná a sedáky z koženky, kůže, dřeva i plastu. Velmi moderní jsou dnes i různě mořené přeližky nebo bambus a nápadně barevné plasty. Některé barové židle jsou vybaveny područkami, mají posuvné sedáky na hydraulické noze, jiné jsou třeba otočné. Než-li si barové židle koupíte, vyplatí se na nich v obchodě chvíli posedět. Pokud se vám na ni špatně nastupuje, při sezení sebou šijete, zdá se vám vratká, přejděte vybrat jinou. Než se rozhodnete židle koupit, dopřejte si čas na zvážení a řádné vyzkoušení.

 

Zdroj fotogarfií: Coat-stands.me.uk, Global-b2b-network.com, Sawitfirst.co.uk

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA ŽIDLE BAROVÉ ŽIDLE DESING KŮŽE DŘEVO BAROVÝ PULT PLAST STYL

Související články

Ta pravá investice ve vašem šatníku

Investice do klasických kousků, které vydrží ve vašem šatníku po dlouhá léta se vždy vyplatí. Díky kvalitě a nadčasovosti vám budou sloužit téměř do roztrhání. O které luxusní kousky se jedná?

Celý článek

Jaké jsou módní trendy pro nový rok 2022

Fashion trendy na letošní módní sezónu jsou už známé. Jaké barvy, materiály a styly budou v kurzu? A na co se můžete těšit v tomto roce? To a mnohem více se dozvíte v dnešním článku.

Celý článek

Značka Chatty představuje novou kolekci New Season, která hraje barvami

Návrhářská dvojice Anna Tušková a Radka Sirková uvádějí téma své poslední kolekce, kterým se tentokrát stala práce švédské módní ilustrátorky Liselotte Watkins. 

Celý článek

Řekněte to hrnkem. Kolekce Statement vás pobaví každý den

Sada hrnků s názvem Statement od německé porcelánky Villeroy & Boch přistupuje k životu s nadhledem a hravostí.

Celý článek

Veganská kůže aneb další krok k udržitelnosti

Možná jste se už s pojmem veganská kůže setkali, možná je pro vás úplnou novinkou. Nebudeme si povídat o levné kožence z PVC nebo o čemkoliv, co by neobstálo v udržitelném šatníku. Řeč bude o materiálu, kvůli kterému neumírají žádná zvířata, má skvělé vlastnosti a je stále oblíbenější nejen mezi ekologickými aktivisty.

Celý článek

Každý během života mění své názory, ale i módní trendy, proč tomu tak je?

Móda i názory se během života mění. Člověk se vyvíjí, a tak i jeho vkus a priority s ním. Móda se střídá v našem životě možná více než si uvědomujeme. Začíná to v dětství a končí stářím.

Celý článek

Nejfotogeničtější módní trendy

Instagramové trendy dokážou být velkou vášní, a tak se nám ženám občas stává, že si koupíme nějaký kousek jen proto, že bude vypadat skvěle na fotkách. 

Celý článek

Svetry, které budete chtít nosit pořád

S letními kousky se pomalu ale jistě loučíme. Tedy některé nám poslouží i během podzimních měsíců, třeba právě v kombinaci se svetrem. A že není svetr jako svetr, se můžete přesvědčit v dnešním článku. Vybrali jsme totiž pro vás několik z nich, které budou letošní zimu hrát prim.

Celý článek