dnes je 18.05.2022 a svátek má Nataša

Dámské peněženky – jaký materiál vybrat?

Přidat na Seznam.cz
Jednou z prvních věcí, které musíte při nákupu nové dámské peněženky zvážit, je materiál, ze kterého chcete, aby byla vyrobena. Často opomíjená úvaha by vás mohla překvapit škálou materiálů dostupných na dnešním trhu.

Od tradiční kůže, která se v kožedělném průmyslu používá již po tisíciletí, až po moderní materiály, jako je například netkaná textilie Tyvek, dřevo nebo kov. V neposlední řadě je třeba zmínit i širokou škálu recyklovaných materiálů, které jsou stále více trendy jako například peněženky z použitých transparentů nebo i plachet kamionů.

Jaký typ peněženky si vybrat?

Existují tři hlavní typy peněženek. První je malá, známá také jako minimalistická peněženka, která se v poslední době stala trendem, protože naše potřeba nosit fyzickou hotovost se snížila, díky možnosti platit bezkontaktně a našimi telefony. Takže pokud zjistíte, že nosíte pouze pár karet a zřídka kdy hotovost, pak je minimalistická peněženka právě pro vás. Tato volba je skvělá kvůli své kompaktnosti, která umožňuje elegantnější a atraktivnější design s velkým výběrem netradičních a inovativních materiálů, které najdete například v sekci dámské peněženky na webových stránkách CCC.

Další typ peněženky, který můžete zvážit, má funkčnější design. Můžete vybírat od varianty s velkým počtem slotů pro karty až po typ s přihrádkou na mince. Problém funkčnější varianty peněženky spočívá v její velikosti, která nemusí být vždy praktická.

Třetí typ peněženky je založený na materiálu. Některé materiály omezují funkčnost, nebo dokonce i velikost peněženky. Z tohoto důvodu se pak některé materiály stávají více prvkem designovým než funkčním. Skvělým příkladem jsou například dřevo nebo kov.

Který materiál je pro mě nejlepší?

Typy a provedení peněženek nejsou tím jediným, na co byste měly při hledání té vaší myslet.

Nejžádanějším materiálem na trhu je klasická, ale vždy elegantní volba – kůže. Velká škála tvarů a designů s vynikajícími vlastnostmi tak činí kůži stále nejatraktivnější volbou. Vedle velkého výběru tvarů existuje také mnoho typů kůže, jež je pro výrobu používána, včetně hovězí kůže, lícové hovězí usně a koňské kůže. Svou hladkostí a poddajností, nebo naopak tvrdostí materiálu přináší kůže do výběru peněženek vždy osobitý design.

Přední módní značky nyní používají bavlnu a tkaninu k navrhování skvělých, osobitých peněženek, protože umožňují používat jakékoli variace barev a textur a vyjádřit tak různorodost osobnosti. Ačkoli bavlna stále není tak odolná jako kůže, je to skvělá volba pro svěží ležérní vzhled nejen pro sportovní odpoledne.

DÁMSKÉ PENĚŽENKY

Syntetický materiál je na trhu také velmi častý. Například u prodejce CCC najdete nepřeberné množství těchto peněženek. Polyester je skvělou náhradou kůže a tento materiál najdete u široké škály typů peněženek, od tradičního tvaru až po ty minimalistické. Syntetický materiál je také velmi flexibilní, protože může napodobovat vlastnosti bavlny i kůže. Navíc poskytuje nové možnosti z hlediska tvaru a funkčnosti dámské peněženky.

Je vaší volbou netradiční materiál?

V posledních letech se stal oblíbeným materiálem pro výrobu peněženek papír. Je to lehký materiál, takže ideální pro ty z vás, které toho nechtějí tolik nosit. Jeho výhody jsou v barvách, potiscích a designu, nevýhodou jsou technické vlastnosti, protože papír je náchylnější a méně odolný. Na zkvalitnění tohoto materiálu však firmy stále pracují. Pokud tedy chcete skutečně jedinečnou peněženku, pak by to mohl být materiál právě pro vás.

Ať už preferujete online nakupování nebo raději návštěvu kamenného obchodu, v široké nabídce peněženek na dnešním trhu jistě natrefíte na svého favorita.

 

 

Přidat na Seznam.cz
NÁKUPY A AOBCHOD CCC DÁMSKÁ PENĚŽENKA MATERIÁL

Související články

Pohodlí jako módní styl

Už dávno neplatí, že pro krásu se musí trpět, jak tomu bylo v dobách, kdy dámy nosily těsné korzety a pánové naškrobené límce. Nedávno jsme na vlastní kůži zjistili, že vlastně lze pracovat z domova v teplácích a také v nich narychlo vyběhnout do obchodu pro něco k snědku. Pohodlí se stalo požadovaným rysem novodobých módních kolekcí a také běžnou součástí našeho životního stylu.

Celý článek

VE ZNAMENÍ TEPLA, MÓDY A POHODLÍ: KAPSULOVÁ KOLEKCE CURLY SHEARLING OD JENNY FAIRY

Boty, kabelky a čepice s detaily z umělé kožešiny jsou součástí nejnovější kapsulové kolekce, která je nově v prodeji v CCC. Vysoké boty odkazují na sportovní styl après ski, kabelky a shopperky stejně dobře poslouží v lyžařském středisku i ve městě.

Celý článek

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

Věnujte ke Dni matek styl se značkou Wittchen

Radost z módy překračuje generace. A proto letos věnujte mamince ke Dni matek drobnost do jejího šatníku. Slaďte své kabelky, doplňte své outfity stejnými šátky a dejte světu elegantně najevo, že patříte k sobě.

 

Celý článek

Inspirace z New Yorku v podobě trendy obuvi na jaro/léto 2021 vás okouzlí

Značka Jenny Fairy se dostává na první místo v nabídce CCC. Nejnovější kolekce je souhrnem nejaktuálnějších trendů, bez kterých se letos neobejdete. Inspiraci čerpala v New Yorku - městě, které nikdy nespí a je Mekkou všech módních trendů.

Celý článek

Podzimní obuv pro dámy, pány elegány i celou rodinu

„Naším cílem je, aby se u nás každý zákazník dokázal ztotožnit s některou z našich exkluzivních značek. Nezáleží na věku, finančních možnostech ani vašem módním stylu, u nás si vybere každý,“ říká Veronika Sajdoková, marketingová manažerka CCC. Pojďte si také vybrat boty ideální pro letošní podzim.

Celý článek

Jsou ošklivé, a přesto je každý chce! Boty ošklivky jsou aktuálním trendem!

Můžete jim říkat různě, běžně je najdete pod názvy ugly shoes, ugly sneakers, chunky nebo dad sneakers, v češtině pak mají výraz „ošklivé tenisky“. Až do podzimu byste je neměli ztratit z očí.

Celý článek

Nový recyklovaný materiál by mohl snížit závislost na čisté bavlně

Narušit dávno zavedené standardy a zachránit přírodní zdroje pomocí nového materiálu vyrobeného z recyklovaných bavlněných oděvů je hlavním cílem švédské společnosti.

 

Celý článek