dnes je 29.10.2020 a svátek má Silvie

Dechberoucí přehlídka Jakuba Polanky na MBPFW

Přidat na Seznam.cz
Třetí den fashion weeku se smíchovská Gabriel Loci naplnila téměř k prasknutí. Svou kolekci předvedl talentovaný a renomovaný návrhář Jakub Polanka. A všem vyrazil dech.

foto credit: MBPFW

Už když se sálem rozezněly první tóny Cohenovy písně Happens To The Heart, všem divákům nedělní přehlídky bylo jasné, že uvidíme něco něžného, usebraného a tajemného zároveň. První modelky, které mezi lidi vstoupily, vypadaly jako múzy ze starých filmů. Ač jim Polanka připravil velice náročnou choreografii, na dívkách bylo znát, že se do jeho modelů zamilovaly a nesly se prostorem s takovou lehkostí a grácií, že na nich člověk mohl oči nechat. 

foto credit: MBPFW

Polankovy modely prokázaly, že vypadají skvěle nejen na fotkách, ale hlavně v pohybu. Jeho práce se střihem je více než precizní. Rozevláté siluety střídaly střídmé obtáhlé šaty s důrazem na linii, některé modely byly skvěle doplněny klobouky. Součástí modelů byly také rukavice, díky nimž se elegance dívek zvýšila několikanásobně.

foto credit: MBPFW

Sytá modrá barva v kombinaci s černou a několika odstíny šedé byla skvělou volbou. Materiály byly zvoleny též velice impozantně, jmenujme alespoň vlnu, která je oblíbená jak při šití pánských obleků, tak i dámských. Obecně se některé prvky pánské módy do Polankovy kolekce dostaly, ale ne aby ženskost, kterou je návrhář evidentně fascinovaný, potlačily, ale naopak zvýraznily.

foto credit: MBPFW

Zbývá jen konstatovat, že jsme viděli přehlídku světových rozměrů a teď už je jen na vás, abyste se do ní zamilovali stejně jako my.

Přidat na Seznam.cz
DÁMSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DOMÁCÍ TVOBRA MBPFW2020 JAKUB POLANKA

Související články

Nejlepší móda hipsterů

Každý jedinec má rád různé jídlo, má jiný vkus na hudbu a také odlišný styl oblékání. Pokud neznáte módu hipsterů, tak zaostřete na dnešní článek. Nejde už o žádný alternativní styl, jde spíše o volbu života a šetrné zacházení k přírodě.

Celý článek

Nejfotogeničtější módní trendy

Instagramové trendy dokážou být velkou vášní, a tak se nám ženám občas stává, že si koupíme nějaký kousek jen proto, že bude vypadat skvěle na fotkách. 

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Přechodové kabáty podle typů postavy: Který sedne vám?

Přichází překrásné období přechodových kabátků. A letos je opravdu z čeho vybírat. Vybere si i ta, které zrovna nevoní maxi styl, ze kterého čerpají aktuální módní trendy.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek

Nejnovější kolekce značky Dior odráží nový životní styl nakupujících

Maria Grazia Chiuri předvedla v rámci pařížského týdne módy kolekci domu Dior, která byla zaměřena na komfort a intimitu. Chiuri sbírkou zároveň oslavila kvalitní řemeslné zpracování.

Celý článek