dnes je 06.03.2021 a svátek má Miroslav

Delpozo přetváří oblečení v umění

Přidat na Seznam.cz
Umělecká smršť pro sezónu Podzim/Zima 2016-2017 v podání značky Delpozo nás uchvátila. Jestli Delpozo ještě neznáte, musíte to rychle napravit!

Značka Delpozo možná u nás tolik známá není, ale v zahraničí sklízí velký úspěch. Kořeny má sice v Madridu, nicméně svou novou kolekci pro Podzim/Zima 2015/2016 předváděl její kreativní ředitel Josep Font v New Yorku. A že se bylo na co dívat! Slovo Delpozo si pro příště raději zapamatujte.

 
 

Delpozo trochu rozbilo na Týdnu módy v New Yorku občas se vyskytující monotónnost. Člověk už zkrátka občas dobře ví, co od které značky očekávat, ale od Delpozo? To bylo čerstvým vánkem v seznamu prezentujících značek jak se svým názvem, tak i tvorbou.

 
 

Milujeme všechny ty triky, kterými se nás Josep Font snaží ve své nové kolekci oblafnout. Geometrie, 3D efekt, výrazné barvy, květiny a psychedelické vzory jsou přesně tím, co by člověk v podzimní a zimní kolekci nečekal. Ale všechno takhle dohromady to vypadá skvěle, hned bychom si pro jedny z šatů, z jejichž vzoru se až točí hlava, běžely do obchodu.

 

 

Kolekce je střihově určena pro chladnější měsíce, šaty a sukně tak můžete zahalit do teplých kabátů se širokými rukávy. A ani těm se nevyhýbají Josepovy snahy šokovat - střihem, vzorem nebo barvou. Umělecky jeho novou módní řadu hodnotíme na jedničku s hvězdičkou, tohle je zážitek i jen z fotografií!

 
 
Foto: style.com
Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DELPOZO ZAHRANIČNÍ TVORBA MADRID NEW YORK TÝDEN MÓDY PODZIM 2016 ZIMA 2016

Související články

To nejlepší z newyorského týdne módy: minimalismus i extravagance v podání světových značek

Newyorský týden módy je sice nějakou dobu za námi, ale i přesto není nikdy pozdě na to, ohlédnout se za těmi nejlepšími přehlídkami. Zaujal vás éterický Zimmermann nebo spíše minimalistický Jonathan Simkhai?

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Vaši podporu potřebuji nejen já, ale i ostatní české značky, říká česká návrhářka Lucie Marková

Zákazníci nenakupují, návrháři proto netvoří. Čeští designéři šijí jen roušky. Textilní průmysl v podstatě nic jiného neprodává. Pojďte to změnit tím, že uděláme radost sobě i jim.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Zuzana Machorková: Šijeme i nové modely z materiálů po babičce, udržitelnost je pro nás důležitá!

Prosadit se v malé vesničce 25 kilometrů severně od Brna není zrovna snadný úkol. Módní salon Zuzany Machorkové to však zvládá na jedničku i v této době.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek