dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Delpozo přetváří oblečení v umění

Přidat na Seznam.cz
Umělecká smršť pro sezónu Podzim/Zima 2016-2017 v podání značky Delpozo nás uchvátila. Jestli Delpozo ještě neznáte, musíte to rychle napravit!

Značka Delpozo možná u nás tolik známá není, ale v zahraničí sklízí velký úspěch. Kořeny má sice v Madridu, nicméně svou novou kolekci pro Podzim/Zima 2015/2016 předváděl její kreativní ředitel Josep Font v New Yorku. A že se bylo na co dívat! Slovo Delpozo si pro příště raději zapamatujte.

 
 

Delpozo trochu rozbilo na Týdnu módy v New Yorku občas se vyskytující monotónnost. Člověk už zkrátka občas dobře ví, co od které značky očekávat, ale od Delpozo? To bylo čerstvým vánkem v seznamu prezentujících značek jak se svým názvem, tak i tvorbou.

 
 

Milujeme všechny ty triky, kterými se nás Josep Font snaží ve své nové kolekci oblafnout. Geometrie, 3D efekt, výrazné barvy, květiny a psychedelické vzory jsou přesně tím, co by člověk v podzimní a zimní kolekci nečekal. Ale všechno takhle dohromady to vypadá skvěle, hned bychom si pro jedny z šatů, z jejichž vzoru se až točí hlava, běžely do obchodu.

 

 

Kolekce je střihově určena pro chladnější měsíce, šaty a sukně tak můžete zahalit do teplých kabátů se širokými rukávy. A ani těm se nevyhýbají Josepovy snahy šokovat - střihem, vzorem nebo barvou. Umělecky jeho novou módní řadu hodnotíme na jedničku s hvězdičkou, tohle je zážitek i jen z fotografií!

 
 
Foto: style.com
Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI DELPOZO ZAHRANIČNÍ TVORBA MADRID NEW YORK TÝDEN MÓDY PODZIM 2016 ZIMA 2016

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Variace možností ukazuje česká značka Petiteé v kolekci pro rok 2021

Kolekce, která tentokrát není zaměřena pouze na svatební šaty, zahrnuje i luxusní kousky na slavnostní příležitosti. Návrhářka Petra Pitelková se ohlíží i na životní prostředí, například metodou upcyclingu.

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Módní návrhář Miroslav Bárta: Doba covidová mi dala možnost poznat své hranice, své plány a cíle

I přes složitou situaci využívá český návrhář Miroslav Bárta aktuální chvíle k nové tvorbě. Jedním z hlavních projektů je spolupráce s Unicef a kostýmy pro baletní umělce. Hlavně se však nevzdává, bojuje za svůj obor a těší se, až budeme všichni plně zpět na scéně.

Celý článek