dnes je 05.04.2020 a svátek má Miroslava

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Přidat na Seznam.cz
Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Rose se pánskými konfekčními kolekcemi zabývá již od roku 2007. Je známá především netradičními prezentacemi svých kolekcí. Například v loňském roce seděla v rámci prezentace své jarní přehlídky na náměstí v Chalk Farm uprostřed módního publika, což doposud nebylo úplně zvykem.

Aktuální kolekci jsme mohli shlédnout v oficiální základní škole, obklopeni dětským uměním nebo například transparenty připomínající výročí ženského volebního hnutí.

„Tohle je škola, kam chodí moje dcera a je to místo opravdu optimistické. Chtěla jsem, aby to cítili i ostatní,“ řekla o volbě místa pro svou kolekci Martine Rose, jež svou myšlenku podtrhla sdělením, že základní školy jsou magickým místem a naše děti a mladí lidé jsou naší budoucností, do které bychom měli investovat.

Rose si ráda hraje s motty a slogany, které hojně najdeme v jejích kolekcích, výjimkou není ani ta aktuální. Rose nerozlišuje mezi tím, co je považováno za krásné, nebo ošklivé, inspiraci hledá i tam, kde jsou outsideři, jak sama zmínila.

Anglická návrhářka je také známá tím, že se nedrží přesné koncepce daného ročního období, ráda přesahuje z jednoho do druhého, a naopak. Její kolekce a jejich prezentace jsou skutečnou show.

Tato undergroundová kolekce je skutečným podpisem toho, že nic není nemožné, nic není vyloučeno s ničím a že i ženy mohou nosit ryze pánské kolekce. V rámci přehlídky jsme mohli shlédnout muže i ženy s extravagantně učesanými vlasy na bok, vysoké westernové boty, ornamenty potištěná saka, džíny s velkými kapsami, latexové kousky, kárované baloňáky i různorodé košile.

Martine Rose si vybudovala ve světě návrhářů vlivné jméno, a přesto zůstala ryze čistou osobností, matkou dvou dětí a návrhářkou milující svou práci. A vlastně o tom je i podzimní kolekce 2020.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA PÁNSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARTINE ROSE PODZIM 2020 MILAN FASHION WEEK

Související články

Kožené rukavice nebo kápě aneb největší podzimní trendy z přehlídkových mol

Je sice teprve jaro, ale návrháři před nedávnem představili své kolekce na podzim a zimu 2020/2021. Je tedy načase zrekapitulovat si, jaké módní trendy designéři nastolili. 

Celý článek

Módní inspirace: Denimová sukně v hlavní roli

Možná vás překvapí na kolik způsobů lze denimovou sukni nosit. Hodí se na formální denní schůzky, jako super street stylový kousek, ale také poslouží jako čistá elegance.

Celý článek

Jak se obléknout na video meeting

I když je situace u nás i ve světě velmi vážná, jsou chvíle, kdy musíme pracovat na plné obrátky, a dnes rozhodně více než kdy dříve pomocí videohovorů. Víte, jak se na takový online meeting obléknout? My jsme se zeptali osobní stylistky Alžběty Mátyásové.

Celý článek

Udržitelná móda: značky o kterých musíte vědět

Šatník bez viny díky zdánlivě malým detailům, které jsou ovšem velkými kroky pro svět. Udržitelnost již není pro spoustu značek cizím slovem. Vybrali jsme jich několik, pro které je toto téma zásadní. 

Celý článek

Jaro přichází a s ním krásné barvy a nové trendy

Co bude v hlavní roli nejvíce trendy a na co se můžete těšit tento rok? Výběr je opravdu velký. Začneme zlehka limetkovými barvami přes bílé kostýmky, retro až po zajímavé volánky.

Celý článek

Designérka šije korzety z historických gobelínů

Designérka Kirstin Mallison se rozhodla chytit celosvětového návratu retro korzetů do módy. Její design je speciální v tom, že k němu využívá inspiraci z opravdu dávné historie. Pro někoho trochu moc, pro někoho úžasný originál, a co na historické korzety řeknete vy?

Celý článek

JARNÍ KOLEKCE H&M CONSCIOUS EXCLUSIVE

Poetická krása a cirkulární inovace. Heslo jarní kolekce H&M Conscious Exclusive. Využití udržitelných procesů a inovativní výroby zabalených do nádherných materiálů a ženských střihů.

Celý článek

Jak koronavirus mění módní průmysl

Ještě před několika týdny bylo otevřené zákulisí několika módních přehlídek. Dnes, o pouhý měsíc později, nepředstavitelná věc. Koronavirus COVID-19 zastavil život téměř celého světa. Jaký dopad to má nyní na módní průmysl?

Celý článek