dnes je 28.02.2021 a svátek má Lumír

Designérka Martine Rose představila pánskou kolekci vhodnou i pro ženy

Přidat na Seznam.cz
Kolekce nenáročná na svou podstatu, upřímná a sebevědomá, takový podzim letošního roku přinesou aktuální modely londýnské návrhářky Martine Rose.

Rose se pánskými konfekčními kolekcemi zabývá již od roku 2007. Je známá především netradičními prezentacemi svých kolekcí. Například v loňském roce seděla v rámci prezentace své jarní přehlídky na náměstí v Chalk Farm uprostřed módního publika, což doposud nebylo úplně zvykem.

Aktuální kolekci jsme mohli shlédnout v oficiální základní škole, obklopeni dětským uměním nebo například transparenty připomínající výročí ženského volebního hnutí.

„Tohle je škola, kam chodí moje dcera a je to místo opravdu optimistické. Chtěla jsem, aby to cítili i ostatní,“ řekla o volbě místa pro svou kolekci Martine Rose, jež svou myšlenku podtrhla sdělením, že základní školy jsou magickým místem a naše děti a mladí lidé jsou naší budoucností, do které bychom měli investovat.

Rose si ráda hraje s motty a slogany, které hojně najdeme v jejích kolekcích, výjimkou není ani ta aktuální. Rose nerozlišuje mezi tím, co je považováno za krásné, nebo ošklivé, inspiraci hledá i tam, kde jsou outsideři, jak sama zmínila.

Anglická návrhářka je také známá tím, že se nedrží přesné koncepce daného ročního období, ráda přesahuje z jednoho do druhého, a naopak. Její kolekce a jejich prezentace jsou skutečnou show.

Tato undergroundová kolekce je skutečným podpisem toho, že nic není nemožné, nic není vyloučeno s ničím a že i ženy mohou nosit ryze pánské kolekce. V rámci přehlídky jsme mohli shlédnout muže i ženy s extravagantně učesanými vlasy na bok, vysoké westernové boty, ornamenty potištěná saka, džíny s velkými kapsami, latexové kousky, kárované baloňáky i různorodé košile.

Martine Rose si vybudovala ve světě návrhářů vlivné jméno, a přesto zůstala ryze čistou osobností, matkou dvou dětí a návrhářkou milující svou práci. A vlastně o tom je i podzimní kolekce 2020.

Přidat na Seznam.cz
MÓDA PÁNSKÁ MÓDA MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA MARTINE ROSE PODZIM 2020 MILAN FASHION WEEK

Související články

Česká značka CityZen přináší chytrá trika, která neušpiníte ani nepropotíte

Tyhle trička nadchnou každého praktického člověka. Pot na nich neuvidíte, neušpiníte je, nemačkají se a nemění barvu ani tvar, navíc snižují tělesný zápach.

Celý článek

Denisa Nová: Má nová kolekce je elegantní, vyrovnaná a klidná

Hledání vnitřního klidu, zejména v této době, našla česká návrhářka Denisa Nová ve své aktuální kolekci. S klidem asijského bojovníka se v chaosu pohybuje elegantně a s jistotou.

Celý článek

Připravuji rozličné projekty s lokálním, historickým, etickým i ekologickým přesahem, říká majitelka české značky LAHO

Česká oděvní značka LAHO nyní připravuje  snímky sametových modelů, které jsou nafoceny na známých českých ženách Natalii Debnárové, Karolíně Kopíncové a Lucii Van Koten.

Celý článek

Mystická Dior haute couture kolekce byla inspirovaná tarotovými kartami

Maria Grazia Chiuri se při vytváření nové kolekce inspirovala tarotovými kartami. Výsledkem je tajemná kolekce plná historických odkazů módního domu Dior.

Celý článek

Kolekce Number 5 české značky Talabaya je reakcí na dnešní komplikovanou dobu

Návrhářka Mirka Talavašková přináší novou kolekci, která je částečně zaměřena na sportovně elegantní vzhled, který perfektně využijeme v rámci home office.

Celý článek

Stručný průvodce mixováním vzorů podle stylistky Alžběty Mátyásové

Milujete vzory a nejraději je nadivoko mixujete? Naučte se kombinování vzorů od profesionální stylistky. I zdánlivý řád dodá vašemu outfitu potřebný šmrnc.

Celý článek

Haute Couture kolekce módního domu Fendi měla hvězdné obsazení

Novým kreativním ředitelem Fendi je jednačtyřicetiletý Kim Jones. Jarní a letní kolekce je tak jeho první, kterou v rámci couture kolekcí veřejnosti předvedl. 

Celý článek

TRACE COLLECTIVE JE ZÁŘNÝM PŘÍKLADEM LUXUSNÍ UDRŽITELNÉ MÓDY

Trace Collective je značka, která se do posledního detailu snaží být co nejvíc šetrná k přírodě, aniž by utrpěla estetická funkce oblečení.

Celý článek