dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Designérku Carolinu Herrera a podzim 2016 spojují moderní technologie

Přidat na Seznam.cz
I když na první pohled kolekce této návrhářky působí tak trošku étericky, nenechejte se zmást. Modely jsou nabité moderní technologií.

„Použila jsem novou technologii v rámci výšivek, které jsou použity napříč kolekcí,“ svěřila se Herrera, která svou první kolekci představila v roce 1980. „Tyto výšivku jsou tzv. plovoucí. Říkám jim 3D. Vždy jsem fascinována novou technologií, kterou v módě najdeme.“

Společně s těmito výšivkami květin a texturovanými vrstvami byly v kolekci vidět koktejlové šaty, kalhoty, kabáty, sukně a svetry. Hlavní slovo však měly právě společenské šaty.

„Tato kolekce je mým vnímáním krásy,“ vysvětluje Herrera. „Myslím si, že by ženy měly vypadat krásně a žensky v tom, co mají na sobě.“ Šaty této návrhářky jsou vskutku elegantní a krásné. Herrera umí vyzdvihnout ženskost a zprostředkovat tak požitek z toho, že v jejích šatech je každá žena silná a úžasná.

Jediné mínus za nás sklízí osvětlení přehlídky, kvůli čemuž je většina fotek ze začátku kolekce ve špatném světle. Nicméně to neubírá na kráse společenských rób.

vogue.com/fashion-shows

Přidat na Seznam.cz
CAROLINA HERRERA PODZIM 2016 FALL 2016 NEW YORK FASHION WEEK

Související články

Tom Ford vytvořil kolekci, která vás přinutí k úsměvu

Po Donatelle Versace se i Tom Ford rozhodl, že by módní kolekce neměly být tak vážné. I on proto svou novou jarní a letní sbírku 2021 ukázal v trochu jiném světle. Byla hravá, odvážná a hlavně barevná. 

Celý článek

Značka Zimmermann objevovala v nové kolekci kouzla australské přírody

Nicky Zimmermann vytvořila kolekci nazvanou Divoká botanika. V ní se snoubily florální i zvířecí motivy natištěné na romantických oděvech a oslavovaly tak bohatost australské přírody. 

Celý článek

JW Anderson na londýnském fashion weeku

V rámci London Fashion week se předvedla jedna ze stálic britského luxusního odívání, značka JW Anderson. Kolekce podzim/zima 2020 je naprosto úchvatná a moderní, pojďme se podívat na modely, které londýnské smetánce předváděla třeba i světoznámá modelka Kaia Gerber.

Celý článek

Záplava energie v nové kolekci Cynthie Rowley

Když do minimalistického prostředí přivezete barvy, rozmanité materiály a hravé potisky, nemůže takový nápad zůstat bez odezvy, potlesku a spokojených úsměvů.

Celý článek

New York fashion week a jeho street style

Jeden z nejvýznamnějších módních svátků, módní týden odehrávající se v New Yorku, je za námi. Inspiraci nemusíme hledat vždy jen na molech, ale i na návštěvnících této významné události. Pojďme se podívat na to, jak vypadaly v tomto čase ulice, kde se konaly nejlepší přehlídky světa.

Celý článek

Marc Jacobs předvedl na NYFW strhující taneční show

Marc Jacobs doslova elektrizoval celý New York svou novou podzimní kolekcí ready-to-wear 2020. Jeho show měla všechno, co si na přehlídce v týdnu módy můžete přát.

Celý článek

Prabal Gurung zabodoval luxusem a nadčasovostí

Prabal Gurung, kreativní ředitel a ikona newyorského módního průmyslu, se v nové kolekci snaží přenést módní prvky 70. let minulého století do současnosti. 

Celý článek

Kolekce Zimmermann byla inspirována věštbami, pověrami a kouzly

Nicky Zimmermann předvedla na newyorském týdnu módy pozitivní kolekci. Světlé odstíny barev, důraz na ženskost i hravé nášivky - to vše bylo možné shlédnout.

Celý článek