dnes je 03.10.2022 a svátek má Bohumil

Designová kolekce skla Moravských skláren Květná může ozvláštnit i design vašeho bytu

Přidat na Seznam.cz
Sklárny Květná hlásají na svých webových stránkách: „Navracíme slávu českému sklu!“. A jak se o to snaží? Mimo jiné tím, že reagují na vkus současnosti, která si žádá jednoduché a čisté linie a originální a přesto nekomplikované tvary. Posuďte sami, zda se jim to v jejich designové kolekci skla podařilo.

Krásné a zároveň užitečné
Tak právě takové je sklo z designové řady. Tvoří ji nejmodernější výrobky vytvořené podle návrhů současných špičkových designérů, studia Olgoj Chorchoj Michala Froňka, Mimolimitu Báry Škorpilové, Rony Plesla, Jiřího Šuhájka a mnoha dalších. Za skloubení funkčnosti a originality získali tvůrci jednoho produktu z kolekce, nápojového setu "Mr. Egg“ neboli "Pan Vajíčko“, v roce 2007 ocenění Design plus na veletrhu Ambiente ve Frankfurtu nad Mohanem. Nejen skvělý vzhled, ale i kvalita je zaručena, a to díky využití tradičních materiálů bez přísad olova a ruční práci.

Udělejte si radost
Nebo udělejte radost třeba i někomu jinému. Ať už máte rádi oblé tvary nebo raději hrany, určitě si vyberete. Vytáhlé, široké, buclaté, široké nahoře, široké dole, jednotlivé kusy z různých setů jsou zkrátka jako lidé. Jako by vám hranatá sklenice připomínala tvar obličeje vyhazovače z diskotéky nebo karafa tvořená třemi obručemi kypré tvary tetičky z Dolní Lhoty. Co mají všechny sety společné je, že každá jejich část je té druhé nesmírně podobná a přesto je jedinečná. Nepřipadá vám, že designéři skláren Květná vytvořili takovou malou skleněnou parodii na kdejakou lidskou rodinu?

Slavná historie českého skla
Historie českého skla sahá až do středověku a jeho tradice a kvalita v sobě nesou pro současné výrobce velký závazek. Odjakživa se naše sklo vyznačovalo nenapodobitelným řemeslným umem a odrážela se v něm fantazie předních výtvarníků. Má za sebou několik velice slavných etap od skla gotického, přes sklo barokní, sklo biedermeieru, sklo historismu, secesní sklo až po celé dvacáté století s určitým vyvrcholením po druhé světové válce. I v současnosti je sklo nedocenitelným materiálem, na který nedají výrobci ani spotřebitelé dopustit. Jeho používání i v budoucnu mu zaručují vlastnosti, jako jsou křehkost a zároveň pevnost, čirost, která přitahuje oči, ale dává vyniknout i obsahu či všestranná využitelnost.

 

Zdroj fotografií: Moravskesklarny.cz

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA MORAVSKÉ SKLÁRNY KVĚTNÁ SKLENICE SKLO ČESKÉ SKLO ŘEMESLO SECESNÍ SKLO BAROKNÍ SKLO VÝROBKY DESIGN KVALITA TRADICE

Související články

Rádi byste zapomněli na všechny strasti života a nechali vaše tělo řádně zrelaxovat?

V tom případě byste si měli pořídit houpací vak od české značky Hojdavak a dovolit si terapii houpáním. A pozor! Myslí se i na ty nejmenší.

Celý článek

Anntracit představuje šperky a doplňky inspirované okolním světem

Design, smysl pro detail i určitý chaos stojí za tvorbou Annemarie Havlíčkové, která postupně zhmotňuje svou lásku a představu k originálním šperkům a doplňkům. Barvy ručně vyráběných broží i náušnic budou jedny z těch, které vás osloví na první dobrou.

Celý článek

projekt TRADICE NA ŠTENDRU napříč Českou republikou i zahraničím

Kapslová kolekce oděvů sestavená na míru konkrétnímu prostoru je nový projekt značky Tradice, která chce svým zákazníkům přiblížit své střihy s možností koupit si je na jedinečném místě.

Celý článek

Bohéma otevírá kamenný obchod a galerii

Značka Bohéma, která vešla do povědomí stylovými tričky s českými motivy, otevírá  kamenný obchod a galerii.

Celý článek

Nechte své city zazářit se šperky Janja Prokić!

Krásné city, které chováte ke svým nejbližším, byste drobnými maličkostmi měli vyjadřovat každý den. Česká designérka Janja Prokić představuje novou kolekci šperků plnou lásky, elegance, ženskosti a něhy.

Celý článek

Trendy v interiérech v roce 2022

Trendem roku 2022 bude útulnost, pocit bezpečí a vděčnost. Tyto pocity se budou prolínat do barev, vzorů i materiálů. Neopomenutelným prvkem také budou přírodní materiály a udržitelnost.

Celý článek

Jak správně používat přírodní svíčky a získat od nich maximum

 Česká značka přírodních svíček Tvoje svíčka vyrábí své produkty ručně ze sójového vosku a s použitím pouze čistých éterických olejů. Její majitelé Katka a Ondra Becherovi si přejí, aby každá jejich svíčka sloužila co nejdéle a přinášela potěšení z vůní bez chemických složek.

Celý článek

Karty Podle sebe - balíček smysluplných otázek

Žijeme v přehlcené době informací a tak často není prostor pro rozhovory ať už s dětmi či partnerem nebo s rodiči. Jednoduše nám nezbývá energie. Mladá maminka Linda Martišková vymyslela geniální karty Podle sebe, které pomohou v nastartování hlubší konverzace.

Celý článek