dnes je 24.11.2020 a svátek má Emílie

Detail, symbol i celý příběh tvoří bílá barva, vzor a výšivka

Přidat na Seznam.cz
Mladá brněnská designérka oděvů i doplňků Eliška Judová tvořící pod značkou ELAJEDIOVA navrhuje výhradně to, co by nosila ona sama.      

Nemá vystudované přímo oděvní návrhářství a možná právě proto se nedrží svazujícich pravidel a nebojí se k módě přistupovat jinak, přemýšlet o ní a hrát si s ní. Zároveň ale dodržuje tradiční řemeslné postupy.

Kolekci pro jaro/léto 2014 nazvala GHIACCIO, což v italštině znamená námraza. Jejím prostřednictvím zachycuje pocit brzkého jarního rána, kdy se právě jinovatka výrazně podílí na vytváření obrazu celé krajiny.

Všechny modely jsou čistě bílé. Zdobí je jen výšivky připomínající právě útvary vzniklé námrazou, nebo průsvitné detaily, evokující zbytky ledových ploch mezi probouzející se jarní přírodou.

Místo přílišného podléhání trendům dala Eliška Judová alias ELAJEDIOVA i tentokrát přednost tradičnímu ručnímu zpracování a kvalitním materiálům. Použity byly např. bavlněný úplet, saténové plátno, šifon, tyl nebo vlna.

Vybrané modely koupíte i v pražském Czech Labels & Friends. Na internetovém popout.cz pak seženete veškeré doplňky. Největší radost sobě i designérce ale určitě uděláte, pokud si u ní necháte ušít oděv přímo na míru.

 

Foto: Vojtěch Veškrna
Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ELAJEDIOVA GHIACCIO JARO KOLEKCE TRADICE CZECH LABELS & FRIENDS POPOUT.CZ

Související články

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Zimní vrstvení a retro elegance v podání francouzské značky Celine

Druhá část zimní kampaně značky Celine v kolaboraci s modelkou Fran Summers byla odhalena. A znovu se jedná o něco, co bude chtít mít v šatníku každá žena. 

Celý článek

Martin Kohout vychází ze svého osobního stylu bez opory a základů módní školy

Nabírané rukávy, důraz na ženské boky a celkově detaily mladého návrháře Martina Kohouta baví. Ačkoliv nemá jasnou představu o tom, kde bude za deset let, rozhodně ví, co chce tvořit teď a tady.

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek

Hana Frisonsova: Nemám jasnou cílovku, spíše řeším, aby střihy slušely různým postavám a byly variabilní

HANA FRISONSOVA se vyznačuje nositelným oděvem, v nové kolekci pracuje s celoplošným potiskem a inspiruje se organickými tvary mimozemské krajiny. Na koho se soustředí a jaké má plány do budoucna, nám prozradila v dnešním rozhovoru.

Celý článek

Česká návrhářka Gábina Páralová poprvé vyměnila společenské oděvy za sportovnější styl a sklízí úspěch

Nová módní kolekce s názvem KEEP DRY české módní návrhářky Gábiny Páralové úplně poprvé zahrnuje volnočasový oděv, který je určitou odpovědí na dobu strávenou v „domácí izolaci“ během jarní koronavirové krize. Oceňované společenské modely, které na míru šije například Táně Dykové, nyní návrhářka vyměnila za pohodlnější verzi.

Celý článek

Balenciaga na pařížském týdnu módy: Pařba v Paříži v jarní kolekci 2021

Pařba v Paříži, i tak by se dala nazvat nová letní a jarní kolekce 2021 značky Balenciaga. Tu představil módní návrhář Demna Gvasalia pomocí unikátního filmu, který se opravdu odehrává v noční Paříži. Sluneční brýle a ďábelský podtext jsou už pouhou třešňičkou na francouzském dortu.

Celý článek

Giorgio Armani nechal přehlídku své nové kolekce vysílat v italské národní televizi v hlavním vysílacím čase

V časech pandemie to nemá módní průmysl lehké. Z milánského Fashion Weeku se odhlásila většina učinkujících, a i sami organizátoři se velmi obávali toho, jak to v Miláně bude nebo nebude probíhat. Giorgio Armani, italský národní poklad, se ale rozhodl přiblížit svým lidem.

Celý článek