dnes je 26.11.2022 a svátek má Artur

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to! 

Přidat na Seznam.cz
Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní.

Detoxikace je přirozený proces, kterým se z těla odbourávají toxiny a škodlivé látky. Pomáhá odstraňovat následky stresu, nevhodného stravování a nahromaděných toxinů.  Denně se tělo samo zbavuje toxinů, nicméně někdy je potřeba procesu samo očisty pomoci.

Na trhu je nespočet možností, jak detoxikovat své tělo. Známá slova jako detox, očista, a další jsou skloňována v mnoha reklamních kampaních. Jak se v záplavě tisíců druhů detoxu neztratit a vybrat si pro sebe takový, který Vám sedne na míru? 

Základem je zamyslet se nad svým aktuálním zdravotním stavem a životním stylem. Pokud jste profík na zdravou stravu a žijete aktivně, můžete sáhnout po programech na delší časové období. Pokud jste naopak začátečník, který se rozhodl dopřát si tzv. generální úklid, je lepší začít postupně. 

Při výběru správného detoxu je dále nutné dbát i na to, zda za celým procesem stojí poctivá příprava a rozmanité a kvalitní živiny, tak aby po dobu očisty našemu organismu nic nechybělo.

Detoxikace přitom nepomáhá jen po fyzické stránce, ale také po psychické stránce.  Odlehčí trávení, dobije energii, pročistí pleť a zároveň přispěje k lepšímu soustředění a celkové psychické pohodě. 

Oblíbený detox letošního léta najdete například v programu EASYDIET, jejich nabídka je nastavena jak pro zmiňované profíky a aktivně žijící lidi, tak pro ty, kteří se zdravým životním stylem teprve začínají. Programy EASYDIET očišťují tělo i mysl. Jsou nastaveny na tři, sedm a dvacet osm dní. Jedná se o kombinaci pevné stravy a detox džusů, což je absolutně ideální volba, jelikož nehladovíte a zároveň je proces očisty maximálně efektivní.

„Pokud chcete tělo zbavit nežádoucích látek, musíte změnit stravování a občas se pořádně pročistit. Vyzkoušejte náš DETOX START 3 DNY - výrazně tak odlehčíte vašemu trávicímu systému a nastartujete tímto proces hubnutí. Pokud vám bude program vyhovovat, doporučuji v očistě pokračovat v programech na sedm nebo dvacet osm dní. Efekty detoxu budou potom ješte výraznejší a trvalejší“ vysvětluje princip programů Petra Pitoňáková, zakladatelka EASYDIET.

S čím musíte u detoxikace počítat a co dodržovat?

Samozřejmostí je vynechání alkoholu a kávy. Petra také nedoporučuje se vážit - detox totiž ani nemá za úkol zbavit vás váhy, ale nejprve nastartovat organismus a pomoc mu vyčistit se. Změnu tak pocítite nejdříve na objemu. Pokud má být detoxikační plán na sto procent úspěšný, je dobré do denního plánu zařadit i pohyb, stačí procházky, které povzbudí dobrou náladu a podpoří lymfatický systém, který je jakýmsi kanálem odpadních látek našeho těla.

„Po skončení detoxu vám doporučujeme pokračovat v některém z našich stravovacích programů, abyste hned nesklouzli do "starých kolejí" a nesprávného životního stylu,“ dodává Petra Pitoňáková z EASYDIET.

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA DETOX EASYDIET ZDRAVÍ

Související články

Silná imunita díky jídlu. Co byste měli na podzim zařadit do jídelníčku? 

Podzimní mlhy a nevlídné počasí s deštěm a větrem nahrávají nejrůznějším virózám a nachlazení. Abyste neměli každý druhý týden rýmu a kašel, je nutné posílit imunitu, ale nemusíte hned běžet do lékárny, vystačíte si s tím, co máte doma v ledničce nebo ve spíži. Jaké potraviny skvěle posilují imunitu? 

Celý článek

Restart pro unavenou podzimní pleť

Také se poslední dobou cítíte unavené a zrcadlo vám vrací odraz ženy, která vypadá mnohem starší, než ukazuje její rodný list? Pak je nejvyšší čas dopřát vám i vaší pleti podzimní restart. Chcete přeci zářit na vánočních večírcích i u stromečku.

Celý článek

Víkendový workshop s WIM HOF METODOU

Sportoviště města Sušice pořádají v termínu od 25. do 27. listopadu 2022 víkendový workshop s certifikovaným instruktorem Wim Hof metody Filipem Zemanem.

Celý článek

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek

Jak dosáhnout work-life balance a proč je pro nás tak důležitý?

Každý den má 24 hodin a v ideálním světě bychom osm z nich měli strávit spánkem, osm volným časem a osm hodin v práci. Kdo však může říct, že toto rozdělení má a dodržuje?

Celý článek

Když pleť volá SOS, dopřejte jí, co potřebuje

Ztrácí vaše pleť objem, je ochablá, unavená a dehydratovaná? Začínají se na vaší tváři objevovat vrásky? Pak se z vaší pleti vytrácí kyselina hyaluronová a dochází tak ke ztrátě pevnosti a pružnosti pleti a k ochabnutí kontur obličeje.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Obličejová jóga je forma sebelásky, říká lektorka Andrea Doležalová

Když se řekne jóga, pravděpodobně si představíte základní ásánu, tedy tu zvláštní polohu, do které se jogíni rádi staví. My jsme se však dnes více zajímali o jógu obličejovou, která nám může dopřát opravdu výrazné omlazení a úbytek vrásek.

Celý článek