dnes je 23.05.2022 a svátek má Vladimír

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to! 

Přidat na Seznam.cz
Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní.

Detoxikace je přirozený proces, kterým se z těla odbourávají toxiny a škodlivé látky. Pomáhá odstraňovat následky stresu, nevhodného stravování a nahromaděných toxinů.  Denně se tělo samo zbavuje toxinů, nicméně někdy je potřeba procesu samo očisty pomoci.

Na trhu je nespočet možností, jak detoxikovat své tělo. Známá slova jako detox, očista, a další jsou skloňována v mnoha reklamních kampaních. Jak se v záplavě tisíců druhů detoxu neztratit a vybrat si pro sebe takový, který Vám sedne na míru? 

Základem je zamyslet se nad svým aktuálním zdravotním stavem a životním stylem. Pokud jste profík na zdravou stravu a žijete aktivně, můžete sáhnout po programech na delší časové období. Pokud jste naopak začátečník, který se rozhodl dopřát si tzv. generální úklid, je lepší začít postupně. 

Při výběru správného detoxu je dále nutné dbát i na to, zda za celým procesem stojí poctivá příprava a rozmanité a kvalitní živiny, tak aby po dobu očisty našemu organismu nic nechybělo.

Detoxikace přitom nepomáhá jen po fyzické stránce, ale také po psychické stránce.  Odlehčí trávení, dobije energii, pročistí pleť a zároveň přispěje k lepšímu soustředění a celkové psychické pohodě. 

Oblíbený detox letošního léta najdete například v programu EASYDIET, jejich nabídka je nastavena jak pro zmiňované profíky a aktivně žijící lidi, tak pro ty, kteří se zdravým životním stylem teprve začínají. Programy EASYDIET očišťují tělo i mysl. Jsou nastaveny na tři, sedm a dvacet osm dní. Jedná se o kombinaci pevné stravy a detox džusů, což je absolutně ideální volba, jelikož nehladovíte a zároveň je proces očisty maximálně efektivní.

„Pokud chcete tělo zbavit nežádoucích látek, musíte změnit stravování a občas se pořádně pročistit. Vyzkoušejte náš DETOX START 3 DNY - výrazně tak odlehčíte vašemu trávicímu systému a nastartujete tímto proces hubnutí. Pokud vám bude program vyhovovat, doporučuji v očistě pokračovat v programech na sedm nebo dvacet osm dní. Efekty detoxu budou potom ješte výraznejší a trvalejší“ vysvětluje princip programů Petra Pitoňáková, zakladatelka EASYDIET.

S čím musíte u detoxikace počítat a co dodržovat?

Samozřejmostí je vynechání alkoholu a kávy. Petra také nedoporučuje se vážit - detox totiž ani nemá za úkol zbavit vás váhy, ale nejprve nastartovat organismus a pomoc mu vyčistit se. Změnu tak pocítite nejdříve na objemu. Pokud má být detoxikační plán na sto procent úspěšný, je dobré do denního plánu zařadit i pohyb, stačí procházky, které povzbudí dobrou náladu a podpoří lymfatický systém, který je jakýmsi kanálem odpadních látek našeho těla.

„Po skončení detoxu vám doporučujeme pokračovat v některém z našich stravovacích programů, abyste hned nesklouzli do "starých kolejí" a nesprávného životního stylu,“ dodává Petra Pitoňáková z EASYDIET.

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÍ A KRÁSA DETOX EASYDIET ZDRAVÍ

Související články

Kolagen s kyselinou hyaluronovou a vitamínem C pro pevnou pleť, která neochabuje

Přírodní kosmetiku s CBD značky CANNOR máme v oblibě již delší čas. Kolagenový drink v podobě 100% přírodního doplňku stravy pro buněčnou výživu těla a hydrataci pokožky si zamilujete rozhodně i vy.

Celý článek

Domácí přírodní lékárnička je novinkou značky Cannor

Plzeňská značka 100% přírodní konopné kosmetiky Cannor přichází s novinkou do domácí lékárničky. Otestovali jsme ji za vás a tady jsou naše výsledky.

Celý článek

Péče o pleť pro muže: hýčkejte svou přednost

Péče o pleť je důležitá nejen pro ženy, ale v dnešní době se začínají angažovat v tomto odvětví i muži. Připravili jsme pro vás několik tipů, jak se starat o mužskou pleť a co jste o ní možná nevěděli.

Celý článek

5 účinných silových cviků pro ženy. Neboj se zvedat váhy!

I v dnešní době ženy stále bojují se názorem, že při zvedání vah se z nich stane svalovec. Opak je pravdou. Silový trénink rozvíjí převážně sílu, ale také tvaruje postavu, pomáhá při prevenci zranění a zlepšuje psychiku. Jaké jsou nejlepší cviky a na co je dobré při tréninku myslet?

Celý článek

Čistící kosmetika nejen pro dívky aneb jak začít správně čistit pleť

Jen čistá pleť je tím správným směrem k pleti krásné. Tedy alfa a omega v péči o pleť by mělo být čištění, a to bez rozdílu věku. Čím dříve, tím lépe!

Celý článek

Zjistěte se značkou Nobilis Tilia, jak aromaterapie působí při vnějším i vnitřním užití

Aromaterapie doslova znamená „léčba pomocí vůní“, ke které se využívá aromatických rostlin. Tyto léčivé rostliny se sbírají pro výrobu dokonalých éterických neboli esenciálních olejů, které působí na všechny smysly člověka.

Celý článek

Procitnutí sedmikrásky: Čištění, odlíčení a tonizace pleti biodynamickou značkou dieNikolai

Dokonale čistá, hydratovaná a ošetřená je pleť díky biodynamickému složení kosmetiky dieNikolai. Rakouská značka nabízí rovnou tři kroky k hloubkovému čištění pleti: řadu Procitnutí sedmikrásky, která odstraní jak makeup, tak veškeré nečistoty, pokožku optimálně zhydratuje, tonizuje a připraví na další ošetření. 

Celý článek

10 tipů, jak v novém roce konečně přejít na zdravější životní styl A vydržet u něj

Oblíbená běžecká dvojice Running2 Soňa Hrabec Kotulková a Michal Hrabec jsou na aktivní životní styl a zdravou stravu odborníci. Spojení s Globusem a oddělením Zdravý svět, který se pyšní nejširším sortimentem alternativních potravin, bylo tedy jasnou volbou. Nechte se inspirovat desaterem, které pro vás Running2 sepsali

Celý článek