dnes je 09.08.2022 a svátek má Roman

Dětský pokojíček jako vesmírný koráb

Přidat na Seznam.cz
Zařiďte dětem pokojíček ve stylu kosmické lodi a nekonečného vesmíru

Vesmírné lodi, neúnavní nepřátelé, nekončící roj meteoritů, rozzářené hvězdy, vesmírné příšery a obludy. Zkuste i vy zapátrat ve vzpomínkách a stát se na chvíli dětmi. Najednou se budete dívat na dětský pokoj vaší ratolesti úplně jinak. Má vaše dítě luxusní a úžasný pokoj a přesto tráví veškerý čas u vás v ložnici? Nedivte se mu, jeho doupě jste zařizovali svýma očima.

Vesmírný pokoj musí být dokonalý, proto nezapomeňte na žádný detail. Investovat do vytvoření takového dětského pokojíčku budete muset nejvíce času, představivosti a fantazie. Než začnete se zařizováním takového doupěte, udělejte si návrh, kterými se pak budete řídit a případně ho budete variabilně upravovat.

Barvy zdí
Zeď začněte malovat tmavě modrou barvou od stropu a směrem k podlaze ji stínujte do fialové barvy. Je-li malba již suchá, vaše práce tímto ještě nekončí. Na zdi v celém pokoji vymalujte planety sluneční soustavy, nepřátelské lodi, padající meteority a jednotlivé příšerky. Pochybujete-li o tom, zda to zvládnete, kupte si předlohy a šablony, které vám pomohou.

Koberec
Zapomeňte na nudný jednobarevný koberec. Nabídka dětských koberců je široká, takže vyberte takový, který vám bude připomínat vesmír. Ideálně by to měl být tmavě modrý, na kterém budou kolečka, hvězdy a kosmické příšerky.

Strop
Místo hvězd použijte na strop stará CD-čka. Veškeré světlo se bude odrážet a pokoj bude daleko více připomínat vesmír. Nebojte se, že byste museli lepidlem lepit staré disky. Nejprve na strop použijte hrubší látku, na kterou následně připevníte disky spojené kabely.

Kosmická loď
Každé dítě si rádo hraje a není nic jednoduššího než využít kosmickou loď jako úschovný box pro hračky. Seženete-li box podobný globusu, neváhejte a kupte ho. Modrou a stříbrnou barvou ho nabarvíte tak, aby splňoval požadavky vesmírných korábů.

Dveře
Na dveře přilepte speciální stříbrnou folii, abyste nepoškodili samotné dveře. Stříbrným sprejem takto upravené dveře přestříkejte. Úložné prostory Ideální budou úložné boxy, které budou ladit s celkovým vzhledem pokoje. Pokud však už takové boxy máte a neladí barevně, stačí opět použít stříbrnou folii a sprej.

Postel a nábytek
„Staré“ zařízení pokoje nevyhazujte, jen ho upravte, dozdobte, ozvláštněte.

 

Zdroj informací a obrázků: Bbc.co.uk

Přidat na Seznam.cz
DŮM A ZAHRADA DĚTSKÝ POKOJ POSTEL KOSMICKÁ LOĎ KOBEREC

Související články

Černá a bílá v interiéru – dokonalá kombinace pro 21. století

Minimalistický styl je v současné době velmi trendy. Ať už sáhnete po nábytku, kterého je poskrovnu nebo po minimalistických odstínech barev, budete in a módní. V našem článku se dozvíte, proč je kombinace nestárnoucí klasiky - černé a bílé, pro vás dokonalá a proč vsadit na tyto barvy, jestliže právě chystáte rekonstrukci vašeho domova nebo stěhování.

Celý článek

Vylepšete svou terasu či balkón pomocí stylových květináčů

Ať už máte verandu nebo balkón, určitě vám právě v těchto dnech krásně rozkvétá, plody pomalu zrají a vše se zelená. Co si kousek své zeleně vyšperkovat tím, že si pořídíte nový stylový květináč?

Celý článek

Designové vychytávky do dětských pokojíčků

Milujete designové kousky a neodpustíte si je ani u dětí v pokojíčku? Pak jste ve správný čas na správném místě.

Celý článek

Máte pocit, že máte úzký dům? Pak jste ještě neviděli tento

Toto mikro bydlení najdete v Tokiu, hrdě si za ním stojí architekt Takeshi Hosaka s manželkou a nazvali ho Love2 House.

Celý článek

V bývalém domě kouzelníka Houdini můžete strávit noc

Tohle kouzlo je skutečné. Noc strávená v domě legendárního kouzelníka Harryho Houdini nevyjde zrovna levně, zato bude určitě plná vzrušení.

Celý článek

Toužíte po originálním dětském pokojíčku přesně dle vašich představ?

Ráda byste svým dětem zařídila jedinečný pokojíček, který žádná jiná ratolest mít nebude? Pomůže vám k tomu designová metráž. 

Celý článek

Jak na praktické a designové dětské pokojíčky

Dětský pokoj můžete navrhnout tak, abyste podpořili hravou část vašeho dítěte, ale zároveň vyzdvihnout design, a to i v menších domácnostech.

Celý článek

Sestry Cara a Poppy Delevingne koupily dům v L. A.

Britské modelky a sestry Cara a Poppy se rozhodly více zaměřit na kariéru v Hollywoodu. Nejspíš proto za víceméně utajených obchodních řízeních koupily dům v Los Angeles.

Celý článek