dnes je 23.01.2022 a svátek má Zdeněk

Díky celoživotnímu soužití se psy jsem měla šanci pochopit zodpovědnost vůči zvířeti, říká úspěšná herečka a zpěvačka Hanka Holišová

Přidat na Seznam.cz
Zpěvačka a herečka Hana Holišová zažívá velmi úspěšné roky, nejenom na divadelní scéně, ale i v televizi. Nedávno se také objevila ve dvou projektech, které nadchnou všechny pejskaře.

herečka a zpěvačka Hanka Holišová pro Jedinečný kalendář 2022  / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

I Hanka totiž miluje psy. I když zrovna teď žádného psa nemá, se psy vyrůstala a v dospělosti ji její psí parťák doprovázel i v rámci pracovních cest na natáčení nebo po divadlech. V rozhovoru jsme se Hanky ptali nejenom na natáčení filmu o pejskovi Gumpovi z útulku, ale také o focení dobročinného kalendáře s krásnými československými vlčáky.

Zvířata Vás provází snad celým životem, jak to máte konkrétně se psy? Máte nějakého doma?

Téměř celý život jsem žila v domácnosti se psy a jejich povahy byly dost různé, takže to byla zajímavá škola. Taky jsem díky tomu měla šanci pochopit pocit zodpovědnosti vůči zvířeti. Že toužit po pejskovi a ukecat rodiče, aby ho pořídili je jedna věc, a pak se mu věnovat tak, jak potřebuje a často tomu muset podřídit svůj program, je věc druhá. Je potřeba to dobře zvážit a brát fakt zodpovědně, v čemž mě proškolil i můj Sancho, boxer, kterého jsem měla už ve své dospělosti 13 let. Byl to celkem dominantní kluk, takže jsme občas při venčení zažívali perné chvilky. A pak jsem ve svém životě měla štěstí na Deryla, což byl už dospělý kříženec setra, boxera a ridgebacka a já na vlastní oči viděla, jak obrovská může být láska a vazba mezi pánem a jeho psem. 

herečka a zpěvačka Hanka Holišová pro Jedinečný kalendář 2022 / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

Letos proběhla premiéra filmu Gump – pes, který naučil lidi žít a nyní jste k vidění mimo jiné v dobročinném kalendáři Psí šance na rok 2022. Je to tak, že Vás projekty se zvířaty oslovují o něco více?

Spíš je to vždy o konkrétním projektu a konkrétních lidech, pokud jsou tam sympatie a dává mi to osobně nějaký hlubší smysl, ráda podpořím.

Jaké bylo focení s československým vlčákem? Z fotek je cítit pohoda a upřímnost. 

Obecně vůči cizím psům cítím respekt a jsem ostražitější, ale focení bylo moc fajn, pejsci příjemně překvapili, je vidět, že mají štěstí a jsou v dobrých rukou, vládla naprostá pohoda.

herečka a zpěvačka Hana Holišová pro Jedinečný kalendář 2022 / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

Věříte rčení „Jaký pán, takový pes“? 

Stejně jako u lidí asi i každý pes má určité povahové rysy, se kterými se dá pohnout hůř, ale věřím, že je to vždy o přístupu. 

Máte své vysněné plemeno, které si jednou rozhodně pořídíte?

Nemám vysněné plemeno, mám sice slabost pro boxery a jsem spíš fandou středních a větších plemen, ale nějak věřím tomu, že pokud nějakého konkrétního jednoho pejska mám mít, nebo on mě, tak si k sobě jednou cestu najdeme.

herečka a zpěvačka Hana Holišová pro Jedinečný kalendář 2022 / foto Monika Čupová, se svolením Psí šance z.s.

 

Přidat na Seznam.cz
ROZHOVOR HANA HOLIŠOVÁ ZE SPOLEČNOSTI ČESKOSLOVENSKÝ VLČÁK PSÍ ŠANCE JEDINEČNÝ KALENDÁŘ GUMP

Související články

Kadeřnická ikona Petra Měchurová o Royal Albert Hall, australském Vogue i svých dalších snech

Je první ženou na světě, která vyhrála jedno z nejprestižnějších kadeřnických ocenění, spolupracovala mimo jiné i s australským Vogue a v Royal Albert Hall vytvářela účesy, aby pomohla dětem s leukémií.

Celý článek

NÁVRHÁŘKA JITKA KLETT ZÍSKALA ITALSKÉ OCENĚNÍ PREMIO EUROPEO ST. OSCAR DELLA MODA 2021

I když si na ocenění museli všichni nominovaní kvůli pandemii chvíli počkat, výsledek rozhodně stál za to. Florencie nedávno ožila při slavnostní příležitosti oficiálního ceremoniálu, kde byla oceněna i návrhářka Jitka Klett.

Celý článek

Iniciativou k odpovědnosti: kauza nucených prací Ujgurů v čínských továrnách volá po udržitelnosti a odpovědnosti módního průmyslu

Světem módy hýbe kauza nucených prací v čínských továrnách v provincii Sin-ťiang. Tato oblast je známá produkcí bavlny a tyto továrny byly donedávna významnými dodavateli předních módních značek.

Celý článek

Exkluzivní kolekce sako-plédů návrhářky Hany Hill vznikala pod rukama českých krejčových. Výsledek je precizní a nadchne všechny milovnice pohodlných sak

Změna v módním světě je za poslední dva roky více než citelná. Česká návrhářka Hana Hill na tom vidí svá pozitiva, a to proto, že se výroba vrací do Čech. Seznamte se s její novou kolekcí.

Celý článek

Luxusní auta Rolls Royce návrháře Karla Lagerfelda byla prodána za téměř 30 milionů korun, k mání bylo i oblečení a portréty

Zatímco se většina světa připravuje na Vánoce a příchod nového roku, módní svět žije největším prodejem osobního majetku velikána světového návrhářství Karla Lagerfelda. A my víme co, kde a za kolik!

Celý článek

ROZHOVOR S Beatou Hlavenkovou

Beata Hlavenková je světově uznávanou hudebnicí, zpěvačkou a skladatelkou. Byla oceněna mnoha prestižními hudebními cenami a je také autorkou hudby k novému filmu Zátopek.

Celý článek

Miss Lucie Šlégrová doslova září

Miss Lucie Šlégrová doslova září. A má své důvody. Se svým mužem Jiřím Šlégrem užívají předvánoční dny v novém domě, který stihli za tři čtvrtě roku z hrubé stavby předělat v zařízený domov.

Celý článek

Návrat do práce po mateřské je těžký, stát v tomto selhal, říká předsedkyně Národní rozpočtové rady Eva Zamrazilová

Eva Zamrazilová je předsedkyní Národní rozpočtové rady. Mimo to je však také schopnou manažerkou, milující matkou, módní fanynkou i celoživotním konzervativcem. Rozhovor s jednou z nejvlivnějších žen Česka vám přinášíme zde.

Celý článek