dnes je 25.01.2021 a svátek má Miloš

Dior Resort 2015: elegance, lehkost i hravost

Přidat na Seznam.cz
Představení nové kolekce Dior se tentokrát netradičně konalo v newyorském Brooklynu. Neopakovatelnou událost navštívila i spousta celebrit, např. Rihanna, Marion Cotillard, Maggie Gyllenhaal, Leelee Sobieski nebo  Allison Williams.

Z řad designérů nechyběli Christian Louboutin či Jack McCollough. Přehlídkové molo bylo stejně jako prostor pro diváky součástí zvýšeného podlaží, speciálně postaveného jen pro tuto akci.

Pokud jde o modely, vytříbenému stylu Rafa Simonse se nedá nic vytknout. Na celé kolekci oceníte nejen její kvalitu a moderní stylové střihy, ale také praktičnost, lehkost a pohodlí. Šaty s vrstevným horním dílem s grafickým potiskem v mnoha barvách a jednobarevnou sukní střídají jednoduché černé a bílé modely. Objevují se lehké průsvitné látky i hřejivá pletenina, výrazné barvy i neutrální tóny.

K prvku, který prostupuje celou kolekcí říká její autor Raf Simons: „Chtěl jsem vytvořit potisky, které nebudou působit příliš romanticky a byl jsem sám překvapen, jak syrově a umělecky některé z použitých šál vypadaly.“ Výsledný efekt je opravdu dokonalý.
 

Celkem bylo k vidění šedesát šest modelů symbolizujících počet let působení Diora na americkém trhu. Ani po tolika letech ale značka neztrácí originalitu, a tedy ani svoje zákazníky, těch naopak stále přibývá.

Zdroje obrázků: style.com, fash-n-chips.com

 

Přidat na Seznam.cz
MÓDNÍ PŘEHLÍDKY ZAHRANIČNÍ TVORBA CHRISTIAN LOUBOUTIN PŘEHLÍDKOVÉ MOLO MODA 2015 DIOR RESORT 2015 MODELY ROMANTICKÝ ORIGINALITA

Související články

Britský romantismus v nové pre-fall kolekci módního domu Alberta Ferretti

Z nové pre-fall kolekce módní návrhářky Alberty Ferretti přímo sálal britský venkovský romantismus. Ten byl podpořen zejména typicky ženskými detaily, večerními a zároveň denními modely a také zemitými odstíny.

Celý článek

Nová valentýnská kolekce značky Savage x Fenty v hlavní roli s Rihannou

Valentýn se blíží a zpěvačka Rihanna odtajnila se svým týmem novou lingerie kampaň s názvem Fenty x Valentyne's Day. Dominantní barvou spodního prádla byla samozřejmě červená ve všech svých podobách. 

Celý článek

Tod's Pre-fall 2021 aneb když se pragmatismus spojí s individualitou

Jak vypadá, když se spojí pragmatismus s individualitou? Kreativní ředitel Walter Chiapponi měl velmi jasnou představu, kterou v nové pre-fall kolekci značky Tod's na rok 2021 ukázal. 

Celý článek

Vzpomínka na Pierre Cardina a jeho nejlepší módní návrhy 60. a 70. let

Návrhář neuvěřitelného věku, milovník unisex vzhledu, vášnivý obchodník i zastánce konfekce, Pierre Cardin, před pár dny zemřel. Zavzpomínejme na jeho nejlepší módní tvorbu z šedesátých a sedmdesátých let.

Celý článek

Pre-fall kolekce Etro se nesla v bohémském sedmdesátkovém duchu

Kreativní ředitelka Veronica Etro navrhla luxusní kolekci oděvů určenou pro pobyt doma. Jednotlivé kousky jsou nápadité, protože se dají snadno kombinovat a jsou okořeněné nádechem klasického Etro haute-bohémského stylu. 

Celý článek

Chiuri předvedla optimistickou pre-fall kolekci Dior plnou hravých barev

Kreativní ředitelka Maria Grazia Chiuri vyměnila svou typickou zemitou paletu odstínů za hravější. Barvy sytě růžové, červené, zelené, blankytně modré nebo stříbrné dominovaly nové pre-fall kolekci 2021, stejně jako zvířecí potisky.

Celý článek

Kolaborace Fendi X Chaos přinesla technologickou kolekci s retro nádechem

Spolupráce módního domu Fendi a značky Chaos přinesla technologickou kolekci. Ta je luxusnější alternativou k běžným doplňkům, protože sem spadají například pozlacené kryty na mobil, pouzdra na chytré hodinky nebo různé přívěsky. 

Celý článek

Svatební kolekce Vivienne Westwood byla plná avantgardního krejčovství a luxusních látek

Vivienne Westwood se v nové svatební couture kolekci zaměřila na kvalitní řemeslné zpracování. Zároveň se inspirovala archivními střihy a přenesla je do nové, modernější a avantgardnější verze.  

Celý článek