dnes je 12.08.2022 a svátek má Klára

Disney objevuje mladé návrhářské talenty

Přidat na Seznam.cz
Není Disney jako Disney. Zatímco nejslavnější kreslené pohádky tvoří profesionálové v Disney Productions, hrané disneyovské pohádky můžete zhlédnout na Broadwayi. Právě zde dali šanci mladým návrhářským talentům, aby ukázali svou fantazii.

Ledové království i Malá mořská víla

Není lehké přetvořit kostýmy z kreslené podoby do té opravdové, tak aby měly šaty stejný wow efekt jak v kresleném filmu, tak na jevišti jednoho z největších divadel na světě. O to větší výzvou je pak vytváření kostýmů podle ikonické předlohy nejslavnějších kreslených pohádek na světě - pohádek Walta Disneyeho. Tomuto nelehkému úkolu ještě donedávna vládli v Institutu módní technologie, kde spolupracovali s Disney on Broadway, která přetváří kreslené pohádky do reálného světa, na divadelní jeviště. Při příležitosti 25 let Disneyho on Broadway vznikla unikátní spolupráce mezi FIT (Fashion Institute of Technology) s 10 vybranými studenty módního designu. Ti měli pod vedením Disney vytvořit návrhy unikátních kostýmů dle disneyovských pohádek. Konkrétně tedy od každého studenta byly požadovány dva návrhy pro 10 disneyovských hrdinek, mezi nimi například Nelu z Lvího krále, Elzu a její sestru z Ledového království nebo Jane z Tarzana.

Úspěch malého studenta designu

Výkresy pak budou vystaveny ve školách umění a designu, ba dokonce je možné, že některé budou vybrány, ušity a použity v některých představeních. Aktuální repertoár nejhranějších představení sestává především z repríz Lvího krále a Ledového království. I proto se studenti snažili být co nejkreativnější. Návrhy mohou být pro dětské velikosti, sportovní kolekce, či dokonce šaty jako plavky. Například jeden z návrhů dle pohádky Malá mořská víla, kde vystupuje mořská víla Ariel, vzešel ze spojení plesových šatů a plavek. Studenti, jejichž návrhy nakonec budou vybrány k realizaci, zažijí pravděpodobně vrchol své kariéry. Broadway je totiž jedním z nejnavštěvovanějších a nejznámějších divadel na světě. Za letošní sezónu jej navštívilo přes 15 milionů diváků.

WWD.com

Přidat na Seznam.cz
ZE SPOLEČNOSTI WALT DISNEY DISNEY BROADWAY KOSTÝMY POHÁDKY PRINCEZNA

Související články

Stylová Millie Bobby Brown je od své role Eleven ze seriálu Stranger Things k nepoznání. Jemná blondýnka miluje módu

Ve chvíli, kdy Eleven odloží Hopperovy flanelové košile a Mikovy džínsy, stává se z ní nejlépe oblékaná dívka v Hawkinsu. A když zrovna nehraje Eleven, je i Millie Bobby Brown jedním z nejstylovějších lidí v Hollywoodu.

Celý článek

Pánský oblek vypráví příběh, proto pozoruji harmonii obou snoubenců, říká Bětka Sutorý, stylistka a majitelka salónu Ceremoni

Bětka Sutorý je pánská stylistka. Její salón s pánskou módou můžete najít v Brně. Zavítaly sem i přední české celebrity jako Ladislav Špaček. Exkluzivní rozhovor o svatební sezóně najdete zde.

Celý článek

Jak svět miluje Jennifer Lopez

Tento měsíc zveřejnil Netflix unikátní dokument o zpěvačce Jennifer Lopez s názvem Poločas. Dokument odhalil mnohé, kromě zpěvaččiných začátků i její politické postoje nebo zákulisí oskarové nominace. V článku odhalíme její unikátní šatník.

Celý článek

Z rivalek nejlepší kamarádky. Kašáková a Buranská společně pomáhají dětem z dětských domovů

Modeling rozhodně není jenom o rivalitě, právě naopak. Modelky v rámci soutěže často potkají spřízněné duše, se kterými sdílí své koníčky i radosti. Ne jinak je tomu i Veroniky Kašákové a Nikoly Buranské.

Celý článek

Lidé mají k našemu pivu vztah, jsou to naši patrioti, usmívá se hlavní sládková pivovaru Zubr Nataša Rousková

Přinášíme vám exkluzivní letní rozhovor s "první dámou" pivovaru ZUBR. Nataša Rousková z pivovaru Zubr nám vyprávěla nejen o své práci, ale také o rodinném životě a o vztahu Čechů k pivovarnictví jako k národnímu pokladu. Na zdraví!

Celý článek
Festival Karlovy Vary

MOËT & CHANDON PŘIPÍJEL NA PROJEKT PATRON DĚTÍ V KARLOVÝCH VARECH

Známé osobnosti Mezinárodního filmového festivalu v Karlových Varech si letos připily s šampaňským Moët & Chandon na projekt Patron dětí. Při této příležitosti si mohly osobnosti festivalu užít zároveň koncert Emmy Smetany a Jordana Haje.

Celý článek

Bonbónky ze zahájení festivalu v Karlových Varech - dámské okénko

Mezinárodní filmový festival přinesl řadu skvělých filmů. Místo kultury jsme však pro vás exkluzivně připravili to nejlepší ze světa dámské módy, co se na festivalu objevilo.

Celý článek

Gucci našel svou hvězdu - nová kolekce je inspirována osobností Harryho Stylese

Spolupráce byla odhalena na týdnu módy v Miláně minulý týden. Gucci připravilo pro své příznivce kolekci inspirovanou 70. lety a stylem britského zpěváka Harryho Stylese.

Celý článek