dnes je 19.01.2022 a svátek má Doubravka

Dodržujete ranní a noční rutinu pro krásnou pleť?

Přidat na Seznam.cz
Není žádným tajemstvím, že pravidelná péče o vaši pleť přináší jasné benefity. Dodržujete ranní a noční rituály pro krásnou pleť? V dnešním článku se dozvíte vše, co potřebujete znát.

zdroj: pixabay.com

Je to jednoduché. Pokaždé, když se vzbudíte nebo jdete spát, je potřeba se o pleť dobře postarat. Kvalitní spánek působí blahodárně na vaši pokožku a má pozitivní vliv nejen na váš vzhled. Pokud je spánek přerušovaný nebo krátký, tak tělo tvoří méně melatoninu a pokožka pak vypadá suchá až povadlá. Spánek proto ovlivňuje naši krásu víc, než si myslíme. Stresový hormon kortizol, který se při nedostatečném spánku v těle tvoří, tak může způsobit nevzhledné tmavé kruhy pod očima a negativně ovlivňuje míru kolagenu v pokožce.

Není péče jako péče

Většina lidí si myslí, že rozdělení krémů na denní a noční je pouze marketingovým tahem. Avšak tajemství tkví v odlišném složení. Přes noc je ochranná bariéra pleti o něco menší, a proto pleť potřebuje více hydratace. Z toho důvodu jsou krémy a séra na noc hutnější konzistence. Žádný krém není kouzelný, proto je hlavní kvalitní spánek, který je prostě základem. Ale pokud se i tak chcete probudit do krásného rána, je potřeba udělat noční a ranní kosmetický rituál a každý z nich se trochu liší.

zdroj: pixabay.com

Noční rituál

Předtím, než se vám budou zdát krásné sny, je potřeba vyčistit a odlíčit vaši pleť. Pokud nosíte make-up, je nutné kůži očistit produktem, který odpovídá typu vaší pleti. Pokud se nelíčíte, tak pleť je potřeba vyčistit taky od nečistot, prachu a smogu z ovzduší. Použijte odličovač, peeling, masku nebo cokoliv, co vám vyhovuje. Čistící kartáč vám může skvěle posloužit nebo se můžete odlíčit i pomocí dětského mýdla, které nedráždí pokožku. Na závěr je dobré použít tonikum nebo micelární vodu. Následně na pleť nanesete sérum, krém nebo olej. Nezapomeňte produkt rozetřít i na krk a dekolt. K dokonalosti to dovedete krémem pod oči, ale pro citlivé pokožky to může být spíš na škodu.

zdroj: pixabay.com

Ranní rituál

Většina žen si myslí, že když pleť čistily večer, tak ráno už není třeba. Pleť přes noc ale pracuje a vyplavuje různé toxiny a pokud se vám pleť mastí, je potřeba ji znovu vyčistit. Jako první si pleť omyjete studenou vodou a navlhčíme pro lepší hydrataci a práci s pletí. Opět můžete použít odličovač nebo jemnou peelingovou masku. Po aplikaci znovu omyjete studenou vodou a na řadu přichází vaše ranní sérum, krém nebo i oční krém. Pokud používáte denní krém, tak nejlépe s SPF ochranou. Především pokud máte akné, žilky nebo pigmentové skvrny.

zdroj: pexels.com

Může se vám hodit i face roller a guasha, více se o těchto pomocnících dozvíte v tomto článku. Nezapomeňte ani na to, že peeling je vhodné používat jednou až dvakrát týdně a masku dle složení a doporučení. Myslete na svoji pleť, ať jí zbytečně neodíráte. Pokud se líčíte, tak používejte líčidla z kvalitních surovin.

 

 

Přidat na Seznam.cz
PÉČE O PLEŤ RANNÍ RITUÁLY NOČNÍ RUTINA ČIŠTĚNÍ PLETI

Související články

Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém by měl být nedílnou součástí pleťové rutiny. Pokud jste už někdy slyšeli, že ho lze jednoduše nahradit denním krémem nebo je to prostě jen zbytečnost a vyhozené peníze, dokážeme vám pravý opak.

Celý článek

5 novoročních předsevzetí pro vaši pleť

Každý rok si stanovujeme seznam různých předsevzetí, nebo alespoň slibů, které chceme následující rok dodržet. Těchto pět kroků prospěje vaší pleti, čímž zvýšíte kvalitu svého života.

Celý článek

Hedvábné povlečení chrání pleť i vlasy

Je pravda, že není nic lepšího, než si po dlouhém dni dopřát relaxační koupel, masku na vlasy a štědrou porci výživné peče pro vaši pokožku a poté vklouznout do čerstvě povlečené postele. Ale pozor! Bavlněné povlečení není vždy tím nejlepším řešením.

Celý článek

4 domácí pleťové masky pro regeneraci pleti v zimě

Výkyvy teplot, suchá pleť a popraskané rty. Zimní období doslova volá po kvalitní péči o pleť. Nezapomeňte se o svou pleť dobře starat i v chladných dnech. Jaké pleťové masky můžete vytvořit doma z jednoduchých surovin?

Celý článek

Máte suchou nebo dehydratovanou pleť?

Klíčovým problémem je to, že suchá i dehydratovaná pokožka mají tendenci mít podobné vlastnosti. Rozluštěte, co trápí vaši pleť a přizpůsobte tomu svou pleťovou rutinu. 

Celý článek

Co potřebuje zralá pleť? Seznamte se s novinkou značky Di Angelo Cosmetics

Už dávno si nemusíme lhát, protože všichni moc dobře víme, že nikdo z nás nemládne, bohužel. Ale zase už dávno není problém pleti pomoci a její stárnutí alespoň zpomalit.

Celý článek

5 největších extrémů nebo zázraků pro vaši pleť

Je libo maska z ptačího trusu, krém z kravské moči nebo další kosmetické výstřelky pro otrlé? V dnešním článku si můžete přečíst nevšední ingredience, které se do přípravků přimíchávají pod vidinou krásnější pleti.

Celý článek

Face roller a guasha pro krásnou pleť

Kdy jindy se rozmazlovat než právě přes vánoční svátky? Ženy určitě tyto produkty již koutkem oka zahlédly na sociálních sítích, ale v čem tkví jejich tajemství a jak fungují? Opravdu jde o malý zázrak pro vaši pleť?

Celý článek