dnes je 04.12.2022 a svátek má Barbora

Dokonalá dieta – Japonci už ví, jak na to

Přidat na Seznam.cz
 ,,Jez vše, co chceš, žaludek se s tím nějak popere.“

S dietami je to opravdu těžké, jsou spojené s jojo-efektem, takže co zhubneme, nabereme znovu. Každý jedinec a každé tělo je unikátní a potřebuje něco jiného. Dieta oddělené stravy, kterou vám poradila sousedka, nemusí na vás mít žádný efekt. Jisté ale je, že dieta musí být vyvážená a rozhodně by měla obsahovat všechny potřebné vitamíny a hlavně bílkoviny. Těstoviny, rýže, sója, mléko, kuřecí maso a zelenina jsou potraviny, které potřebné snižovače cholesterolu obsahují. Proto je rozhodně ze svých diet nevynechávejte.

S dietou by se to nemělo přehánět. Někdy je lepší řídit se slovy Jackieho Gleasona, který si rád z diet dělal legraci, podle něj byl ale druhý den diety jednodušší, protože právě ten druhý den jste si sní skončili. Neuváženou dietou je taková, ve které vynecháte maso nebo silně omezíte konzumaci zeleniny, ovoce, obilovin, brambor a další na sacharidy bohatých jídel. Nízkosacharidová dieta by mohla vážně poškodit vaše zdraví a zhubnutí nezaručí. Jednou z nejdrastičtějších metod je Atkinsonova dieta, ta totálně zakazuje zmíněné sacharidy a zakazuje určité potraviny a obsahuje mnoho ,,rad“, které vám v hubnutí pomohou.

Dříve se říkalo, že Francouzky netloustnou, v dnešní době by se ale tento výrok měl trochu pozměnit na Japonky netloustnout a ještě žijí déle. Tradiční japonské jídlo je ta nejlepší dieta, kterou můžete vyzkoušet. Japonci se od nás Evropanů nebo Američanů odlišují tím, že nenasednou do svého auta, ale raději se projdou, zajezdí na kole, zaběhají a pořádně zacvičí. Japonská kuchyně v sobě ukrývá několik tajemství. Nejdůležitějším je hara hachi bunme, jíst jen tolik, aby jste se zaplnili z 80 procent. Uznávají malé porce, proto je japonské nádobí tak malé a nenutí je nabírat si spoustu jídla. Jídlo dlouho vychutnávají a často prý jí očima. Už odmalička se ženy učí, jak správně naservírovat jídlo, aby bylo vyvážené a vypadalo dobře na talíři. Sedm složek japonského jídla jsou ryby, rýže, sója, nudle, čaj a ovoce. A to dodržují i u snídaně.

Vyzkoušejte třeba omelety Tamagoyaki.
Ingredience: 4 vejce 2 lžičky cukru 2 lžičky sojové omáčky 3 lžičky nasekané zelené cibulky Příprava: Rozbijte vejce a společně se všemi přísadami dejte do mísy a dobře smíchejte. Rozehřejte olej na pánvi a naběračkou nalijte trochu směsi a počkejte až se opeče z obou stran. Na konci dejte všechny omelety na sebe a spečte dohromady. Zarolujte na bambusovém tácku a nakrájejte na plátky. Můžete podávat třeba s výtečnými chaluhami nebo dovnitř vložte rybu či krabí prsty.

 

Zdroj fotografií: Health.com, About.com, Fotosearch. com

Přidat na Seznam.cz
ZDRAVÁ VÝŽIVA A DIETY DIETA HUBNUTÍ ZDRAVÍ DIETY ZELENINA VITAMÍNY ŽENY

Související články

Akné, růžovka nebo ekzém. Jak na nepříjemné trápení s pokožkou? 

Cítit se dobře ve vlastním těle je pro naše psychické i fyzické zdraví jedním ze zásadních faktorů.  Proto mohou jakékoliv viditelné problémy naším sebevědomím pěkně zamávat a ovlivnit nás více, než bychom sami chtěli.

Celý článek

Jak dosáhnout work-life balance a proč je pro nás tak důležitý?

Každý den má 24 hodin a v ideálním světě bychom osm z nich měli strávit spánkem, osm volným časem a osm hodin v práci. Kdo však může říct, že toto rozdělení má a dodržuje?

Celý článek

Jedla pravidelně protein a toto se jí stalo

Mnohé z nás řeší svoji postavu a jsou s ní věčně nespokojené. Taky jste se nedávno při pohledu do zrcadla zhrozila nad tukovým polštářkem, který se vám usadil kolem bříška? Závidíte modelkám, které na nás shlíží z billboardů a reklam, jak mají štíhlou postavu? Vždyť ji můžete mít i vy.

Celý článek
Matrix vlasová kosmetika

PROBUĎTE SVÉ VLASY K ŽIVOTU S MATRIX INSTACURE

Kdyby vlasy uměly mluvit, co by asi řekly? Pro všechny vlasy, které volají o pomoc, vytvořila značka Matrix speciální pečující vlasovou řadu Instacure.

Celý článek

Jak spánek ovlivňuje úbytek hmotnosti?

Řada studií ukazuje, že nedostatek spánku je spojen s vyšší pravděpodobností nadváhy. Je však obtížné prokázat, zda méně spánku ve skutečnosti vede k přibírání na váze, nebo zda jen pozorujeme známý negativní účinek nadváhy na spánek. Napadnout nás může analogická otázka: „Co tu bylo dříve? Slepice nebo vejce?“.

Celý článek

Oční krém: nutná součást v péči o pleť

Oční krém by měl být nedílnou součástí pleťové rutiny. Pokud jste už někdy slyšeli, že ho lze jednoduše nahradit denním krémem nebo je to prostě jen zbytečnost a vyhozené peníze, dokážeme vám pravý opak.

Celý článek

Tech neck: fenomén dnešní doby aneb jak na bolavá záda?

Bolesti zad a krční páteře nejsou v dnešní době bohužel žádnou výjimkou ani u náctiletých, ale ruku na srdce, jak moc tomu sami jdeme naproti. Bolesti krku způsobené nekonečným zíráním do tabletů a telefonů dostaly příznačný název "tech neck" nebo "texting neck".

Celý článek

Detox pro tělo a duši? Víme jak na to! 

Pokud se dlouhodobě cítíte unavení, bez energie, kila navíc jdou plíživě nahoru, je zřejmě nejvyšší čas vyzkoušet konečně něco nové a efektivní.

Celý článek