dnes je 24.07.2019 a svátek má Kristýna

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Přidat na Seznam.cz
Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Nováčci v roli kreativních ředitelů

Dva, pro módní branži nepříliš známí návrháři, Mark Thomas a Thomas Cawson se ujali první prezentace kolekce na přehlídce v New Yorku. Značka Helmut Lang měla rok a půl dlouhou pauzu, co se přehlídek týče. Je to velký návrat luxusní značky a mnoho módních nadšenců jásá, protože značka patřila ke kultovním především v 90. letech.

Hra s krejčovinou a fetišismem

Krejčovská práce byla v podání nových kreativních ředitelů naprosto dokonalá. Modelky i modelové se střídali na mole a ukázali, že duo řemeslu rozumí. Celá kolekce byla laděna do formální a elegantní nálady. Co bylo překvapující a vyvolávalo dojem fetišistického oblečení, byly průhledné blůzy, topy s metalickými panely a mnoho kůže kombinované zase s kůží přímo na těle. Jen lehký závan prvků fetišismu dodal kolekci jiný směr. Volba barev jako černá, šedivá a rudá dodávaly na dramatičnosti.

Návrat zlaté éry

Bylo zajímavé vidět muže v pastelové růžové a ženy naopak v pánských střizích. Návrháři chtěli ukázat, že obě pohlaví mohou nosit cokoliv. Je moderní doba. Značka se ke konci přehlídky vrátila k 90. letům, kdy se Helmut Lang proslavil celo bílými outfity. Ty ještě dnes působí svěže a sofistikovaně. Kvalitní řemeslo krejčovské práce a inovativních designů se povedlo vyprodukovat právě v této kolekci. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA HELMUT LANG NYFW 2019 90.LÉTA

Související články

Fendi v podzimní kampani cílí na jistotu

Že je podzim daleko? Na to rozhodně nesází světové módní domy, které postupně představují své podzimní a zimní módní kampaně. Tedy způsob, jak nejlépe světu ukázat, že vám jejich oblečení bude slušet.

Celý článek

Podzimní kolekce Atelier Versace v hlavní roli se Stellou Maxwell a Meghan Roche

Sesterská značka Atelier Versace, která spadá pod módní dům Versace, představila novou podzimní kolekci. V hlavních rolích se objevily modelky Stella Maxwell a Meghan Roche.

Celý článek
Pařížský týden módy haute couture

Julien Fournié fascinoval Paříž svou mystickou kolekcí

Od medicíny po módní elitu haute couture. Francouzský návrhář, Julien Fournié, který studoval medicínu, našel nakonec vášeň ve vysokém krejčovství, se kterým sklízí ovace na pařížských týdnech módy.

Celý článek

Karla Olšáková: Jakýkoliv úspěch je odrazem toho, že to, co děláte, děláte dobře

Česká designérka Karla Olšáková si našla chvíli, aby si s námi popovídala o tom, jaké šperky sama ráda nosí, které materiály jí pro její tvorbu baví, i to, co považuje za své největší úspěchy.

Celý článek

Pohádková couture kolekce Giambattista Valli na podzimní sezonu 2019

Módní návrhář Giambattista Valli nám během couture týdne módy v Paříži naservíroval opravdové krejčovské umění. Jeho modely by se daly charakterizovat jako luxusní, honosné a pohádkové. A to doslova. 

Celý článek

Z couture kolekce Givenchy je cítit respekt ke značce ale i touha inovovat

Clare Waight Keller je kreativní ředitelkou módního domu Givenchy dva roky. Za tu dobu si vydobyla své místo a všem ukázala, že ačkoliv pro ni bylo couture něco nového, zhostila se toho skvěle. Z jejích modelů je cítit respekt k módnímu domu ale i touha zkoušet nové věci.  

Celý článek

Couture kolekce Virginie Viard pro módní dům Chanel překvapila svou sofistikovaností

Debutová couture kolekce kreativní ředitelky Virginie Viard pro módní dům Chanel byla velmi očekávaná. Prezentace se nesla v klidném duchu a oblečení působilo elegantním a sofistikovaným dojmem.  

Celý článek

Bílá romantika Sandry Švédové

Jemnost a ženskost předvedla na své poslední přehlídce FakeRules, česká návrhářka Sandra Švédová. Nebála se použít průhledné látky ani nejkvalitnější hedvábí. Kombinace studených barev a materiálu vytvořila romantickou fashion show, na kterou diváci dlouho nezapomenou.

Celý článek