dnes je 29.05.2020 a svátek má Maxmilián

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Přidat na Seznam.cz
Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Nováčci v roli kreativních ředitelů

Dva, pro módní branži nepříliš známí návrháři, Mark Thomas a Thomas Cawson se ujali první prezentace kolekce na přehlídce v New Yorku. Značka Helmut Lang měla rok a půl dlouhou pauzu, co se přehlídek týče. Je to velký návrat luxusní značky a mnoho módních nadšenců jásá, protože značka patřila ke kultovním především v 90. letech.

Hra s krejčovinou a fetišismem

Krejčovská práce byla v podání nových kreativních ředitelů naprosto dokonalá. Modelky i modelové se střídali na mole a ukázali, že duo řemeslu rozumí. Celá kolekce byla laděna do formální a elegantní nálady. Co bylo překvapující a vyvolávalo dojem fetišistického oblečení, byly průhledné blůzy, topy s metalickými panely a mnoho kůže kombinované zase s kůží přímo na těle. Jen lehký závan prvků fetišismu dodal kolekci jiný směr. Volba barev jako černá, šedivá a rudá dodávaly na dramatičnosti.

Návrat zlaté éry

Bylo zajímavé vidět muže v pastelové růžové a ženy naopak v pánských střizích. Návrháři chtěli ukázat, že obě pohlaví mohou nosit cokoliv. Je moderní doba. Značka se ke konci přehlídky vrátila k 90. letům, kdy se Helmut Lang proslavil celo bílými outfity. Ty ještě dnes působí svěže a sofistikovaně. Kvalitní řemeslo krejčovské práce a inovativních designů se povedlo vyprodukovat právě v této kolekci. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA HELMUT LANG NYFW 2019 90.LÉTA

Související články

Snová svatební kolekce Martiny Vrábelové byla inspirovaná ledovými květy

Svatební kolekce 'Pure White - Pure Love' módní návrhářky Martiny Vrábelové je již podle názvu čistým uměleckým dílem. Kolekce byla inspirovaná bílou barvou a přírodou.

Celý článek

Slovenská značka LULL tvoří již deset let s vášní k designu a respektem k udržitelné módě

Ten pocit, když si na sebe obléknete něco měkoučkého a pohodlné, přitom ale stylového a na každodenní nošení, je k nezaplacení.  S touto myšlenkou a s ohledem na planetu vyrábí své modely designérka Zuzana Bačkádyová pod značkou LULL.

Celý článek

Nová kampaň Vivier miluje Paříž vás přesvědčí, že si zamilujete nejen hlavní město Francie, ale i kolekci

Francouzská značka Roger Vivier představila novou jarní kolekci s názvem Vivier miluje Paříž. Z kolekce přímo sálají francouzské vibrace, čemuž dopomáhá i do puntíku sladěný vintage interiér. 

Celý článek

Rozhovor s návrhářkou Darinou Ermisovou: co připravuje a jak zvládá nynější situaci?

Kabelka je součástí každodenního života většiny žen, bez ní si to ani neumíme představit! Každá kabelka je originální, praktická a krásná. Úspěšná návrhářka a dvojnásobná maminka Darina Ermisová nám představí svoji firmu a plány do budoucna.

Celý článek

Nová kolekce hedvábných šátků Silky Gang provází pohádky O Malence a O Zlaté rybce

Hedvábné šátky české značky Silky Gang již delší dobu odráží několik pohádkových motivů. Mezi nimi i dva nové, zcela elegantní a jemné motivy, které podtrhnou duši žen i mužů.  

Celý článek

Návrhářka Tereza Vu připravuje novou kolekci spodního prádla inspirovanou Hnutím Libertinů

Inspiraci k naší tvorbě můžeme hledat všude kolem nás. Česká návrhářka Tereza Vu se v nové kolekci zaměřuje na politické změny i náboženství.

Celý článek

Jarní kolekce české návrhářky Zuzany Osako vám přinese pocit klidu

Práci módní návrhářky Zuzany Osako jsme poměrně nedávno bedlivě sledovali, a to i díky tomu, že se stala autorkou slavnostních oděvů českému týmu na olympiádu v Tokiu. Tentokrát jsme se nadchli pro její jarní kolekci Louka.

Celý článek
Kaia Gerber

Hvězda světového modelingu: Kaia Gerber 10x jinak

Už od dětství bylo zřejmé, že svůj půvab zděděný po své slavné matce Cindy Crawford zúročí ve světě módy. Nyní, o několik let později, si vyměnily role a Kaia Gerber se stala světovou topmodelkou.

Celý článek