dnes je 24.05.2019 a svátek má Jana

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Přidat na Seznam.cz
Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Nováčci v roli kreativních ředitelů

Dva, pro módní branži nepříliš známí návrháři, Mark Thomas a Thomas Cawson se ujali první prezentace kolekce na přehlídce v New Yorku. Značka Helmut Lang měla rok a půl dlouhou pauzu, co se přehlídek týče. Je to velký návrat luxusní značky a mnoho módních nadšenců jásá, protože značka patřila ke kultovním především v 90. letech.

Hra s krejčovinou a fetišismem

Krejčovská práce byla v podání nových kreativních ředitelů naprosto dokonalá. Modelky i modelové se střídali na mole a ukázali, že duo řemeslu rozumí. Celá kolekce byla laděna do formální a elegantní nálady. Co bylo překvapující a vyvolávalo dojem fetišistického oblečení, byly průhledné blůzy, topy s metalickými panely a mnoho kůže kombinované zase s kůží přímo na těle. Jen lehký závan prvků fetišismu dodal kolekci jiný směr. Volba barev jako černá, šedivá a rudá dodávaly na dramatičnosti.

Návrat zlaté éry

Bylo zajímavé vidět muže v pastelové růžové a ženy naopak v pánských střizích. Návrháři chtěli ukázat, že obě pohlaví mohou nosit cokoliv. Je moderní doba. Značka se ke konci přehlídky vrátila k 90. letům, kdy se Helmut Lang proslavil celo bílými outfity. Ty ještě dnes působí svěže a sofistikovaně. Kvalitní řemeslo krejčovské práce a inovativních designů se povedlo vyprodukovat právě v této kolekci. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA HELMUT LANG NYFW 2019 90.LÉTA

Související články

Česká značka LEEDA a její nová kolekce plavek

Značka Leeda představila v nové kolekci, příznačně nazvané CATCH ME!, také linii plavek. Jedinečné modely, originální vzory a kvalitní materiály. 

Celý článek

Jiří Kalfař převzal jako první Čech ocenění od monacké kněžny Charlene

Obrovský úspěch sklidil v rámci Monte Carlo Fashion Weeku český designér Jiří Kalfař. Ocenění za inovativní a udržitelný přístup k módě provází motto: „Ohleduplnost k přírodě je moderní pojetí šik“.

Celý článek

Nostalgická podzimní kolekce Alexander McQueen vás vezme na cestu historií

Vraťme se o pár desítek let zpátky, do Británie roku 1950, kdy se fotily realistické fotografie, upřednostňovaly se noční kluby a taneční sály a důraz se kladl na poezii, malbu, literaturu i divokou přírodu.

Celý článek

Alberta Ferretti se zaměřila na denní outfity ve spojení s lehkou výstředností

Italská návrhářka se tentokrát více zaměřila na denní outfity, aby však nezklamala, přidala pár šatů ala červený koberec, u kterých se inspirovala mořem.

Celý článek

Nová americká značka DOOZ se specializuje na módu podle znamení zvěrokruhu

Promyšlený koncept značky DOOZ nadchne milovníky astrologie a luxusu. Začínající značka z New Yorku barevně odlišuje jednotlivá znamení zvěrokruhu, nabízí kabelky inspirované měsícem a povzbuzuje k důvěře k odborným horoskopům.

Celý článek

Slovenská návrhářka Andrea Staňová miluje zastrčené obchůdky s látkami

Módu si zamilovala již jako malé děvčátko, tato láska ji vydržela až dodnes. Talentovaná slovenská návrhářka hledá inspiraci v každodenním životě a pod rukama ji vznikají nádherné, elegantní a čisté modely.

Celý článek

Oblíbená dánská značka současnosti Saks Potts se těší velké oblibě u slavných žen

Skandinávské duo návrhářek tvoří neobvykle barevné kožichy a kabáty. Explozi duhy na kožešinách, ale i elastických modelech, milují světové hvězdy mezi modelkami i zpěvačkami. 

Celý článek

Debutová Resort kolekce Virginie Viard pro Chanel nadchla diváky

Virginie Viard byla po smrti Karla Lagerfelda jmenována do funkce kreativní ředitelky. Její debutová Cruise kolekce 2020 ukázala jasný směr, kterým se nyní bude módní dům ubírat.

Celý článek