dnes je 21.03.2019 a svátek má Radek

Dokonalá krejčovská práce od značky Helmut Lang po více než roční pauze má šmrnc

Přidat na Seznam.cz
Bezchybné elegantní oděvy s lehkou dávkou fetišismu představil pro roce a půl přestávky luxusní dům Helmut Lang.

Nováčci v roli kreativních ředitelů

Dva, pro módní branži nepříliš známí návrháři, Mark Thomas a Thomas Cawson se ujali první prezentace kolekce na přehlídce v New Yorku. Značka Helmut Lang měla rok a půl dlouhou pauzu, co se přehlídek týče. Je to velký návrat luxusní značky a mnoho módních nadšenců jásá, protože značka patřila ke kultovním především v 90. letech.

Hra s krejčovinou a fetišismem

Krejčovská práce byla v podání nových kreativních ředitelů naprosto dokonalá. Modelky i modelové se střídali na mole a ukázali, že duo řemeslu rozumí. Celá kolekce byla laděna do formální a elegantní nálady. Co bylo překvapující a vyvolávalo dojem fetišistického oblečení, byly průhledné blůzy, topy s metalickými panely a mnoho kůže kombinované zase s kůží přímo na těle. Jen lehký závan prvků fetišismu dodal kolekci jiný směr. Volba barev jako černá, šedivá a rudá dodávaly na dramatičnosti.

Návrat zlaté éry

Bylo zajímavé vidět muže v pastelové růžové a ženy naopak v pánských střizích. Návrháři chtěli ukázat, že obě pohlaví mohou nosit cokoliv. Je moderní doba. Značka se ke konci přehlídky vrátila k 90. letům, kdy se Helmut Lang proslavil celo bílými outfity. Ty ještě dnes působí svěže a sofistikovaně. Kvalitní řemeslo krejčovské práce a inovativních designů se povedlo vyprodukovat právě v této kolekci. 

Zdroj; vogue.com

Přidat na Seznam.cz
NÁVRHÁŘI MÓDNÍ PŘEHLÍDKY A NÁVRHÁŘI ZAHRANIČNÍ TVORBA HELMUT LANG NYFW 2019 90.LÉTA

Související články

Jak se ponořit do velkého jarního trendu džínoviny

Návrháři zahrnuli džínovinu do svých kolekcí na všech týdnech módy a je obrovským hitem! Jaké se nosí střihy džínů a jiných oděvů z klasické modré látky, vám poradí tento článek.

Celý článek

Herečka Dominika Býmová o své kolekci White Sage

Dominika Býmová přichází se svou vlastní kolekcí ekologicky co nejméně závadného oblečení, šitou z kvalitních přírodních materiálů. Svou práci představí na pop-up Life is Fashion, který již třetím rokem představuje nové a nadějné české návrháře.

Celý článek

Calvin Klein se chystá výhradně do digitálního prostoru a neplánuje žádné přehlídky

Americký návrhář s fenomenálním úspěchem po celé generace se rozhodl ustoupit od klasických přehlídek. Calvin Klein plánuje masovou produkci a pouze digitální prezentaci. 

Celý článek

Designové vychytávky na březen

S pomalu probouzejícím se jarem se zlepšuje i nálada. K ní vám dopomůže i český design, který ve všech směrech pohladí po duši a pomůže k pozitivnímu naladění. 

Celý článek

V eklektické kolekci Louis Vuitton se mísila moderní pařížská architektura

Diváci, kteří byli pozváni na přehlídku módního domu Louis Vuitton, zažili zvláštní podívanou. Pod Louvrem se jim naskytla příležitost vidět repliku slavného Centre Pompidou, ale také to, jak kreativní ředitel Ghesquière vnímá módu.

Celý článek

Temná romantika i něžné vzpomínky na dětství u Alexandra McQueen

Definitivní dokonalost krejčoviny byla stvořena u Alexandra McQueen. Sofistikované střihy, nabírání látek a asymetrie jsou vítězné kombinace. Návrhářka Burton se inspirovala svým dětstvím.

Celý článek
Valentino Fall Ready-to-Wear 2019

Valentino v nové kolekci elegantně propojil umění s módou

Dechberucí přehlídka francouzského módního domu Valentino měla vše: příběh, nádherné róby a kvalitní materiály. Není divu, že se stala jednou z nejlepších show v rámci pařížského týdne módy.

Celý článek

Kůže jako hlavní materiál v nové podzimní kolekci Hermés

Francouzská značka Hermès představila jednu z nejelegantnějších kolekcí v rámci pařížského týdne módy. Sbírka v sobě snoubila kódy módního domu, ale zároveň zobrazila eleganci v novém moderním pojetí. 

Celý článek