dnes je 15.07.2020 a svátek má Jindřich

Dokonale léčivý tea tree oil

Přidat na Seznam.cz
Možná už dávno kupujete přípravky s jeho obsahem. Nebo se teprve chystáte, pořídit si něco, kde se vyskytuje. Tea tree oil používají pro blahodárné účinky na organismus farmaceutické a kosmetické korporace.

Co je tea tree oil?
Jedná se o superčistý a vysoce kvalitní olej, který se získává z rostliny jménem Melaleuca Alternifolia rostoucí v Austrálii. Díky speciální destilaci je zajištěna vysoká účinnost oleje a typická vůně. Látky obsažené v tomto hojivém oleji řadí tento produkt přírody na první příčky léčivek.

Na co je dobrý?
Tea tree olej nabízí široké spektrum užití a patří mezi nejsilnější přírodní antiseptikum. Pomáhá při odřeninách, drobných zraněních a popáleninách, bolestech svalů, puchýřích, bolestech kloubů a v krku. Uzdravuje afty, opary a akné. Ničí bradavice, vši, plísně. Napomáhá při zánětech pochvy a zápachu z úst. Domácím mazlíčkům pomáhá proti blechám (vmasírováním do kožichu) a při menších zraněních (pokapáním desinfikuje a hojí).

Co víme o historii tohoto malého zázraku?
Již od pradávna léčili australští domorodci svá zranění rozdrcenými listy Melaleucy. Za čas na kontinent přijížděli hledači zlata, kteří brzy přišli na to, že evropských léků mají s sebou pomálu a rozhlíželi se kolem sebe, co by se dalo použít. Byli velmi překvapeni téměř zázračně hojivými a desinfekčními účinky této australské rostliny.

Perličkou je, že jméno „Tea Tree Oil“ vzniklo díky zápisu kapitána Jamese Cooka z roku 1777. Do svého lodního deníku učinil poznámku o „ čajové rostlině jižního Pacifiku“, která má pozoruhodné vlastnosti.

Jaké přípravky jsou na trhu k dostání?
Pokud chcete koupit nějaký produkt s přísadou tea tree oleje nebo přímo čistý olej, stačí navštívit lékárnu, drogerii nebo obchod s přírodními léčivy. Výrobků je opravdu mnoho a vybírat můžete mezi krémy, tělovými a pleťovými mléky, šampony, balzámy na rty, přípravky proti akné a proti ženským problémům. Dále také mezi tekutými mýdly, sprchovými gely, zubními pastami, lubrikačními gely a kondomy.

Přidat na Seznam.cz
KOSMETIKA TEA TREE OIL ROSTLINY ANTISEPTIKUM AFTY BRADAVICE BLECHY OLEJ ČAJOVÁ ROSTLINA OPARY PLÍSNĚ VŠI

Související články

Kokosový olej jako skvělý pomocník nejen pro pleť i zuby

Sen každé z nás, mít jenom jeden kouzelný produkt, který funguje na vše. Levný, účinný a ještě když krásně voní. Co více si přát? Možná vás překvapí, na co vše můžete kokosový olej použít!

Celý článek

Pokojové rostliny jsou nejen stylová dekorace

Chcete mít krásný a moderní interiér? Díky pokojovým rostlinám toho můžete docílit. Pokojové rostliny se tak mohou stát neodmyslitelným doplňkem a s jejich pomocí vykouzlíte tu pravou atmosféru.

Celý článek

Letní beauty novinky

Léto je tady! A my vám přinášíme několik kosmetických novinek, které rozhodně stojí za vyzkoušení. 

Celý článek

Nejlepší produkty na odlíčení

Odstranění make-upu a nečistot je jedním z nejdůležitějších kroků v péči o pleť. Vybrali jsme proto několik produktů na odlíčení, které si určitě zamilujete stejně jako my.

Celý článek

Zakoupením charitativní pohlednice uděláte hned trojnásobnou radost

Protipandemická opatření se rozvolňují, v centru mediální pozornosti se ocitají nejen covidová témata, mimořádná vlna solidarity a empatie se zvolna rozpouští v proudu všednodenních starostí. Ovšem stále existují lidé, kteří potřebují pomoc a podporu.

Celý článek

Trápí vás akné? Víme, jak pomoci!

Akné dokáže hodně potrápit, ať už jste v jakémkoliv věku. Boj s akné je dlouhý a nevyřeší se za jediný den. Musíte být trpěliví a dodržovat několik nezbytných kroků.

Celý článek

NOŠENÍ ROUŠKY ZHORŠUJE KVALITU PLETI. NAUČTE SE O NI PEČOVAT SPRÁVNĚ A V DOMÁCÍCH PODMÍNKÁCH.

Změny, v kterých teď momentálně žijeme, mění náš pohled na svět i naše chování. Nošení roušky, omezení pohybu a zastavení provozu téměř všech služeb se výrazně dotýkají také každodenní péče o pleť.

Celý článek

Emilia Clarke se stala první ambasadorkou značky Clinique

Hra o trůny ještě neskončila, to vám můžeme slíbit. Na tom nejvyšším opět sedí okouzlující Emilia Clarke. Z té je totiž oficiální ambasadorka značky Clinique.

Celý článek